Prancūzijos žemieji parlamento rūmai trečiadienio vakare nusprendė – ministro pirmininko Michelio Barnier mažumos vyriausybė turi būti nuversta.

331 iš 574 Prancūzijos įstatymų leidėjų balsavo už nepasitikėjimą, o kairieji ir kraštutiniai dešinieji susivienijo siekdami nuversti vyriausybę.

Tai pirmas kartas, kai per daugiau nei 60 metų tokiu būdu buvo nuversta Prancūzijos vyriausybė.

Toks sprendimas priimtas slaptu balsavimu. Prancūzijos įstatymų leidėjai balsavo už kairiųjų aljanso pateiktą pasiūlymą. Tam, kad jis būtų priimtas, o vyriausybė žlugtų, reikėjo mažiausiai 288 balsų iš 574. Kairieji ir kraštutiniai dešinieji kartu turi daugiau nei pakankamai parlamentarų, kad balsavimas dėl nepasitikėjimo įvyktų. Tarp jų yra daugiau nei 330 įstatymų leidėjų

Tai yra pirmas kartas per daugiau nei 60 metų, kai tokiu būdu buvo nuversta Prancūzijos vyriausybė.

Įstatymų leidėjai išnagrinėjo du pasiūlymus, kuriuos pateikė kraštutinė kairė ir kraštutinė dešinė, kilus nesutarimams dėl kitų metų griežto taupymo biudžeto.

Kraštutinių dešiniųjų lyderė Marine Le Pen per debatus parlamente sakė: „Blogiausia politika būtų neblokuoti tokio biudžeto“ ir ragino balsuoti prieš prezidento Emmanuelio Macrono vyriausybę ir jos „technokratinius“ pasirinkimus.

M. Le Pen kritikavo vyriausybę už tai, kad ji neįtraukė „racionalios dalies“ jos partijos pasiūlytų biudžeto priemonių. „Jūs pateikėte tik vieną sprendimą: mokesčiai, mokesčiai, visada mokesčiai“, – sakė ji.

Neabejojama, kad M. Barnier vyriausybės nuvertimas vos po trijų mėnesių darbo pagilins šalies politinę krizę, o E. Macronui teks nepavydėtinas iššūkis – likus daugiau nei dvejiems metams iki kadencijos pabaigos išsirinkti perspektyvų įpėdinį.

Artėjant balsavimui, E. Macronas užbaigė trijų dienų valstybinį vizitą Saudo Arabijoje ir grįžo į Paryžių.

Kas yra Michelis Barnier?

Europoje jis tikriausiai geriausiai žinomas kaip žmogus, vadovavęs ES deryboms su Britanija dėl jos pasitraukimo iš bensdrijos 2016–2021 metais.

Tačiau politikas veteranas yra dirbęs įvairiose Prancūzijos vyriausybėse ir taip pat buvo ES Komisijos narys.

Rugsėjo mėnesį prezidentas Emmanuelis Macronas paprašė konservatoriaus M. Barnier po pirmalaikių rinkimų suformuoti vyriausybę.

Jis yra tvirtai proeuropietiškas ir savo karjerą praleido kaip nuosaikus politikas.

Prancūzijos ministras pirmininkas M. Barnier pareiškė įstatymų leidėjams „atėjo tiesos akimirką“, kai pasibaigė debatai dėl jo politinės ateities.

Balsavimas dėl nepasitikėjimo vyriausybė kilo dėl aršaus pasipriešinimo jo pasiūlytam 2025 m. biudžetui.

Šią savaitę M. Barnier, nesulaukęs parlamentarų palaikymo, nusprendė panaudoti specialias galias įgyvendinti biudžetą.

Toks sprendimas supykdė kairiųjų aljansą Naujasis liaudies frontas (NFP) ir Marine Le Pen kraštutinių dešiniųjų Nacionalinį mitingą (RN), kurie abu pateikė nepasitikėjimą premjeru.

Paragino Macroną atsistatydinti ir surengti pirmalaikius prezidento rinkimus

Prancūzijos kraštutinė kairė trečiadienį paragino šalies prezidentą Emmanuelį Macroną atsistatydinti ir surengti pirmalaikius prezidento rinkimus, įstatymų kūrėjams nubalsavus nušalinti ministro pirmininko Michelio Barniero vyriausybę.

„Dabar raginame Macroną pasitraukti“, – kalbėdama su žurnalistais sakė kraštutinės kairės partijos „Nenusilenkusi Prancūzija“ parlamentinės frakcijos vadovė Mathilde Panot, taip pat ragindama surengti „pirmalaikius prezidento rinkimus“ gilėjančiai politinei krizei įveikti.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (14)