– Koks yra geriausias pirmasis ryto gėrimas?
Geriausias ryto gėrimas yra paprastas tyras vanduo. O jei mes į jį ko nors dedame – lašiname citrinos ar kitokių priedų, tada organizmas jį priima kaip vaistą ir vanduo pasisavinamas lėčiau. O juk mums reikia, kad vanduo kuo greičiau praskiestų mūsų kūno skysčius ir mes greitai atsibustume.
Jei yra premenopauzinis laikotarpis ar dėl kitų priežasčių žmogus labai stipriai prakaituoja, tada verta į vandenį įsidėti šiek tiek elektrolitų arba vandenį šiek tiek praskiesti sūresniu mineraliniu vandeniu. Tokiu būdu atstatysite elektrolitų kiekį.
– Kokios pirmojo rytinio gėrimo taisyklės – gerti dar lovoje, po dušo ar po mankštos?
Kiek gerti? Pagal jausmą – kartais norėsis daugiau, kartais mažiau ir tai normalu.
– Netrūksta patarimų rytą pradėti nuo vandens stiklinės su citrina – kokia jūsų nuomonė šiuo klausimu?
– Jeigu jis geriamas rekarčiais ir jau prieš pat valgį – tai gali būti geras pasirinkimas, tačiau nuolat gerti vandenį su priedais nerekomenduojama. Nes grynas vanduo nekeičia burnos pH, o vanduo su priedais keičia. Norint atstatyti pH, reikia 40 minučių. Vadinasi, jei mes nuolat gurkšnojame vandenį su priedais, mes vis keičiame burnos pH. O tai reiškia, kad mikrobiota burnoje – gerosios bakterijos ir terpė – tampa labai palanki uždegimams, virusams, taip pat dantų gedimui – kariesui.
– Dar vienas populiarus ryto gėrimas – kava.
– Kiti mėgsta organizmą „užkurti“ išgerdami sulčių. Kaip tai vertinate?
– Jei ryte nubundame dar prieš žadintuvą, vadinasi, esame atsibudę ir kažkokio „užkūrimo“ nereikia.
Saldžių pusryčių dažniausiai norisi tuomet, kai miegas yra nekokybiškas, kai jo yra per mažai, kai keliamės ryte daug kartų nuspausdami žadintuvo mygtuką „snausti“, tai yra, mūsų kūnas būna išskyręs ir daug kortizolio, ir daug adrenalino – dviejų vadinamų streso hormonų. Tokiu atveju jaučiame, kad norisi saldumynų, o sotesnių pusryčių gali ir nesinorėti. Reikia pastebėti, kad iš trintų vaisių ir sulčių organizmas gana greitai pasisavina cukrų, ir sutrynus kad ir kokybišką, tačiau cukraus pilną maistą, mes jo galime suvartoti ganėtinai daug, tačiau sotumo jausmas bus mažas ir tai gali paskatinti saldumynų, miltinių gaminių potraukį antroje dienos pusėje bei norą daug valgyti vakare – o dažnai žmonės šių dalykų net nesusieja.