„Yra pagrindas kreiptis į FNTT dėl galimo neteisėto praturtėjimo. (…) Dėl vyro įmonių verslo, kuris, kaip šiandien vienoje žiniasklaidos priemonėje yra skelbiama, vykdomi megaprojektai, o įmonės finansiniai rodikliai atrodo pakankamai silpni tokių projektų įgyvendinimui. Panašius klausimus kelia ir Antikorupcijos komisija, kuris rinksis kitą savaitę į uždarą posėdį“, – ketvirtadienį prieš Seimo posėdį kalbėjo S. Skvernelis.

Navickienė: su vyru turime skirtingus profesinius gyvenimus

Tuo metu iš socialinės apsaugos ir darbo ministrės pareigų pasitraukusi M. Navickienė sakė, kad, kiek priklauso nuo jos, atsakomybę ji jaučiasi jau prisiėmusi.

„Kiek priklauso nuo manęs, atsakomybę aš tikrai prisiėmiau. (…) Nenorėčiau pati, ypač artėjant rinkimams, opozicijos iniciatyvų kažkaip komentuoti“, – kalbėjo M. Navickienė.

Į klausimus dėl galimo neteisėto praturtėjimo, pasak politikės, turi atsakyti „visos institucijos“.

Perklausta, ar buvo jos šeimoje neteisėto praturtėjimo, M. Navickienė atsakė: „ne, nebuvo“.

Į klausimus apie įmonių reikalus, pasak politikės, turėtų atsakinėti jų atstovai. Ji teigia su savo vyru turinti visiškai skirtingus profesinius gyvenimus.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrės Monikos Navickienės spaudos konferencija

„Tai niekaip nėra susiję su mano priimamais sprendimais arba su manimi kaip su politike. Mes turime absoliučiai skirtingus profesinius gyvenimus. Turbūt aš turiu teisę turėti savo asmeninius pasiekimus, savo pasirinktą sritį, nepriklausomai nuo savo sutuoktinio pasirinkimo“, – teigė M. Navickienė.

Prezidentui Gitanui Nausėdai, kuris teigė, kad M. Navickienės vietoje nekandidatuotų būsimuose Seimo rinkimuose, politikė palinkėjo netaikyti dvigubų standartų.

„Aš gerbiu prezidento nuomonę. Ko nesinorėtų iš prezidento, tai dvigubų standartų, bet aš sprendimą dėl savo politinės ateities priimsiu asmeniškai, pasitarusi su savo politine bendruomene“, – sakė M. Navickienė.

„Valstiečiai“ pradeda rinkti parašus

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija pradeda rinkti Seimo narių parašus tam, kad būtų sudaryta Seimo laikinoji tyrimo komisija dėl M. Navickienės neskaidrių ryšių ir galimų grėsmių Lietuvos nacionaliniam saugumui ištyrimo.

M. Navickienė nuo Seimo ir visuomenės nuslėpė ir toliau slepia savo ryšius su abejotinos reputacijos asmenimis, tarp kurių yra ir nuteistų už sukčiavimą, bei savo sutuoktinio verslo „Foxpay“ sąsajas su nelegaliais lošimais Vokietijoje. M. Navickienė su šeima privačiu lėktuvo reisu vyko į Jungtinius Arabų Emyratus ir ten atostogavo neįvardintų asmenų sąskaita. M. Navickienė deklaravo priėmusi dovaną, tačiau visuomenei neatskleidžia, kiek iš tiesų kainavo šios atostogos ir kas jai įteikė šias dovanas, teigiama LVŽS pranešime spaudai.

Monika Navickienė

„Sudaryta komisija galės gauti visą su Seimo narės M. Navickienės veikla susijusią informaciją, kurią turi specialiosios tarnybos, tačiau negali viešai atskleisti. Visuomenė privalo būti detaliai informuota apie situaciją kuri kasdien kelia vis daugiau klausimų“, – sakė LVŽS seniūnė Aušrinė Norkienė.

Komisija įvertins galimus M. Navickienės veiksmus tarpininkaujant galimai neskaidriai veikiančioms įmonėms, buvusiems ir esamiems nusikalstamo pasaulio asmenims, ir buvusiems ar esamiems nusikalstamo pasaulio atstovams, siekiant paveikti po 2020-2024 m. Seimo rinkimų sudarytos valdančiosios koalicijos partijas, atskirus jų atstovus, Vyriausybę, ministrus, Seimo narius, kitas valstybės institucijas bei jų sprendimus.

„Šis parlamentinis grėsmių nacionaliniam saugumui tyrimas Seime padės apsispręsti dėl galimos apkaltos Seimo narei M. Navickienei proceso. Seimo nariai prisiekia ištikimybę Lietuvos Respublikai bei pasižada visomis išgalėmis stiprinti Lietuvos nepriklausomybę, sąžiningai tarnauti Tėvynei, demokratijai, Lietuvos žmonių gerovei. Už duotos priesaikos sulaužymą laukia apkalta“, – sako Seimo LVŽS narė, komisijos sudarymo iniciatorė Ligita Girskienė.

Komisiją sudarytų 12 Seimo narių, kurie turi teisę dirbti su įslaptinta informacija su slaptumo žyma „Visiškai slaptai“ ir iki 2024 m. rugpjūčio 1 d. pateiktų Seimui išvadas ir pasiūlymus.

