Pavydėti galima ir preciziškai įrengtų namų, kuriuos Arūnas iš pradžių pirko investicijai, tačiau po itin ilgai trukusio varginančio remonto galiausiai apsigyveno pats.
Šis namas kadaise priklausė žymiam mokslininkui fizikui. Jame išlikę daug autentikos, pavyzdžiui, daugiau nei 100 metų senumo laiptai iš marmuro. Kalbama, kad čia daug metų veikė viešbutis. O labiausiai Arūną papirko aukštos lubos ir senovės dvelksmas. Anksčiau Kaune gyvenęs docentas gal ir dėl šių namų galiausiai apsistojo sostinėje. Nors dar visai neseniai svarstė, ar apskritai liks gyventi Lietuvoje.
„Beje, neseniai buvau gavęs darbo pasiūlymą Los Andžele, universitete. Atlygis lyg neblogas – amerikiečiai skaičiuoja viską per metus, tai buvo 120 tūkst. dolerių per metus. Ir iš tokio pirmo žvilgsnio atrodytų – oho, didžiulė suma kaip universiteto profesoriui. Tačiau mokesčiai, brangus pragyvenimas, be to, Lietuvoje buvau dekanas ir nusprendžiau, kad liksiu“, – laidoje „Kasdienybės herojai“ sako pašnekovas.
Arūnas – šiuolaikiškas mokslininkas, kuris savo žiniomis dalijasi ne tik universitete su akademine bendruomene, bet ir intensyviai veikia socialiniuose tinkluose ir išsklaido ne vieną mitą apie mokslininko gyvenimą.
Jo tyrimų kryptis – su sveikata susijęs elgesys, į kurį įeina fizinis aktyvumas, mityba, žalingi įpročiai. Na ir viso to rezultatas – fizinis pajėgumas ir ilgaamžiškumas.
Arūnui vis dėlto kelia nerimą, kad apie sveikatą dabar patarinėja kas tik netingi. Jei gerai nepasigilini, sunku suprasti, kokios iš tiesų specialistu prisistatančio žmogaus kompetencijos.
O gyvenimo kokybę ir ilgaamžiškumą, be abejonės, lemia tikrai ne tik sveika mityba ir sportas.
47-erių vyras tikrai gali pasigirti itin liekna figūra, tačiau jis net neprisimena, kada paskutinį kartą valgė aliejuje keptą maistą.
Ir pasirodo, mokslininkų dienos bėga toli gražu ne tyliose bibliotekose.
Daug kas mokslininką įsivaizduoja kaip vienišių, metų metus panirusį į siaurą sritį. Darbo ir poilsio balansas – itin svarbus, todėl Arūnas patikina – jo darbo vieta užkrauta kalnais popierių, tačiau namuose nėra ne tik darbo kambario, bet ir kompiuterio.
O nuolatinės konferencijos gražiausiose pasaulio šalyje, deja, tik skamba romantiškai. Arūnas sako kartais net nenueinantis iki, pavyzdžiui, paplūdimio, nors konferencija vyksta, tarkime, prie pat vandenyno.
Ar gali būti taip, kad ateityje mūsų sveikata, gyvenimo trukmė bei išvaizda labai stipriai priklausys nuo socialinės padėties?
Visą interviu žiūrėkite vaizdo įraše.
Gyvenimo būdo laida „Kasdienybės herojai“ – tai stiprių asmenybių jaudinančios gyvenimo istorijos. Kas savaitę – interviu su gerai žinomais, o gal išskirtinį gyvenimo būdą pasirinkusiais žmonėmis.