Yra sakoma, kad net su pačiais artimiausiais žmonėmis verčiau nediskutuoti politikos ir vakcinacijos temomis. Būtent šios temos „iššaukia“ labai audringą reakciją. Pavyzdžiui, vaikus pagal rekomenduotiną sąrašą skiepijantys tėvai niekada nesupras tų, kurie renkasi atžalos absoliučiai nevakcinuoti. O...
vakcinacija
159 straipsnių
Vakcina – medicininis preparatas, skirtas įgyti imunitetui nuo infekcinės ligos. Imituodamas natūralią infekciją, šis preparatas parodo imuninei sistemai ligos sukėlėją, prieš kurį imuninė sistema pagamina antikūnus ir kitus gynybos mechanizmus. Vakcinos gali būti profilaktinės ir gydomosios.
Laikotarpiu nuo 2022 m. iki 2023 m., susirgimų tymais skaičius visame pasaulyje išaugo 20 proc., ketvirtadienį pranešė Pasaulio sveikatos organizacija ir JAV sveikatos agentūra CDC.
Internete plačiai platinamas vaizdo įrašas, kuriame užfiksuota, kaip įvairių sričių sportininkai suklumpa ar apalpsta dėl neaiškių aplinkybių. Komentatoriai ir įrašų autoriai teigia, kad priežastis yra pavojingas COVID-19 skiepų šalutinis poveikis.
Apsisaugoti nuo šaltuoju metų laiku siaučiančių pavojingų virusų gali padėti skiepai. Visgi kai kuriais atvejais vakcinaciją reikia atidėti. Kada negalima skiepytis, klausėme vaistininkės Sigitos Korbutaitės.
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro direktorius atkreipė dėmesį į nerimą keliančią tendenciją (1)
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) vadovas kartu su savivaldybėmis spręsdamas skiepijimo apimčių mažėjimo problemą pastebi, kad skiepijimosi mastai krenta jau nuo 2010 metų, tad atstatyti buvusius rezultatus – užtruks.
Praėjusią savaitę socialinių tinklų vartotojus labiausiai domino klimato kaitos, Ukrainos ir skiepų nuo Covid-19 ligos temos. Atgijo gąsdinimai, esą vakcinos negrįžtamai pažeidžia reprodukcinę sveikatą.
Nemenka ir netikėta Eduardo Vaitkaus sėkmė Lietuvos Respublikos prezidento rinkimuose vėl sukėlė diskusiją visuomenėje apie dvi šviesmečiais viena nuo kitos nutolusias Lietuvas, besiriejančias viena su kita kiekvieno reikšmingesnio įvykio, vykstančio Lietuvoje, metu, tokio kaip violetinė Drąsiaus Ke...
Spaudos puslapiuose, socialinėse kampanijose bei klinikų reklamose jau nuo pat ankstyvo pavasario šmėžuoja antraštės apie erkinį encefalitą. Tačiau mažai kur akcentuojama, kuo šis virusas toks pavojingas bei nepaaiškinama nuolat linksniuojamų skiepų nauda.
Šią savaitę Ženevoje prasidės eilinė septyniasdešimt septintoji Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Sveikatos asamblėja. Tai bus pirmasis popandeminis susitikimas, kuriame be kitų klausimų teks analizuoti ir liekamuosius „Covid-19“ pandemijos ir jos valdymo reiškinius, pvz. sumažėjusį pasitikėjim...
Antradienį prasideda pavasarinė laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės, kurios metu iš orlaivių yra mėtomi jaukai, kurių viduje yra vakcina, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.
2024 m. sausio ir vasario mėnesiais Europoje vis dar augantis tymais užsikrėtusių ir, deja, mirštančių asmenų skaičius kelia nerimą dėl šios ligos plitimo Lietuvoje. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos 2024 m. balandžio 3 dienos duomenimis, šiais metais Liet...
Yra toks lietuvių liaudies posakis – devynis kartus pamatuok, dešimtą kirpk. Jis pirmiausia ateina į galvą, pagalvojus apie tai, kaip pokyčiai vyksta, o gal tiksliau būtų sakyti – nevyksta, vaistinių veiklos ir farmacinių paslaugų srityje. Jau senai vaistinė nėra vieta tik vaistams atsiimti, čia žmo...
Socialiniuose tinkluose pasirodė balso įrašas, kuriame teigiama, kad jau paruošti pleistrai, kurių pagalba galima masiškai vakcinuoti žmones. Patariama būti atidiems ir patikrinti pleistrus prieš klijuojant ant žaizdų, antraip gali būti paskiepytas prieš savo valią.
Europoje pernai smarkiai padaugėjo tymų atvejų: užregistruota 30 tūkst. susirgimų ir tai yra 30 kartų daugiau nei 2022 m., skelbia Pasaulio sveikatos organizacija (PSO). Net 21 tūkst. iš jų buvo hospitalizuoti. PSO įspėja, kad susirgimų vis dar daugėja, todėl reikia imtis skubių priemonių, tokių kai...
Socialinių tinklų naudotojai dalinasi žinia, kurioje teigiama, kad Jeilio universiteto mokslininkai sukūrė naują vakcinos tiekimo metodą, kuris leistų vyriausybėms skiepyti gyventojus per orą.
Internete platinama melaginga informacija apie COVID-19 vakcinaciją.
Per pandemijos įkarštį nelegaliai pasipelnyti sumaniusios vakcinacijos centro darbuotojos sulaukė atpildo. Kartu su jomis nuteistas ir prie aferos prisidėjęs vyras, padėjęs rasti žmones, kurie už pinigus norėjo įsigyti fiktyvius įrašus apie pasiskiepijimą nuo COVID-19.
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, per rugsėjo mėnesį nuo gripo iš viso paskiepyta virš 24 tūkst. rizikos grupėms priklausančių asmenų.
Vaistinių tinklas „Gintarinė vaistinė“ skaičiuoja, kad pirmąjį šių metų ketvirtį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, vakcinacijos nuo erkinio encefalito apimtys išaugo penktadaliu (20 proc.). Vaistinių tinklo atstovai tai sieja ne tik su vakcinacijos kabinetų pagausėjimu, bet ir išaugusiu žm...
Europoje plinta infekcija, kuria užsikrečiama per orą: gydytoja perspėja, kad protrūkis gali atklysti ir į Lietuvą (2)
Šiemet balandžio 23-29 dienomis minimos PSO ir Europos imunizacijos savaitės metu dėmesys bus skiriamas vakcinacijai, reaguojant į pasaulinį skiepijimo rodiklių nuosmukį dėl COVID-19 pandemijos. Pirmuosius nerimo signalus kelia Europoje praėjusiais metais ėmusi plisti difterija, nuo kurios skiepijam...