„Yra žmonių, kurie jaučia nenumaldomą dėmesio ir pripažinimo poreikį. Jie dažnai demonstruoja neigiamą nusiteikimą arba apsimeta aukomis, priversdami patikėti, kad viskas, kas su jais vyksta, jų kaltė. Dažniausiai jiems nereikalingi nei sprendimai, nei patarimai – tiesiog nori emociškai išsikrauti“, – „The Guardian“ sako Jungtinės Karalystės psichologų bendruomenės narė, psichologė Suzy Reading.

Tokie žmonės ne tik nesuvokia savo elgesio modelių, bet ir dar blogiau: emociniai vampyrai neturi empatijos ir nesusimąsto, kaip jų neigiamos emocijos gali paveikti kitą žmogų.

Susiję straipsniai

Klinikinė psichologė Karla Manly mano, kad toks elgesys byloja emocinio intelekto trūkumą: „Kai empatiškas žmogus prašo palaikymo, jis pirmiausia pasidomi jūsų pačių emocine būkle. Taip vyksta net ir tais atvejais, kai jam pačiam labai reikia pagalbos. Toks žmogus pasidomėtų, ar dabar tinkamas metas pokalbiui, arba pats pajustų, jog dabar nesate pasirengęs jam padėti“. Emociniai vampyrai elgiasi priešingai – jiems į jūsų savijautą nusispjauti: „Jiems svarbus tik jų apetitas ir poreikiai“. Bet kokie bandymai pakeisti temą gali sulaukti paniekos ar netgi būti sutikti priešiškai.

Rekomenduojame
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės