Kaip rašo „Bild“ karinis apžvalgininkas Julianas Ropcke, apie vidurių šiltinės ir choleros protrūkį pirmoji pradėjo rašyti Rusijos socialinė žiniasklaida. Pavyzdžiui, „Telegram“ kanale „Dva majora“ teigiama, kad Chersono srityje šios dvi ūmios infekcinės ligos jau pareikalavo ir aukų, o sergančiųjų „skaičiai auga kaip ant mielių“.
Jeigu tikėtume oficialia rusų pateikiama informacija, kiekvienas Rusijos karys okupuotose Ukrainos teritorijose keturiolikai dienų gauna aštuoniolika litrų vandens plastikiniuose buteliuose. Vadams nurodyta kariams suteikti ne mažiau pusantro litro vandens per parą, tačiau, jeigu tokio nurodymo būtų paisoma, geriamo vandens atsargos pasibaigtų per keturias paras. Troškulio kamuojami rusų kariai geria nešvarų šulinių ir upių vandenį, kaip filtrą naudodami bet kokį po ranka pasitaikantį audinį.
Kitas Rusijos karo korespondentas skelbia, kad „vidurių šiltinės ir choleros atvejų pradėjo daugėti po birželio 15 dienos“. Praeitą ketvirtadienį vienas Rusijos karys atskleidė, kad jo kovos draugai dėl kaitros ir troškulio pasiduoda ukrainiečių nelaisvėn.
„Jau tris dienas neturime vandens ir maisto“, – prisipažino rusas.
Reaguodama į informaciją apie siaubingas sąlygas šalies kariams, Rusijos propaganda skelbia melagienas. Chersono infekcinių ligų ligoninės vadovė Jelena Tymošenko, esą, teigia, kad choleros atvejų nebūta jau dvidešimt metų, niekas nebeserga ir vidurių šiltine.