Teiginiai

Vaizdo įrašų montaže matyti, kaip sportininkai apalpsta dėl COVID-19 vakcinų.

Verdiktas

Manipuliacija. Bent keliuose vaizdo įraše rodomi žmonės apalpo ar suklupo dėl visai kitų priežasčių, pavyzdžiui, anksčiau buvusių sveikatos problemų ar nuovargio. Kai kurie sportininkai net nebuvo pasiskiepiję nuo COVID-19. Kai kuriais atvejais COVID-19 sukeliantis virusas gali sukelti širdies problemų, o dar rečiau tokius sutrikimus gali lemti ir COVID-19 mRNA vakcinos („Pfizer“ ir „Moderna“). JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centro duomenimis, paaugliams ir jauniems suaugusiesiems, gavus COVID-19 vakciną, kyla nedidelė miokardito rizika. Ši rizika nuo skiepo vis vien išlieka mažesnė nei ta, kurią patiria žmonės, susirgę COVID-19 liga.

Melo detektoriaus komentaras

Montažas susideda iš vaizdo įrašų, kuriuose įvairių šakų sportininkai suklumpa ar apalpsta dėl neaiškių priežasčių.

Nors „Melo detektoriui“ nepavyko surasti visų montaže esančių vaizdo įrašų, bet viešai prieinama informacija leidžia patvirtinti, kad bent 4 vaizdo įraše užfiksuotus incidentus sukėlė su skiepais nesusiję veiksniai.

29 metų Milano „Inter“ futbolininkas Christianas Eriksenas aikštėje suklupo per 2021 m. birželio 12 d. vykusias Danijos rungtynes su Suomija per „Euro 2020“. Tačiau Ch. Eriksenas griuvo ne dėl COVID-19 vakcinos. Milano „Inter“ direktorius Giuseppe Marotta teigia, kad Ch. Eriksenas nesirgo COVID-19 ir nebuvo skiepytas vakcina (čia).

„Barcelona“ futbolo klubo puolėjas Sergio Aguero 2021 m. spalio 30 d. rungtynėse su „Deportivo Alaves“ ekipa pajuto skausmą krūtinėje. Jam pasidarė sunku kvėpuoti ir po keitimo jis buvo išgabentas į ligoninę, kur jam nustatyta aritmija. S. Aguero kardiologas, kuris prižiūri futbolininką nuo 2004 m., pareiškė, kad širdies problemas galėjo sukelti virusas, tačiau atmetė teorijas, kad tai buvo susiję su COVID-19 liga ar vakcina nuo ją sukeliančio viruso. Anot kardiologo, futbolininkas širdies srityje turi labai mažą, mažesnį nei milimetro pločio randą, kuris sutrumpėja ir sukelia aritmiją (čia).

Klaidinanti žinutė

Jake’as Leveris, pagrindinis Melburno „Demons“ Australijos futbolo komandos gynėjas, 2021 m. gruodžio 6 d. apalpo per pirmąją „Demons“ priešsezoninę treniruotę. Incidentas įvyko per varginančias bėgimo pratybas (lauke buvo apie 28 °C). J. Leveris teigė, kad pirmuosius du bandymus jis įveikė geriausiu asmeniniu laiku, o per trečiąjį bandymą pasistengė „šiek tiek per stipriai“, todėl prarado sąmonę. J. Leveris buvo išsiųstas namo ir visiškai pasveiko (čia).

2020 m. gruodžio 12 d. Keyontė Johnsonas, Floridos universiteto jaunesnysis žaidėjas, žaidė rungtynėse. K. Johnsonui grįžtant į aikštę, jis griuvo veidu į priekį ir buvo skubiai nugabentas į ligoninę, kur tris dienas išbuvo komoje. K. Johnsono šeima paskelbė, kad tuo metu Keyontė nesirgo COVID-19 (čia), be to, negalėjo būti ir pasiskiepijęs, nes skiepijimo programa JAV prasidėjo tik nuo tų pačių metų gruodžio 14 d., o pirmosios dozės buvo skirtos sveikatos priežiūros darbuotojams (čia).

COVID-19 viruso sukeltas širdies uždegimas gali tiesiogiai sukelti įvairias širdies ligas, įskaitant ir miokarditą. Miokarditas – tai širdies raumens uždegimas, kuris gali turėti įtakos širdies gebėjimui veikti ir sutrikdyti širdies ritmą. Kai žmogus serga šia liga, sportuoti gali būti labai pavojinga (čia).

Nors COVID-19 sukeliantis virusas gali sukelti širdies uždegimą, bet itin retais atvejais tai gali padaryti ir COVID-19 mRNA vakcinos („Pfizer“ ir „Moderna“). JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centro duomenimis, paaugliams ir jauniems suaugusiesiems, gavus COVID-19 vakciną, kyla labai nedidelė miokardito ir perikardito rizika (čia). Dažniausiai miokarditas baigiasi gerai ir kartais nelieka jokių liekamųjų reiškinių, be to, rizika susirgti miokarditu po COVID-19 skiepo išlieka mažesnė nei susirgti šia ir kitomis širdies ligomis užsikrėtus virusu (čia).

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją