Tiek šviežios, tiek šalčiu džiovintos braškės iš bendrovės „Dehidra“ sandėlio keliauja tiesiai į lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ parduotuves. Bendrovės gamybos vadovė Dovilė Kabalinaitė sako, kad šalčiu džiovintos uogos labiausiai patinka vaikams – traškūs ir turtingo skonio braškių griežinėliai, šilauogės, avietės ar kitos gamtos gėrybės tirpte tirpsta burnoje ir yra natūralus vitaminų šaltinis. Pavyzdžiui, pakanka suvalgyti 20 gramų šalčiu džiovintų braškių, kad žmogus gautų visą rekomenduotiną vitamino C dienos normą. Taip pat šį produktą itin vertina pirkėjai, mėgstantys sveikus, natūralius užkandžius.
„Dehidros“ gamybos vadovė D. Kabalinaitė pasakoja, kad džiovinimo šalčiu procesas vyksta uogas pradžioje atšaldant iki -40 laipsnių, vėliau jos džiovinamos vakuume. Speciali įranga iš produkto pašalina drėgmę, tačiau forma, skonis, aromatas ir visos naudingos maistinės savybės išlieka.
„Dėl unikalios auginimo technologijos, kruopščios ir rūpestingos priežiūros, natūralių medžiagų mūsų ūkiuose išaugintos braškės turi daugiau ląstelienos, yra stambesnės ir sultingesnės“, – teigia D. Kabalinaitė. Braškės čia auginamos lauke, plėvele dengtuose tuneliuose, kur susiformuoja geresnės sąlygos ir natūrali apsauga nuo kenkėjų, kitų išorinių veiksnių.
Tobulėti įkvėpė partnerystė su „Maxima“
Įgyvendinti savo idėją ir kurti naują produktą bendrovė „Dehidra“ ėmėsi prieš šešerius metus. „Mus vedė noras gaminti sveikus, natūralius produktus, neužterštus chemikalais. Ūkyje pritaikėme pažangias technologijas, kad galėtume sukurti aukštesnę pridėtinę vertę. Tikėjome, kad Lietuvoje galima užauginti puikios kokybės braškes, kurios skonio savybėmis pranoktų atvežtines. Nors aplink buvo nemažai skeptikų, kurie aiškino, kad Lietuvoje prastos klimato sąlygos, o maža rinka nepriima inovatyvių produktų. Dabar matome, kad mūsų produktų paklausa susiformavo gan greitai – Lietuvos žmonės pažįsta ir mėgsta mūsų produktus, palankiai vertina naujoves. To nebūtume pasiekę be partnerystės su „Maxima“, kuri su mumis buvo nuo pat kelio pradžios, dalijosi patarimais, ragino kurti naujus produktus ir atvėrė galimybes realizuoti šviežią derlių“, – pasakoja D. Kabalinaitė.
Lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ parduotuvėse pernai parduota 25 tonos „Dehidros“ ūkyje užaugintų braškių, o šaltyje džiovintų uogų užkandis „Summmer“ sulaukia vis didesnio pirkėjų susidomėjimo.
„Pastaraisiais metais mūsų klientai vis daugiau dėmesio skiria sveikai gyvensenai. Tad su partneriais nuolat ieškome produktų, kurie palaikytų sveiką mitybą ir praplėstų maisto racioną. Šviežios braškės šį poreikį puikiai patenkina vasarą, o šalčiu džiovintos uogos yra sveikas užkandis visais metų laikais. Pastebime, kad nemažai „Maximos“ pirkėjų jau žino šalčiu džiovintas uogas ir vaisius, o tai, kad „Dehidra“ produktus gamina iš lietuviško derliaus, yra dar vienas didelis privalumas“, – sako prekybos tinklo „Maxima“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė.
Braškių kvapas yra tarsi kvepalai
Liofilizuotos arba šaltyje džiovintos vasaros uogų derliaus gėrybės yra visiškai sausos – natūraliai apsaugotos nuo mikroorganizmų. Gamintojų teigimu, nieko nenutiks, jeigu spintelėje netyčia pamiršite neatidarytą pakelį „Summmer“ – savaitės ar mėnesiai nepakeis liofilizuotų gėrybių skonio ir maistinės vertės. Šalčiu džiovintos braškės puikiai tinka sveikam užkandžiui, vaikų skanėstams, sausiems pusryčiams pagardinti, kepiniams papuošti. Keli trupinėliai šalčiu džiovintų braškių bet kuriai arbatai suteiks subtilaus skonio, kvapo.
Mitybos ekspertai pažymi, kad braškės yra natūralus vitamino C šaltinis. Braškėse taip pat gausu kitų naudingų elementų, tokių kaip folio rūgšties, elaginės rūgšties, ir flavanoidų – antocianino, katechino, kvercetino ir kemferolio. Šie fenoliniai junginiai mažina riziką susirgti širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis, užkerta kelia blogojo cholesterolio formavimuisi. Jie taip pat atpalaiduoja kraujagysles ir pagerina kraujotaką.
Bendrovės „Dehidra“ gamybos vadovė D. Kabalinaitė pastebi, kad iš liofilizatoriaus ištraukus džiovintas uogas, aplink pasklinda stiprus braškių kvapas, kuris įsigeria į drabužius tarsi malonūs vasaros kvepalai. Pasak D. Kabalinaitės, taip yra dėl to, kad lietuviškame ūkyje skinamos tik brandą pasiekusios uogos, kurių skoninės savybės yra geriausios. Tokios braškės skleidžia patį stipriausią aromatą, kurio neįmanoma supainioti su jokiu kitu.