Niūrios perspektyvos
„The Telegraph“ publikacijoje jis atsako į klausimą, kas laukia pradėjus darbus D. Trumpui: ant jo, priešakyje – „niūros dienos“, nežadančios nieko gero nei Vakarų, nei Ukrainos interesams. Anot eksperto, D. Trumpas priešiškai nusiteikęs NATO atžvilgiu, panašiai jaučiasi ir dėl Ukrainos.
„Derybos su Rusija prasidės labai greitai“, – mano J. Boltonas ir prognozuoja, kad finansinę paramą Ukrainai sumažins ne tik Amerika, bet ir Europos Sąjunga. Kaip teigia buvęs D. Trumpo patarėjas, Europa, pasitaikius progai, skubės taisyti verslo santykius su Maskva.
J. Boltonas teigia, kad D. Trumpas dar nesikalbėjo su V. Putinu, bet, vos tik tai nutiks, respublikono noras užbaigti karą tik dar išaugs. Blogiausiu atveju tai gali reikšti ir kapituliaciją Rusijos reikalavimų akivaizdoje.
Kritika Bidenui
„The Telegraph“ publikacijoje ekspertas negaili kritikos ir kadenciją baigiančiam Joe Bidenui – jis, esą, sukėlė pavojų JAV interesams, nes laiku neįgyvendino paramos Kyjivui ir neparengė pergalę galėjusios lemti strategijos: „Jo administracija sudarė sąlygas dabartinei aklavietei mūšio lauke, iš kurios ištrūkti neleidžia vis nauji Kremliaus grasinimai „dar didesnio masto karu“.
Diplomatas laikosi nuomonės, kad pagalba Ukrainai labai svarbi viso NATO interesams, ir bet koks taikos susitarimas su Rusija turi būti laikinas ir paliekantis šalies ateitį neapibrėžtą.
Jo manymu, ugnies nutraukimas pagal dabartinę fronto liniją gali būti neišvengiamas: „Turime reikalauti, kad bet kokiame galutiniame susitarimo variante būtų aiškiai įvardyta, jog galiausiai nubrėžtos ribos neturi jokio politinio svorio“.
Nepritaria demilitarizuotai zonai
J. Boltonas skeptiškai vertina ir demilitarizuotos zonos tarp Ukrainos ir Rusijos pajėgų arba palei oficialias valstybių sienas kitose vietose. Anot jo, Jungtinių Tautų taikdarių misijų „istorija liūdna“, tad vargu, ar tai padėtų užbaigti konfliktą net jeigu šiuo atveju ir būtų kalbama ne apie Jungtinių Tautų, o apie NATO misiją. Politiko nuomone, Ukrainai nevalia trukdyti jungtis prie NATO ar su Aljansu bendradarbiauti – valstybė bet kokiu atveju išlieka suvereni: „Neturime sutikti su prievartiniu neutralumu, kurį Šaltojo karo metais vadinome finliandizacija“.
Anot buvusio D. Trumpo patarėjo, svarbiausia nebloginti dabartinės situacijos „beviltišku taikos susitarimu“.