Kaip rašo CNN, valstybėje, kurioje yra ajatola, gerai būti jo favoritu.
Ajatola tikisi, kad šie rinkimai bus sklandesni nei 2009 m. Tada kilus įtarimams, kad Mahmoudas Ahmadinejadas rinkimus laimėjo per apgaules, per šalį nuvilnijo protestų banga.
Jau suimta daugybė reformistų ir aktyvistų, bet didžiausią įtaką būsimiems rinkimams padarė du įtakingi pretendentai, paskutinę minutę nusprendę dalyvauti rinkimuose.
2009-aisiais viešai reiškęs protestuotojams paramą buvęs prezidentas Hashemi Rafsanjani praėjusią savaitę nutarė išbandyti jėgas.
Rinkimuose dalyvauja ir M. Ahmadinejado rūpestingai parinktas įpėdinis Esfandiaras Rahimas Mashaei. Pats M. Ahmadinejadas nebegali pretenduoti į dar vieną kadenciją.
Interviu CNN S. Jalili neatrodė nerimaująs dėl naujų konkurentų.
„Iranas - demokratinė, religinė valstybė. Kuo daugiau pretendentų, tuo stipresnė bus sistema", - sakė jis per vertėją.
Pagal Irano įstatymus, visus norinčius dalyvauti prezidento rinkimuose turi įvertinti Irano Sergėtojų taryba.
„Mane ir kitus kandidatus - visus kandidatus turi įvertinti Sergėtojų taryba. Privalome laikytis įstatymo. Viena iš (tarybos) pareigų - įvertinti būsimų kandidatų kompetentingumą", - aiškino jis.
Anot S. Jalili, vieši ajatolos A. Khamenei nesutarimai su E. R. Mashaei ir H. Rafsanjani rinkimams įtakos neturės: „Jo eminencija neteikia nė vienam kandidatui pirmenybės. Tad su Dievo palaiminimu, bus gyvi rinkimai."
Prieš susitelkdamas į trokštamą naująjį postą S. Jalili turi išspręsti svarbiausią Irano klausimą pasaulinėje scenoje - jo branduolinę programą.
Jo, kaip vyriausiojo derybininko, pareiga - įtikinti pasaulį, jog Irano branduolinė programa vykdoma išskirtinai taikiais tikslais.
Iranas yra pasirašęs Branduolinio ginklo neplatinimo sutartį ir turi teisę naudoti branduolinę energiją taikiais tikslais.
S. Jalili teigimu, jo šalis aktyviai bendradarbiauja su agentūra, kurios tikslas - užkirsti kelią branduolinio ginklo plitimui.
„Drįstu teigti, kad bendradarbiavimas su agentūra beprecedentis ir unikalus", - sakė jis ir pridūrė, kad atlikta daugybė patikrinimų, o Irano veiksmus stebi ne viena agentūra.
Greitai Irane baigs kadenciją prezidentas, kuris laikėsi tvirtų pozicijų branduolinėse derybose. O jei bus išrinktas S. Jalili, jo elgesys turės ilgalaikės įtakos šalies ekonomikai, vietai pasaulyje ir gyventojams.