Kaip išsirinkti vietą?
Pasak Emilijos, pirmas dalykas, ką reikėtų apmąstyti, yra ne vieta, o pajėgumai ir fizinis pasiruošimas. „Jei nesate pratę vaikščioti pėsčiomis, turėkite tai omeny. Taip pat pagalvokite, kokia vietove žygiuosite, nes nueiti 10 km lyguma ir tiek pat – kalvomis, yra du skirtingi dalykai. Įvertinti vietovės reljefą padės įvairios programėlės“, – patarė skautė.
Jei ruošiatės į žygį su nakvyne ir planuojate kurti laužą, pasidomėkite vietomis, kur tą daryti galima. „Laužus Lietuvoje galima kurti tik tam skirtose vietose, kurios yra specialiai įrengtos. Jų vietas galima rasti įvairiuose kelionėms po Lietuvą skirtuose tinklalapiuose. Kurti laužą bet kur negalima, tai yra pavojinga. Be to, prieš eidami į žygį pasidomėkite, ar nėra paskelbtas gaisro pavojus. Labai sausomis vasaros dienomis dėl gaisro rizikos uždraudžiama kurti laužus net ir įrengtose laužavietėse. Jei viskas gerai, laužą kurti galite, tik svarbu paskui jį teisingai užgesinti – vandeniu arba smėliu“, – sakė pašnekovė.
Ji ragina neapsikrauti ir neimti papildomų pramogoms skirtų daiktų. Verčiau pramogauti su tuo, ką siūlo gamta. „Jei norite patirti didesnį nuotykį, rekomenduočiau neiti įprastiniais pažintiniais takais, kurie jau yra aiškūs, bet keliauti per miškelius, pasirinkti įvairesnį kraštovaizdį, nes vien jau tai leis atsipalaiduoti. Dėl pramogų pačioje gamtoje, kad nereikėtų neštis papildomų priemonių, rekomenduoju prisijaukinti gamtą ir pajusti ryšį su ja“, – šypsojosi Emilija.
Kaip rengtis?
Kitas svarbus dalykas – tinkama apranga. „Geriausia rengtis svogūno principu. Marškinėliai ir labai šiltas megztinis nebūtų protingas pasirinkimas, nes su megztiniu gali būti per karšta, o vien su marškinėliais – per šalta. Taip pat nerekomenduoju rinktis sintetinių drabužių. Jie gali būti ne tik nepatogūs, bet ir pavojingi, kai šalia kūrenamas laužas. Tokie drabužiai gali išsilydyti ir tapti nelaimės priežastimi. Rūbai turi būti kvėpuojantys, yra specialių, žygiams pritaikytų drabužių. Jokiu būdu nesirinkite medvilninių, jie sugeria drėgmę, bet jos neišgarina“, – patarimų negailėjo pašnekovė.
Anot jos, kadangi Lietuvoje orai sunkiai nuspėjami, geriausia turėti skirtingam orui pritaikytus drabužius, bet jei einama per miškus, nesirinkti šortų ar marškinėlių trumpomis rankovėmis. „Su tokiais drabužiais ne tik yra lengviau susibraižyti, bet ir rizikuojama, kad į atvirą odos plotą įsisiurbs erkė. Todėl rekomenduoju rinktis marškinėlius ilgomis rankovėmis ir kelnes. Geriausia, jei rūbai bus šviesūs, taip matysite, ar ant jų nėra erkių“, – sakė Emilija.
Ji išvardijo pagrindinius daiktus, kurie žygyje yra būtini, ir patarė, kaip juos išsirinkti.
10 geriausių stovyklaviečių
Mindūnų kempingas
Tai stovyklavietė vaizdingoje pušyno teritorijoje, esančioje 10 km nuo Molėtų, Labanoro regioniniame parke. Kempinge yra smėlėto Baltųjų Lakajų ežero kranto paplūdimys su liepteliais maudynėms, o pačiu ežeru driekiasi vaizdingi vandens turizmo maršrutai.
Drevernos kempingas
Keturių žvaigždučių Drevernos kempingas pastatytas šalia Drevernos jachtų uosto ir savo veiklą pradėjo 2017 m. Kempingas įkurtas ant Kuršių marių ir Drevernos upės kranto su vaizdu į Mirusias kopas ir Kuršių nerijos nacionalinį parką.
Sunny Nights Camping & Hostel
Saulėtųjų naktų kempingas įsikūręs šalia Šiauliai-Ryga kelio. Čia rasite įvairių lankytinų objektų, į kuriuose galima nueiti pėsčiomis, nukeliauti dviračiu ar kita transporto priemone. Labiausiai turistų lankomas Kryžių kalnas, Mūšos Tyrelio pelkė, Joniškio miesto sinagogos ir kiti.
Obuolių salos kempingas
Tai ne tik moderniai įrengtas kempingas, bet ir poilsiavietė esanti Grabuosto ežero saloje. Čia rasite ramų poilsį išskirtinės gamtos apsuptyje ir galėsite turiningai praleisite laisvalaikį. Kempinge yra įrengtos aikštelės su visais prisijungimais kemperiams, o dalis salos skirta palapinių įsirengimui.
Pušelė
Tai poilsiavietė, įsikūrusi ant labai švaraus ir gilaus Vištyčio ežero kranto, kurio plotas beveik 2 tūkst. ha. Čia rasite ramų poilsį ir galėsite turiningai praleisti savo laisvalaikį. Galima išsinuomoti vandens dviračius, irklines valtis, baidares, kanojas, krepšinio ir tinklinio aikštynus, biliardą, stalo tenisą, oro ritulių stalus ar mobilią sauną.
Nidos kempingas
Administraciniame Neringos miesto centre Nidoje, tarp Parnidžio kopos ir Baltijos jūros, šalia senosios sklandytojų mokyklos ir akmens amžiaus Penkių kalvelių gyvenvietės, įsikūręs Nidos kempingas. Tai ideali vieta paviešėti, kurioje garantuotas šiltas priėmimas.
Olando kepurė
Tai moderniai įrengta poilsiavietė, kur rasite puikias sąlygas poilsiui, sportui bei pramogoms. Kempinge yra kemperių stovėjimo aikštelės su visa pritaikyta infrastruktūra, veikia nemokamas internetas. Nuo kempingo iki jūros tik 500 m. Kiekvieną jūsų rytą pasitiks jūros ošimas ir ramybė.
Glamping Club Bučeliškės
Jei nenorite nešti palapinės, bet svajojate apie poilsį miškuose, rinkitės „glamping'ą“: jaukiai ir romantiškai įrengtas palapines Bučeliškėse įsikūrusiame kempinge. Stovyklavietėje daug vietos – ežeras, laužavietė, lauko žaidimai. Už papildomą mokestį galima užsisakyti pirtį ar kubilą, bitininkystės ar net dailės pamoką.
Luxury Camping POD
Dar vienas „glamping'o“ pasirinkimas – Zarasuose įsikūrusi apgyvendinimo įstaiga „Luxury Camping POD“, iš kurios atsiveria ežero vaizdai. Patalpose veikia nemokamas belaidis internetas. Svečiams kasdien patiekiami iš valgiaraščio pasirenkami pusryčiai.
Bohostay stovyklavietė Glamping
Jei nenorite nutolti nuo sostinės ir ieškote įdomesnės nakvynės gamtoje, rinkitės Vilniaus apskrityje įsikūrusią apgyvendinimo įstaigą „Bohostay stovyklavietė Glamping“. Stovyklavietėje galėsite leisti laiką sode, o apylinkėse – vykti į žygius pėsčiomis.