Komitetai padalinti

Valdančiąją koaliciją sudariusios Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP), partijos „Nemuno aušra“ ir Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovai Seimo komitetus pasidalino taip: Aplinkos komitetui vadovauti turėtų socialdemokratas Linas Jonauskas, Ateities komitetui – socialdemokratas Vytautas Grubliauskas, Audito komitetui – „Nemuno aušros“ atstovas A. Skardžius, Biudžeto ir finansų komitetui – socialdemokratas Algirdas Sysas.

Prie Ekonomikos komiteto vairo greičiausiai stos „Nemuno aušros“ atstovas Saulius Bucevičius, Europos reikalų komiteto vadove turėtų tapti socialdemokratė Rasa Budbergytė, Kaimo reikalų komiteto vadovu – Kęstutis Mažeika, Demokratų sąjungos atstovas, Kultūros komitetui vadovauti turėtų socialdemokratas Kęstutis Vilkauskas.

Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui vadovauti turėtų Demokratų sąjungos atstovas Giedrimas Jeglinskas, Socialinių reikalų – Demokratų sąjungos atstovas Linas Kukuraitis. Sveikatos reikalų komitetui vadovauti turėtų partijos „Nemuno aušra“ atstovė Lina Šukytė–Korsakė, Švietimo ir mokslo komitetui – socialdemokratė Jurgita Šukevičienė.

Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininku turėtų tapti jau ne kartą jam vadovavusiam socialdemokratas Julius Sabatauskas, Užsienio reikalų – socialdemokratas Remigijus Motuzas, Valstybės valdymo ir savivaldybių – „Nemuno aušros“ atstovė Daiva Žebelienė, o Žmogaus teisių – socialdemokratas Laurynas Šedvydis.

Dėl komitetų pirmininkų dar balsuos patys komitetai, tačiau paprastai išrenkami tie, kuriuos siūlo valdančioji dauguma.

Vienas sprendimas sukėlė daugiausiai aistrų

Audito komitetas sukėlė daugiausiai aistrų. Jis, pasak opozicijos, įprastai atiduodamas būtent jiems. Tad valdantieji esą laužo nusistovėjusias tradicijas.

„Taip jau sutampa, kad socialdemokratų valdymo laikotarpiu tokia neypatingai gera praktika yra taikoma“, – LNK žinioms sakė konservatorius Mindaugas Lingė.

Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis kalbėjo, jog bent pirmuosius metus Audito komiteto cente bus buvusios Vyriausybės veikla.

„Tai patiems save audituoti turbūt nėra logiška“, – argumentavo jis.

Opozicijos šie argumentai neįtikina, esą taikomi dvejopi standartai. Ir tam pateikia pavyzdžių.

„Be jokio gėdos jausmo Algirdas Stončaitis, tik tapęs opozicijos nariu praėjusioje kadencijoje tapo Antikorupcijos komisijos pirmininku. Ir žinote, ką inventorizavo – kaip buvusio Vyriausybės kanclerio veiklą. Pavyzdžiui, kaukių pirkimo byloje“, – teigė liberalas Eugenijus Gentvilas.

Artūras Skardžius

Opozicijai kelia siaubą ir šiam komitetui siūlomas vadovauti A. Skardžius.

„Matome, kad buvo labai stipriai kvestionuojami valstybiniai interesai mūsų energetikos politikoje, kaip ir nacionalinio saugumo klausimai. Kaip ir SGD terminalas, kuris buvo tapęs jo asmeniniu atakų taikiniu“, – LNK žinioms kalbėjo konservatorius M. Lingė.

Sutiko ir liberalas E. Gentvilas. Jis sakė, kad A. Skardžius tikrai nėra ta figūra, kuri papuošia Seimą.

Pats A. Skardžius tikino, jog į šį postą „tikrai nesiveržė“.

„Norėjau Ekonomikos komiteto, bet frakcija taip nusprendė. Sako, turi daugiau patirties, prašau“, – kalbėjo jis.

Vėgėlė nepatenkintas

Į Teisės ir teisėtvarkos komitetą labai norėjo pakliūti ir Seimo naujokas,buvęs Advokatų tarybos pirmininkas I. Vėgėlė. Tačiau valdantieji jam parodė špygą.

„Tikrai niekas negali nurodyti, kur gali dirbti Seimo narys. Pats Seimo narys pateikia prašymą, pagal jį jis išsirenka komitetus“, – kalbėjo I. Vėgėlė.

Seimo pirmininkas S. Skvernelis kalbėjo, jog Lietuvos valstiečių, žaliųjų ir Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcija pakeitė kitus prioritetus: Kaimo reikalų ir Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetus.

Ignas Vėgėlė

„Dabar tie prioritetai keičiasi, bet atliepti visų lūkesčių negalime“, – kalbėjo S. Skvernelis.

I. Vėgėlė sakė, kad jeigu tikrai negaus vietos Teisės ir teisėtvarkos komitete, dirbs kitame, bet tai nebūtinai bus Žmogaus teisių komitetas.

„Nes tas komitetas turi labai mažai krūvio“, – sakė I. Vėgėlė.

Jis kol kas dirbs Ekonomikos komitete.

Visi 16 komitetų vadovai turės ne tik didesnę atsakomybę, tačiau ir daugiau kaip 500 eurų didesnį atlyginimą už eilinį Seimo narį.

Visą LNK žinių reportažą žiūrėkite čia: