Bazilikas
Bazilikai gali būti naudojami tiek džiovinti, tiek švieži. Ši žolė pasižymi antibakterinėmis, priešuždegiminėmis ir priešvėžinėmis savybėmis, kovoja su stresu ir gerina virškinimą.
Raudonėlis
Raudonėlis turi didžiausią antioksidantų kiekį nei bet kuri kita iš džiovintų žolelių. Jame taip pat yra daug omega-3 riebalų rūgščių, mangano, geležies ir vitamino K, todėl jis dažniausiai naudojamas kvėpavimo takų ir virškinimo trakto ligoms gydyti. Žinant, kad jis turi antimikrobinių savybių, raudonėlis tradiciškai buvo naudojamas peršalimo, kosulio ir kūno skausmams malšinti. Tiesiog užbarstykite raudonėlio ant salotų, dėkite į sriubas ir tokiu būdu pagerinsite sveikatą.
Petražolės
Ši Viduržemio jūros regiono žolelė turi daugiau naudos sveikatai, nei galėjote įsivaizduoti. Petražolėse yra daug flavonoidų, kurie padeda sumažinti vėžio riziką, o eteriniai aliejai stiprina imunitetą ir padeda išlaikyti sveiką širdį. Į savo patiekalus įberkite žiupsnelį šviežiai pjaustytų petražolių arba šaukštelį džiovintų žolelių ir nauda organizmui – garantuota.
Rozmarinas
Šviežias ar džiovintas rozmarinas stiprina imunitetą, gerina kraujotaką, virškinimą ir apsaugo nuo neurologinių ligų. Rozmarinas naudojamas ir ruošiant arbatas. Iš šios žolelės išgautas ekstraktas naudojamas aromatiniams aliejams, nes turi raminamųjų savybių, padeda malšinti skausmą.
Čiobreliai
Dėl savo galingų gydomųjų savybių čiobrelis naudojamas ruošiant įvairius vaistus. Jame yra timolio – stipraus antioksidanto, kuris detoksikuoja mūsų organizmą ir stiprina imuninę funkciją. Be to, čiobrelis taip pat turi antibakterinių, priešgrybelinių ir neurologinių savybių. Šias žoleles galima naudoti šviežias arba džiovintas – gaminant maistą, ruošiant arbatą.
Kalendra
Kalendros aromatas ir skonis – ypatingi. Ji padeda sergant anemija, nes yra puikus geležies šaltinis ir stiprus imuniteto stipriklis. Kadangi joje gausu įvairių vitaminų ir mineralų, kalendra pasižymi puikiomis detoksikacinėmis savybėmis, turi teigiamo poveikio odai. Garnyrui galima naudoti šviežius kalendros lapus arba naudoti kalendros sėklas.
Mėtos
Mėta yra klasikinė žolelė, naudojama įvairių tautų virtuvėse. Dėl gaivaus aromato ir skonio ji labai populiari gaminant sultis ir kokteilius. Mėta naudojama gydant virškinimo ligas, palaikant burnos sveikatą. Šio augalo mažuose lapeliuose yra vitamino C, maistinių skaidulų ir geležies. Taip pat ji suteikia spindesio odai, stiprumo plaukams. Yra žinoma, kad mėtos ekstraktas palengvina galvos skausmą ir migrenos priepuolius.
Kario lapai
Kario lapai yra turtingas vitamino A, skaidulų ir folio rūgšties šaltinis. Šie lapai taip pat padeda kovoti su virškinimo sutrikimais, diabetu ir širdies ir kraujagyslių ligomis. Kario lapus galima naudoti šviežius arba džiovintus, tačiau žali lapai yra kur kas naudingesni.