„Tokia praktika egzistuoja ir iš principo, žinoma, galima diskutuoti apie laikinos JT administracijos galimybę su JAV, Europos šalimis ir, žinoma, su mūsų partneriais ir draugais“, – sakė V. Putinas per susitikimą su kariškiais atominių povandeninių laivų bazėje Archangelske.

Tikslas yra surengti demokratinius rinkimus, per kuriuos į valdžią ateitų vyriausybė, galinti siekti taikos susitarimo. „Tuomet mes pradėsime derybas dėl taikos sutarties, pasirašysime teisėtus dokumentus, kuriuos pripažins visas pasaulis ir kurie bus saugūs bei stabilūs“, – sakė V. Putinas.

Susiję straipsniai
Putinas nori, kad Ukraina būtų perduota laikinam JT valdymui
Putinas nori, kad Ukraina būtų perduota laikinam JT valdymui
FOTO: EPA-ELTAGAVRIIL GRIGOROV / SPUTNIK / KREMLIN POOL | Epa - Elta

Jo teigimu, su nauja Ukrainos valdžia pasirašyti dokumentai „bus pripažįstami visame pasaulyje ir bus patikimi“, nes dabar Rusijai neaišku, su kuo sudaryti susitarimą. V. Putinas pažymėjo, kad Ukrainos prezidento rinkimai praėjusiais metais neįvyko, todėl Volodymyras Zelenskis negali būti laikomas legitimiu valstybės vadovu. „Jeigu jis pats nelegitimus, tai ir visa kita taip pat“, – paaiškino jis.

V. Putino manymu, esant tokioms sąlygoms Ukrainą pradeda valdyti „neonacistiniai dariniai“, tokie kaip „Azov“. Jis priminė, kad išorinės administracijos vykdant taikdarišką JTO veiklą anksčiau buvo įsteigtos Rytų Timore, Papua Naujojoje Gvinėjoje ir atskirose buvusios Jugoslavijos dalyse. „Be tai tik vienas iš variantų. Nesakau, kad kitų nėra. Bet tai vienas iš variantų, ir tokia praktika JTO veikloje yra“, – pažymėjo V. Putinas.

Rusijos vyriausybė ne kartą mėgino diskredituoti Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio teisėtumą. V. Zelenskio kadencija baigėsi 2024 m. gegužę, tačiau dėl jau trejus metus galiojančios karo padėties rinkimų surengti negalima. V. Putinas taip pat ne kartą vadino Ukrainos valdžią nacistais ir pasitelkė Antrojo pasaulinio karo retoriką, kad pateisintų invaziją į Ukrainą, nepaisydamas to, kad V. Zelenskis yra žydas ir tai prieštarauja jo teiginiams.

Vasarį Ukrainos parlamentas balsų dauguma priėmė rezoliuciją, kuria dar kartą patvirtino V. Zelenskio teisėtumą. Daugelis ukrainiečių mano, kad rengti rinkimus vykstant karui būtų nesąžininga, nes būtų sunku garantuoti karių ir perkeltųjų civilių dalyvavimą. Tarptautiniu mastu V. Zelenskis ir toliau pripažįstamas prezidentu.

V. Putinas taip pat pakartojo, kad Rusija linkusi į taikų konflikto sprendimą, „bet ne mūsų sąskaita“. Jis sakė, kad yra pasirengęs derėtis – taip pat ir su europiečiais, bet pabrėžė, kad Rusija nesileis apgaunama.

Rusijos prezidentas yra sakęs esąs tikras, kad Maskva laimės. Rusijos pajėgos jau užgrobė 99 proc. Luhansko srities ir daugiau nei 70 proc. Donecko, Chersono ir Zaporižios sričių, Maskva jas taip pat aneksavo.

V. Putinas tvirtino, kad Ukrainos kariai yra ant visiško pralaimėjimo slenksčio. „Yra pagrindo manyti, kad mes suduosime mirtiną smūgį“, – pareiškė jis.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (22)
Rekomenduojame
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės