Vis tik vaistininkai perspėja, jog lūžiai, kad ir kokie baisūs bebūna, toli gražu nėra dažniausiai pasitaikantis atostogautojų sveikatos sutrikimas. Tad ko reikia žiemos kelionės vaistinėlėje, jog apsisaugotumėte nuo labiausiai tikėtinų pavojų?

Vaistininkė Jolita Skinderskienė pranešime spaudai teigia, kad nesvarbu, ar keliaujama į šiltus, ar į šaltus kraštus – dažniausiai sutrinka virškinimas. Be to neretai pasitaiko alerginės reakcijos ir smulkios traumos. Tad daugeliu atvejų išgelbėti gali net ir mažytė kelioninė vaistinėlė.

„Prieš metų pabaigos šventes vaistinėlės turiniu susirūpinančių klientų vaistinėse skaičius išauga – sulaukiame tiek slidininkų, tiek norinčių pabėgti į šiltesnes šalis. Deja, tokie pirkėjai vis vien sudaro pakankamai mažą dalį, o daugelis renkasi keliauti nepasidomėję, ar sutrikus sveikatai turės kaip sau padėti“, – teigia J. Skinderskienė.

Anot jos, kone kas antram keliautojui išvykus sutrinka virškinimas. Ir nors šios problemos retai kada užtrunka ilgiau nei kelias dienas, jų sprendimu vis tiek reikėtų pasirūpinti iš anksto.

„Keliaudami ne visada turime galimybę valgyti reguliariai, vartojame savo organizmui mažiau įprastus produktus bei patiekalus, o dar prisideda ir faktas, kad radikaliai pasikeičia gyvenimo tempas ir patiriame daugiau streso. To pasekmės dažnai yra pilvo pūtimas bei maudimas. Todėl pirmiausia ruošdamiesi kelionei turėtume pasirūpinti vaistais nuo viduriavimo, užkietėjimo ir rėmens, taip pat virškinimo fermentais“, – aiškina vaistininkė.

Didžiausias skirtumas tarp šiltiems ir vėsiems kraštams skirtų vaistinėlių yra tepalai nuo vabzdžių bei saulės šviesos. Tiesa, net vykstant į kalnus reikėtų turėti omenyje, kad oda vis vien bus stipriai veikiama ir apsauginis kremas yra tiesiog būtinas. Tiek nušalusiai, tiek nudegusiai odai reikėtų turėti raminančios, drėkinančios, regeneraciją skatinančios priemonės, tokios kaip medetkų ar šaltalankių aliejus.

Važiuojant į šaltesnį klimatą peršalimo ligos pasitaiko dažniau, tačiau vaistinėlėje visuomet reikėtų turėti karščiavimą mažinančių vaistų.

„Gintarinės vaistinės“ specialistė neabejoja, jog didžiausia keliautojų klaida yra atostogoms ruošiantis pernelyg atsipalaiduoti ir visiškai pamiršti pasirūpinti priemonėmis, be kurių nelaimės atveju išsiversti bus labai sunku.

„Prieš išvykstant į tolimą kelionę būtina pagalvoti ne tik apie pačias elementariausias priemones, bet ir pasidomėti reikiamomis vakcinomis. Visuomet reikėtų turėti ir kelionės draudimą, o vykstant į Europos Sąjungos šalis būtina pasirūpinti Europos draudimo kortele, kuri bet kokios didesnės nelaimės atveju leis apsaugoti sveikatą nesirūpinant dėl kaštų“, – pataria J. Skinderskienė.

Alergijas turintiems, net jei šios kamuoja tik išskirtiniais atvejais, būtinai reikėtų su savimi turėti nuo to apsaugančių preparatų. O smulkių traumų vengiant reiktų nepamiršti skausmą ir uždegimą malšinančių vaistų, šaldančio tepalo, elastinio binto bei pleistrų.

„Šiandien žmonės į kelionės vaistinėlę žiūri atsakingiau nei prieš dešimtmetį. Pavyzdžiui, apsauginio kremo nuo saulės dauguma keliautojų jau nebepamiršta. Tačiau reikėtų įsidėmėti ir tai, jog kiekvieno organizmas yra skirtingas – žmonės ir ne kelionės metu dažnai vartoja vieną ar kelis preparatus, todėl norint išvengti suderinamumo pavojaus protinga būtų vaistinėlės turinį derinti su medicinos profesionalais“, – įspėja ekspertė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)