Rusijos diplomatas, kurio pavardė neatskleidžiama, portalui skirtame komentare tvirtino, kad „dabar laikas yra mūsų pusėje“. Taip pat jis pridūrė, jog Maskva pasistengs iš to išspausti maksimalios naudos.

Kitas portalo žurnalistų šaltinis, irgi panoręs likti anonimu, įvardintas kaip Kremliui artimas valdininkas. Jis pranešė, kad derybininkų grupei nurodyta „kabinėtis prie kiekvieno kablelio“, kalbant apie potencialaus susitarimo projektą.

Susiję straipsniai

Kremliuje tikimasi, kad Vašingtonas užsimerks prieš tolesnes Rusijos okupacinių pajėgų atakas fronte. Taip pat Maskvos viltys susijusios su tuo, kad JAV pradės spausti Kyjivą ir reikalauti visiškai išvesti savo pajėgas iš Rusijos okupuotų teritorijų, įskaitant Chersono ir Zaporižios sritis, kurių dalį tebekontroliuoja Ukraina.

Anot Kremliui artimo valdininko, Maskva nori bet kokia kaina sustiprinti šių teritorijų kontrolę, nes jų statusas buvo įtvirtintas Rusijos konstitucijoje.

Taip pat Rusija gali pamėginti užgrobti dalį Dnipro ar Sumų sričių, o vėliau pasiūlyti šias teritorijas mainais į Chersoną ir Zaporižią, pranešė šaltinis. Kaip sakė diplomatai, Maskvoje manoma, kad tikslios Ukrainos padalijimo linijų vietos nėra kritiškai svarbus klausimas JAV.

Pirmadienį po Rusijos ir JAV derybininkų pokalbių Ukraina tikisi dar kartą susitikti su JAV pareigūnais ir tęsti derybas dėl galimo ugnies nutraukimo.

„Kol kas laukiame Jungtinių Valstijų ir Rusijos susitikimo rezultatų. Remiantis tuo, surengsime dar vieną susitikimą su Jungtinėmis Valstijomis“, – kelioms žiniasklaidos priemonėms sakė vienas aukštas anonimiškumo pageidavęs Ukrainos pareigūnas.

Pareigūnas pridūrė, kad derybos planuojamos „šiandien“ (pirmadienį).

Sekmadienį Saudo Arabijoje vykusias Ukrainos ir JAV atstovų derybas ukrainiečių gynybos ministras Rustemas Umerovas apibūdino kaip „konstruktyvias ir informatyvias“. Pirmadienį derybas Saudo Arabijoje pradėjo JAV ir Rusijos pareigūnai.

Pagrindinis derybų klausimas yra galimybė užtikrinti, kad būtų sustabdyti smūgiai į energetikos objektus. Tiek Rusija, tiek Ukraina iš esmės sutiko su tokiomis dalinėmis paliaubomis, tačiau jos dar neįgyvendintos. JAV taip pat siekia, kad paliaubos būtų išplėstos ir apimtų laivybos maršrutus Juodojoje jūroje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (11)
Rekomenduojame
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės