Straipsnio autoriai pažymi, kad du Rusijos ginklų technologijų institutai, kuriuos Ukrainos žvalgyba įvardijo raketos gamintojais, ieško darbuotojų, turinčių patirties Japonijos ir Vokietijos įmonių gaminamų metalo apdirbimo sistemų valdymo srityje.
„Kremliaus karo mašina ir toliau yra ženkliai priklausoma nuo užsienio technologijų, kurioms taikomos Vakarų įvestos sankcijos“, – rašo „Financial Times“.
Priklausomybė ypač akivaizdi kompiuterinio skaitmeninio valdymo srityje. Ši technologija yra gyvybiškai svarbi „Orešnik“ gamybai.
Žurnalistai patikslino, kad ji leidžia gamykloms greitai ir itin tiksliai gaminti įvairias detales, naudojant kompiuterius metalo apdirbimo įrangai valdyti.
Straipsnyje taip pat pažymima, kad Maskvos šiluminės technikos institutas, anot Ukrainos žvalgybos, prisidedantis prie „Orešnik“ gamybos, yra pirmaujantis institutas rusiškų kietojo kuro balistinių raketų gamybos srityje.
Savo reklaminiuose skelbimuose įmonė neslepia, kad naudoja „Fanuc“, „Siemens“ ir „Haidenhein“ sistemas. „Fanuc“ – Japonijos įmonė, „Siemens“ ir „Haidenhein“ – Vokietijos. Šios bendrovės gamina didelio tikslumo staklių kompiuterinio skaitmeninio valdymo sistemas.
Tos pačios įmonės minimos ir bendrovės „Sozvezdije“ skelbimuose. Kaip vieną iš savo specializacijos sričių „Sozvezdije“ nurodė „automatizuotų valdymo sistemų ir ryšio sistemų gamybą“ karinėms reikmėms.
„Titan-Barikady“, trečios gynybos pramonės įmonės, dalyvaujančios „Orešnik“ gamyboje, vaizdo įraše žurnalistai irgi pastebėjo „Fanuc“ valdymo sistemą.
„Tuo tarpu, kai Kremlius Kinijoje dideliais kiekiais perka didelio tikslumo metalo apdirbimo stakles, jų valdymo įranga ir toliau gaminama Vakaruose“, – akcentuojama straipsnyje.