Pagal susitarimo sąlygas J. Assange’as prisipažins kaltu pagal vieną jam pareikštą kaltinimą sudarius suokalbį, siekiant įgyti ir atskleisti slaptų JAV nacionalinės gynybos dokumentų, rašoma pirmadienį paviešintuose teismo dokumentuose.

Šį susitarimą dar turi patvirtinti federalinis JAV teisėjas.

Iki grįždamas į Australiją, J. Assange’as trečiadienį turėtų dalyvauti Seipano saloje įvyksiančiame teismo posėdyje, nurodoma teismo dokumentuose.

J. Assange’as yra kaltinamas kartu su pranešėja Chelsea Manning neteisėtai įgijęs ir paviešinęs slaptą medžiagą apie JAV karines operacijas Irake ir Afganistane, tokiu būdu pastatydamas į pavojų JAV informatorių gyvybes.

J. Assange’o rėmėjai jį laiko žurnalistu, į dienos šviesą iškėlusiu karo nusikaltimus.

Ekvadoro ambasadoje septynerius metus besislapsčiusį J. Assange’ą 2019 m. sulaikė britų policija, po to, kai jo nepavyko areštuoti pagal pirmiau išduotą orderį, susijusį su Švedijos pareikštais kaltinimais, kurie galiausiai buvo panaikinti.

Kitui atšaukus J. Assange’ui suteiktą prieglobsčio gavėjo statusą, jis nedelsiant pateko į policijos rankas.

„Wikileaks“ pranešė, kad Australijos pilietybę turintis J. Assange’as pirmadienį ryte už užstatą buvo paleistas iš griežtojo režimo Londono Belmaršo kalėjimo, o 17.00 val. vietos laiku (16.00 val. Grinvičo laiku) išvyko iš JK Stanstedo oro uosto.

„Julianas Assange’as yra laisvas“, – buvo teigiama svetainės „Wikileaks“ paskyroje socialiniame tinkle „X“ pasirodžiusiame įraše.

„Birželio 24 d. ryte jis buvo paleistas iš griežtojo režimo Belmaršo kalėjimo, kur praleido 1 901 dieną. Aukščiausiasis Londono teismas leido jį paleisti už užstatą ir po pietų jis buvo paleistas Stanstedo oro uoste, kur sėdo į lėktuvą ir išvyko iš JK.“

Po šiuo tekstu buvo paskelbtas trumpas vaizdo įrašas, kuriame buvo matyti, kaip J. Assange’as vežamas į oro uostą ir lipa į lėktuvą.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)