Agresorius antrą naktį iš eilės Ukrainos teritorijoje surengė smūgius „Šahed“ dronais, ukrainiečiai numušė visus 37.
Vėl rusai atakos aikštele nesirinko gerokai patogesnio Krymo, o dronus leido iš Kursko ir Krasnodaro sričių. Tai, kad ir čia agresorius negali jaustis saugus, rodo nakties Ukrainos pajėgų smūgiai Krasnodaro srityje – sėkmingai dronais buvo atakuotas Kuščevskajos karinis oro uostas ir Slavianske prie Kubanės esanti naftos perdirbimo gamykla (beje, ši gamykla atakuojama jau ne pirmą kartą).
Taip pat buvo smogta Vyborgo degalų saugyklai (beveik 1000 km nuo kontaktinės linijos).
Charkivo kryptis
Situacija kontaktinėje linijoje dinamiška. Lypcių sektoriuje rusai šiek tiek pastūmė ukrainiečius į pietus. Tuo tarpu Vovčanske situacija tampa sudėtinga. Kai kuriuose telegramo kanaluose teigiama, kad okupantai užėmė miesto ligoninės pastatus (labai tikėtina, apleistus, nes jau kuris laikas vyko civilių evakuacija).
Šie pastatai ne tik patogus objektas gynybai netoli miesto centro, tačiau yra prie pat tiltų per Vovčos upę, kurie veda tiesiai į pramoninį rajoną. Ukrainos gynėjai reaguoja į situaciją – rusų užimtą objektą atakavo jų aviacija (JDAM bombomis).
Tai būtų labai įdomus posūkis, nes parodytų rusų oro gynybos skyles ir/ar sąveikos trūkumą. Savo ruožtu rusai taip pat aviacija ir MLRS smūgiuoja kontaktinėje linijoje ir Charkive.
Ukrainos viešoje erdvėje vis aštrėja diskusijos dėl neįrengtos gynybinės linijos Charkivo kryptyje, kur buvo galima lengvai prognozuoti rusų puolimą. Faktai tokie, kad Lypcių sektoriuje gynyba įrengta tik dalinai, o prie Vovčansko iš esmės jos nebuvo.
Pagrindinė Ukrainos gynybos linija eina 15 km nuo sienos dėl nuolatinių rusų artilerijos apšaudymų.
„Visiškai sutinkame su ukrainiečių oficialiais pareigūnais ir analitikais, kad įrenginėti gynybos liniją reikia atsižvelgiant į savo sumanymą, priešo galimybes, vietovę ir kitus faktorius, o ne aklai palei valstybių sieną“, – pabrėžia ekspertai.
Jų teigimu, kaip ten bebūtų, vargu, ar mūšiai Vovčanske su gana realia perspektyva netekti miesto yra Ukrainos plano dalis, kuriam buvo ruoštasi.
„Išmokta pamoka mums – gynybinės pozicijos tai civilių ir karinių pajėgų bendradarbiavimo rezultatas. Kariškiams (pvz., tam tikram batalionui) neužteks pajėgumo ir resursų kokybiškai ir giliai įsirausti į žemę, o inžinerinio bataliono ar pulko visuose ruožuose tikrai neužteks. Čia, mūsų galva, didžiulį vaidmenį turėtų vaidinti steigiamos komendantūros, kurios telktų resursus (rekvizuotu juos) ir sąveikaujant su manevriniais vienetais atlieptų jų poreikius gynyboje“, – teigia ekspertai.
Luhansko kryptis
Kupjanskas. Agresorius dar šiek tiek pasigerino pozicijas prie Krokchmalnės.
Syverskas. Rusai koncentruoja vienetus Bilohorivkaosir Rozdolivkos ruožuose bei labai intensyviai bando pralaužti Ukrainos vienetų gynybą. Ukrainiečiai didvyriškai ginasi.
Donecko kryptis
Časiv Jaras. Agresorius intensyvina aviacijos smūgius Niu Jorko, Družbos gyvenvietėse, kas rodo jo aiškų susidomėjimą Torecku. Tačiau tam okupantams reikia užimti Časiv Jarą, o čia kontaktinėje linijoje tęsiasi mūšiai.
Ukrainiečiai atmušinėja rusų desantininkų atakas rytiniame miesto pakraštyje. Didelį darbą daro legendinis ukrainiečių GUR SOP vienetas „Kraken“. Tai, kad šiame kare abiejų pusių SOP vienetai neretai dirba pėstininkų darbą, jau nieko nebestebina.
Pokrovskas – Vuhledaras. Šiaurinis flangas. Ukrainos pajėgos atmušė rusų bandymus pajudėti į šiaurę (Kalinovė) ir į vakarus (Novopokrovskas – Umanskė).
Centras. Sunki Ukrainos gynėjų padėtis Netailovėje, bet jie išlaiko pozicijas Netailovės – Nevelskės ruože.
Pietinis flangas. Agresorius bando pasistūmėti Heorhijivkoje bei prie Paraskovijivkos, tačiau ukrainiečiai apsigina.
Zaporižios kryptis
Lokalūs susidūrimai vyksta Staromajorskės – Urožainės ruože. Robotynės pleište mūšių intensyvumas yra sumenkęs.
Pietų kryptis – be pakitimų.