Rugpjūtį arbūzai – patys sultingiausi

Nors iš šiltųjų kraštų atkeliavusių arbūzų šiais laikais galima įsigyti kone ištisus metus, pats jų pirkimo pikas prasideda vasarai persiritus į antrą pusę – tuomet arbūzai patys skaniausi ir sultingiausi. Anot prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovės Vaidos Budrienės, liepą ir rugpjūtį jų nuperkama net 15 kartų daugiau, nei kitais mėnesiais.

Karštomis dienomis puikiai atgaivinantys, troškulį malšinantys ir vietoje deserto ar užkandžiui puikiai tinkantys arbūzai – pirkėjų pasirinkimas numeris vienas vaisių skyriuje. Ne tik labai skanu, bet ir visai nebrangu – vasaros metu arbūzų kainos tikrai nesikandžioja, o panaudoti juos galite labai įvairiai: gardindami salotas, ruošdami vaisių ir daržovių kokteilius ar net sveikuoliškus vaisinius ledus.

„Mūsų klientai mėgsta sutaupyti, tad visuomet stengiamės pasiūlyti jiems kuo patrauklesnes kainas ne tik būtiniausioms, bet ir populiariausioms, dažnai į pirkėjų krepšelius keliaujančioms prekėms – arbūzai vasaros metu, ypatingai karštomis dienomis, krepšeliuose karaliauja ne tik dėl išskirtinio skonio, bet ir tikrai gerų kainų“, – sako V. Budrienė.

Žievės neišmeskite, o panaudokite

Didžiąją dalį arbūzo sudaro vanduo, tad šis vaisius – ne tik puikiai atgaivina, bet ir yra išties nekaloringas. Vis tik jame nemažai cukraus, tad mėgautis rekomenduojama saikingai – tuomet arbūzas bus ir organizmui naudingas. Jo sultyse yra vitaminų, mineralų ir antioksidantų, kurie padeda kovoti su laisvaisiais radikalais.

Jei norite sutaupyti, arbūzų žievė taip pat turėtų keliauti ne į šiukšliadėžę, o ant stalo – joje susikaupusi nemaža dalis maistingų medžiagų bei vitaminų, ypač naudingų mūsų organizmui. Geriausia žievę susmulkinti ir dėti į salotas, žaliuosius ar vaisių kokteilius, taip pat pasigaminti skanias cukatas ar arbūzų žievės nuovirą.

Keli būdai, kaip išsirinkti skaniausią arbūzą

Apie stuksenimą į arbūzo žievę tikriausiai girdėję visi – skardus garsas reiškia, jog arbūzas bus prinokęs, tačiau nepernokęs. Jei šiuo metodu aklai nepasitikite, pasitelkite dar vieną garsinę gudrybę – sunokęs vaisius truputį paspaudus iš viršaus arba tarp delnų turi traškėti.

Sekantis žingsnis – arbūzą pakilnoti. Prinokę arbūzai savyje sukaupę daugiausiai vandens, tad išsirinkite kelis panašaus dydžio arbūzus ir palyginkite jų svorį – tas, kuris sunkesnis, greičiausiai bus sultingesnis.

Atkreipkite dėmesį ir į arbūzo išvaizdą: pridėkite prie žievės suglaustus smilių ir vidurinį pirštą. Jei tarpas tarp tamsiai žalių dryžių yra panašaus pločio, arbūzas turėtų būti gerai sunokęs, jo skonis nenuvils. Jei žalios juostos labai plačios, vadinasi vaisius dar nėra prinokęs.

Galiausiai, apsukite arbūzą ratu ir paieškokite ant jo geltonos dėmės – jei ji labai blanki, kone nematoma, vadinasi arbūzas nuskintas pernelyg anksti, nebus sunokęs. Auga arbūzai gulėdami ant žemės, tad ta žievės dalis, kuri nematė saulės, būna kitokios spalvos – kuo dėmė ryškesnė ir tamsesnė, tuo ilgiau arbūzas buvo augintas, vadinasi, turėjo laiko sunokti.