Navickienė apie „valstiečių“ ketinimus inicijuoti apkaltą: kolegų teisė

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijai ketinant inicijuoti apkaltą iš pareigų pasitraukusiai ministrei Monikai Navickienei, pati politikė sako, jog opozicijos kolegos turi teisę siūlyti tokius sprendimus. Visgi, konservatorė nesileidžia į platesnius komentarus šiuo klausimu, bet užtikrina – jeigu Seime bus sudaryta laikinoji komisija, ji atsakys į visus keliamus klausimais.

„Kolegų teisė. (...) Negaliu gi kolegoms uždrausti kelti klausimus. Manau, tiek, kiek priklauso nuo manęs, atsakomybę tikrai prisiėmiau“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė M. Navickienė.

„Nenorėčiau, ypač artėjant rinkimams, opozicijos iniciatyvų kažkaip komentuoti“, – pridūrė ji.

Visgi, politikė patikino – jeigu Seimas nuspręs imtis apkaltos, ji atsakys į visus komisijos keliamus klausimus.

„Be abejo, aš esu visada pasiruošusi atsakyti visiems į visus klausimus“, – pažymėjo konservatorė.

Navickienė sureagavo į G. Nausėdos komentarą dėl politinės ateities: iš prezidento nesinorėtų dvigubų standartų

Buvusi ministrė Monika Navickienė sako, kad prezidentas, užsiminęs, jog politikės vietoje rudenį nebepretenduotų į Seimą, taiko dvigubus standartus.

„Aš gerbiu prezidento nuomonę. Ko nesinorėtų iš prezidento, tai dvigubų standartų. Sprendimą dėl savo politinės ateities priimsiu asmeniškai, pasitarusi su savo politine bendruomene“, – žurnalistams Seime sakė buvusi socialinės apsaugos ir darbo ministrė.

Ką konkrečiai turėjo omenyje, užsiminusi apie dvigubus standartus, politikė nepatikslino.

„Visiems standartas turi būti vienodas“, – pridūrė ji.

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pareiškė, kad M. Navickienės vietoje nedalyvautų rudenį vyksiančiuose Seimo rinkimuose.

„Tai spręsti jai. Aš tik galiu pasakyti, kaip aš daryčiau – aš nedalyvaučiau. Jeigu norisi likti politikoje, galbūt tai daryčiau po tam tikro laikotarpio, be abejo, supratęs, pripažinęs klaidas ir galbūt savo veikla parodęs, kad stengiuosi tas klaidas ištaisyti“, – LRT televizijai teigė G. Nausėda.

Komisija būtų įpareigota:

1) nustatyti, kokie ryšiai sieja Moniką Navickienę su Ieva Trinkūnaite ir jos sugyventiniu Vilhelmu Germanu bei verslo įmonėmis, kurios susiję su I. Trinkūnaite ir V. Germanu;

2) nustatyti M. Navickienės sutuoktinio Mindaugo Navicko ryšius su I. Trinkūnaite ir jos sugyventiniu V. Germanu, įskaitant – verslo ir darbo santykius tarp šių asmenų;

3) nustatyti, ar M. Navickienė, nedeklaruodama savo ryšių su V. Germanu ir I Trinkūnaite, nepažeidė Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo, Lietuvos Respublikos valstybės politikų elgesio kodekso nuostatų ir kitų teisės aktų;

4) nustatyti, ar yra papildomos informacijos apie M. Navickienės ryšius, atsižvelgiant į tai, kad M. Navickienė sistemingai tikslina Privačių interesų deklaraciją, po to, kai viešojoje erdvėje paskelbiama atitinkama informacija, kadangi tokios aplinkybės, kelia susirūpinimą dėl galimai neatskleistų kitų ryšių, kurie kelia grėsmę nacionaliniam saugumui;

5) nustatyti, ar Socialinių reikalų ir darbo ministerija, jai pavaldžios įstaigos M. Navickienės vadovavimo metu yra viešųjų pirkimų būdu įsigijusios prekes ar paslaugas iš UAB „Foxpay“ ir kitų Navickų ar Trinkūnaitės ir/ar V. Germano valdomų įmonių?

6) nustatyti, ar M. Navickienės sutuoktinis M. Navickas, UAB „Foxpay“ laimėjus didelės vertės viešąjį pirkimą, būdamas UAB „Foxpay“ valdybos nariu, šios įmonės direktoriumi, teikė paslaugas ar kitaip bendradarbiavo su perkančiąja organizacija Informacinės visuomenės plėtros komitetu? Ar M. Navickienės sutuoktinis dalyvavo priimant sprendimą dėl antrojo, papildomo, UAB „Foxpay“ ir Informacinės visuomenės plėtros komiteto susitarimo pasirašymo 2023 m., kuriuo UAB „Foxpay“ paslaugos valstybiniam sektoriui buvo parduotos reikšmingai brangiau, nei yra parduodamos privačiam verslui;

7) nustatyti, ar M. Navickienė siekė paveikti valdančiosios koalicijos partijas, atskirus jų atstovus, Vyriausybę, ministrus, Seimo narius, kitas valstybės institucijas bei jų sprendimus, savo sutuoktinio ir/arba asmenų, iš kurių yra gavusi brangių dovanų, naudai;

8) nustatyti, kiek kainavo ir kas bei iš kokių lėšų apmokėjo M. Navickienės ir jos šeimos kelionę privačiu lėktuvo reisu į Jungtinius Arabų Emyratus (Dubajų) bei visas atostogų išlaidas (įskaitant maitinimą ir apgyvendinimą).

Plačiau apie klausimus dėl M. Navickienės vyro verslo projektų galima skaityti čia.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (23)