Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) planuojantiems keliones į svečias šalis, ypač norintiems aplankyti egzotinius kraštus Afrikoje ar Pietų Azijoje, primena, kad jose galima užsikrėsti – cholera.
Cholera
30 straipsnių
Cholera – pavojinga infekcinė žarnyno liga. Ligos eigoje viduriuojama, vemiama, organizmas netenka daug skysčių. Senovėje, viduramžiais ir netgi XX a. pradžioje kildavo milžiniškos choleros epidemijos, nusinešdavusios gausybę žmonių gyvybių. Tačiau ekonomiškai atsilikusiose pasaulio valstybėse ir šiandien kyla choleros epidemijos.
Sudano sveikatos ministras Haithamas Ibrahimas po kelias savaites pliaupusių liūčių paskelbė šalyje choleros epidemiją, „Dėl oro sąlygų ir dėl to, kad užterštas vanduo, skelbiame choleros epidemija“, – sakė jis šeštadienį ministerijos išplatintame vaizdo įraše.
Okupacinės Rusijos pajėgos Ukrainoje susidūrė su nauju iššūkiu – sparčiai plinta cholera ir vidurių šiltinė, praneša UNIAN.
Praėjus trims mėnesiams po Kachovkos užtvankos Ukrainos pietuose sugriovimo, choleros protrūkio, kurio būgštauta, vyriausybės duomenimis, pavyko išvengti.
Socialiniuose tinkluose pradėjo sklisti gandai, neva XIX a. pabaigoje buvo žymiai mažiau ligų nei dabar, o jos visos buvo gydomos vaistais iš augalų.
Atvaizdas, kuriame nurodomi didžiųjų pasaulį ištikusių pandemijų pavadinimai ir datos neva nurodančios, kada jos įvyko, pakurstė sąmokslo teorijų gerbėjus. Socialiniuose tinkluose pasirodė tvirtinimai esą atvaizdas įrodo, kad istorija kartojasi, o pandemijos vyksta dėsningai tam tikru metu.
Gajaus ligoninės Londone chirurgas, pasiteiravęs apie vieno iš savo pacientų savijautą, išgirdo asistento atsakymą, kad žmogus mirė. Nenustebintas tokios žinios, jis atsakė „O, puiku!“ ir nuėjo į kitą palatą paklausti apie kitą pacientą. Ir čia išgirdo atsakymą: „Sere, jis mirė.“ Chirurgas akimirką ...
Sirijoje plintant choleros protrūkiui, kurio mastas, kaip įspėjo Jungtinės Tautos, „grėsmingai didėja“, karo nusiaubtos šalies Sveikatos apsaugos ministerija jau užregistravo 39 mirties nuo šios infekcinės ligos atvejus ir beveik 600 užsikrėtimo atvejų.
Globalinis atšilimas ir pramoninė bei žmogiškoji tarša daro ryškią neigiamą įtaką Baltijos jūrai. Dėl kasmet vis labiau šylančio jūros vandens, Baltijos pakrantėse vis dažniau aptinkamos įvairios žmogaus sveikatai ir net gyvybei pavojingos bakterijos.
Choleros epidemija šešiuose pietiniuose Nigerio regionuose jau pareikalavo 104 žmonių gyvybių, penktadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.
Nigeryje choleros epidemija nusinešė 35 gyvybes, ketvirtadienį pranešė šios neturtingos Sachelio regiono valstybės Sveikatos apsaugos ministerija.
7 įdomūs faktai apie istorines pandemijas – baisioji cholera, draudimas mirti ir niekur nedingęs maras (14)
Nėra nieko smagaus apie pandemijas. Tai – sunkūs laikai žmonijai, kuriuos dažnai lydi metų metus besitęsiančios bėdos. COVID-19 nėra pirmoji pandemija žmonijos istorijoje. Nėra ir baisiausia. Ar paskutinė. Štai 7 įdomūs ir netikėti faktai apie anksčiau įvykusias pandemijas ir jų sukeltus rezultatus.
Karantino metodas pasaulio istorijoje tikrai nėra naujovė. Apie sunkių ligonių izoliaciją dar Biblijoje buvo rašyta. Tokia praktika pirmą kartą paminėta Senajame Testamente, kai raupsuotieji buvo atskirti nuo sveikųjų. Taigi senovės žmonės šį metodą naudojo gerokai anksčiau, nei sužinojo apie įvairi...
Pasaulį siaubusios pandemijos. Poilsiautojų prikimštoje Odesoje – ligos proveržis: baisus žodis skriejo iš lūpų į lūpas (125)
Choleros protrūkiai – kas keliolika ar keliasdešimt metų pasaulį ištikdavęs, o ir iki šiol skurdesniuose regionuose pasitaikantis reiškinys. Prieš penkiasdešimtmetį cholera pavojingai prasiskverbė į vieną didžiausių dabartinės Ukrainos miestų Odesą. Ir nors tuo metu su ukrainiečiais ir kitų tautybių...
Didžiausios pandemijos žmonijos istorijoje: šimtai milijonų aukų ir bergždžios pastangos jas suvaldyti (163)
Pasaulyje ir toliau plintantis mirtinai pavojingas koronavirusas verčia valstybių lyderius prisiminti gerai žinomą tradiciją, nuo seno praktikuotą siekiant sukontroliuoti užkrato sklaidą, – skelbti karantiną.
Atvėsus orams, nemažai lietuvių renkasi kuriam laikui išvykti į šiltus kraštus, patyrinėti įspūdingų kraštovaizdžių, paskanauti spalvingų virtuvių ar tiesiog pakeisti aplinką. Visgi, kad ir kaip tolimos šalys viliotų savo egzotika, jose gali tykoti ir nemenki pavojai – sunkios ligos. Medikai įspėja ...
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), remdamasis Pasaulio sveikatos organizacijos pranešimais, informuoja, kad Mozambike (Afrika) užregistruota beveik 1500 choleros atvejų (1 mirties) po šalį nusiautusio ciklono Idai ir jo sukeltų potvynių.
Mozambike per praėjusio mėnesio cikloną žuvusių žmonių skaičius padidėjo iki 598, o humanitarinės pagalbos darbuotojai skuba suvaldyti po audros prasidėjusį choleros protrūkį, antradienį pranešė pareigūnai.
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), remdamasis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, informuoja, kad nuo š. m. rugpjūčio 3 d. kai kuriose Baltijos jūros pakrančių vietose Danijoje, Estijoje, Suomijoje, Vokietijoje, Latvijoje, Lenkijoje, o taip pat ir Lietuvoje susidarė palan...
Per choleros protrūkį Kamerūne nuo ligos mirė šeši žmonės, pranešė šalies sveikatos apsaugos ministerija.