Šią savaitę priimtoje rezoliucijoje (597 balsai už, 36 prieš, 55 susilaikė) europarlamentarai pabrėžia, kad Europos sporto kultūra turi atitikti tvarumo, atviros konkurencijos, sportinių nuopelnų ir sąžiningumo principus. Jie griežtai nepritaria atsiskyrusiems turnyrams, pavyzdžiui, Europos futbolo Superlygos projektui, nes tai pažeidžia minėtus principus ir kelia pavojų visos sporto sistemos stabilumui.
Rezoliucijoje EP pažymi, kad būtina toliau stiprinti ir saugoti bendrą Europos sporto pagrindą, ypač mėgėjiško ir aukščiausio meistriškumo sporto sąsajas. EP nariai ragina didinti finansinį perskirstymą tarp profesionalaus ir mėgėjiško sporto, siūlydami sporto federacijų solidarumo mechanizmą.
Europarlamentarai nori, kad ES valstybės skatintų savo gyventojus, o ypač jaunimą mokyklose, skirti daugiau laiko fiziniam lavinimui. EP nariai siūlo Komisijai kurti sporto ambasadorių tinklą, pasinaudojant visuomenėje vertinamų sporto pavyzdžių įtaka skatinti fizinį aktyvumą ir sveiką gyvenseną.
EP nariai taip pat atkreipia dėmesį į būtinybę remti mažas pajamas gaunančius olimpiečius ir paralimpiečius ir suvienodinti premijas olimpiniams ir paralimpiniams čempionams. Jie taip pat ragina užtikrinti lyčių lygybę sporte, spręsti nedidelio moterų skaičiaus vadovaujamuosiuose postuose ir valdybose problemą, ypatingą dėmesį skirti kovai su visų formų smurtu ir priekabiavimu bei nevienodu darbo užmokesčiu. Europos Parlamentas ragina nacionalines sporto federacijas siekti suvienodinti premijas sportininkėms ir sportininkams, sekant Airijos futbolo asociacijos pavyzdžiu.
Valdžios institucijos ir sporto federacijos turėtų savo veikloje atsižvelgti į žmogaus teises ir demokratijos principus, ypač suteikiant didžiųjų sporto renginių šeimininko statusą ir leidžiant rinktis rėmėjus, įsitikinę europarlamentarai Jie primygtinai reikalauja, kad svarbiausi sporto renginiai nebūtų rengiami tose šalyse, kuriose nuolat pažeidžiamos šios pagrindinės teisės ir vertybės.
EP pranešėjas Tomasz Frankowski (Europos liaudies partija, Lenkija) teigė: „Sportas turi didžiulę galią suvienyti žmones, nepaisant rasės, religijos, lyties ar socialinio ir ekonominio statuso. Tai yra svarbi ekonomikos dalis, sukurianti beveik 3% ES BVP, todėl sportui reikia didesnio matomumo ir daugiau veiksmų ES lygmeniu. Būtina skatinti Europos sporto modelį ir apsaugoti jį nuo tokių grėsmių kaip Superlyga.“