Internete plačiai platinamas vaizdo įrašas, kuriame užfiksuota, kaip įvairių sričių sportininkai suklumpa ar apalpsta dėl neaiškių aplinkybių. Komentatoriai ir įrašų autoriai teigia, kad priežastis yra pavojingas COVID-19 skiepų šalutinis poveikis.
„Pfizer“ vakcina
124 straipsnių
„Pfizer” vakcina - Jungtinių Amerikos Valstijų vaistų gamintojo „Pfizer” kartu su Vokietijos įmone „BioNTech” sukurta vakcina nuo koronaviruso. Tyrimai rodo, kad ši vakcina suteikia 95% apsaugą. Pasaulio sveikatos organizacija yra patvirtinusi „Pfizer-BioNTech” vakciną naudojimui.
Nuo 2020 metų gruodžio 27 dienos, Lietuva šia vakcina pradėjo skiepyti medicinos darbuotojus.
Internete pasirodė neva iš 2021 m. nutekintas vaizdo įrašas, kuriame „Facebook“ įkūrėjas Markas Zuckerbergas kalba apie COVID-19 vakcinas. Komentatoriai teigia, kad jis darbuotojams siūlo nesiskiepyti. „Melo detektorius“ tai patikrina.
Socialiniuose tinkluose masiškai plinta žinutės, kuriose melagingai teigiama, kad Rusijos opozicionierius Aleksejus Navalnas mirties priežastis yra tai, kad jis keturis kartus buvo paskiepytas „Pfizer“ vakcina nuo COVID-19 ir dėl to širdyje susidarė kraujo krešulys.
Nors jau praėjo beveik treji metai, kai žmonės skiepijami vakcinomis nuo COVID-19 ligos ir daugybė tyrimų įrodė, kad jos yra saugios, tačiau melagienų skleidėjai ir toliau skleidžia gąsdinančią informaciją apie skiepų žalą. Viena jų ta, kad mokslininkai nustatė, jog miručių žmonių širdyje rastas mir...
Socialiniuose tinkluose ėmė plisti melagingi gąsdinimai, kad po COVID-19 skiepų vaikai suserga neegzistuojančia liga – VAIDS. Taip melagienų skleidėjai vadina dėl vakcinos įgytą imunodeficito sindromą, tačiau toks terminas ir diagnozė medicinoje neegzistuoja.
Nors jau atlikta daugybė tyrimų, įrodančių, kad COVID-19 vakcinos nesusijusios su reprodukcinės sistemos sutrikimais, internete vėl plinta melaginga žinia, kad „Pfizer“ skiepai sukelia nevaisingumą.
Kone nuo masinės COVID-19 vakcinacijos pradžios plėtojama sąmokslo teorija, jog skiepai nuo koronaviruso yra skirti ne apsaugoti žmones, o mažinti gyventojų skaičių, vis dar neslopsta. Melagingai skelbiama, jog rasta naujų įrodymų, kad COVID-19 vakcinose yra paslėptas masinės depopuliacijos ginklas.
Pasisakymais prieš skiepus nuo koronaviruso jau pagarsėjęs gydytojas pareiškė, kad COVID-19 vakcinos turėtų būti uždraustos visame pasaulyje, nes daugeliui yra pavojingiau jomis skiepytis nei nesiskiepyti. Tokie teiginiai yra melas.
Neabejoju, kad politiniai oponentai ir „tikintieji mokslu bei vakcinomis“ eilinį kartą apkaltins mane sąmokslo teorijų skleidimu ir tarnavimu Kremliaus režimui. Pandemijos pradžioje, kuomet ėmiau analizuoti informaciją ir viešai kelti esminius klausimus apie COVID-19 viruso kilmę, PGR testus, statis...
COVID-19 skiepų priešininkai skelbia dar vieną „blogą“ žinią – esą nuo koronaviruso paskiepytų ir žindančių motinų piene rasta vakcinų mRNR, o tai neva yra katastrofa kūdikiams. Tačiau toks teiginys yra klaidingas.
Tiek užsienio, tiek Lietuvos portaluose, kuriuose gausu dezinformacijos, pastaruoju metu pasirodė publikacijų, kuriose teigiama, jog COVID-19 vakcinos sunaikina natūralų vaikų imunitetą, todėl paskiepytiesiems esą yra didesnė rizika užsikrėsti koronavirusu nei neskiepytiems vaikams. Tačiau toks teig...
Tinklaraštyje sapereaude.lt pasirodė publikacija, kurioje bandoma susieti mažėjantį gimstamumą Austrijoje ir COVID-19 vakcinaciją. Tačiau toks pasekmės-priežasties ryšys – melagingas.
JAV Maisto ir vaistų administracijos (FDA) suburta ekspertų grupė trečiadienį vienbalsiai rekomendavo vakcinas nuo COVID-19 jaunesniems nei penkerių metų vaikams – daugumoje šalių paskutinei amžiaus grupei, dar laukusiai imunizacijos.
Vaikų skiepijimas Lietuvoje: pritarta sustiprinančiajai „Comirnaty“ dozei, o pirminei vakcinacijai galima rinktis ir „Spikevax“ vakciną (1)
Europos vaistų agentūrai (EVA) atnaujinus COVID-19 vakcinų vartojimo rekomendacijas, nuo penktadienio, kovo 4 d., vaikai nuo 12 metų amžiaus galės būti skiepijami sustiprinančiąja „Comirnaty“ vakcinos doze. O pirminiam skiepijimui vaikams nuo 6 metų amžiaus galės būti naudojama ir „Spikevax“ vakcina...
Prieš skiepus nusiteikusių asmenų grupėse „Facebook“ socialiniame tinkle ir vėl pasirodė teiginių, esą pasiskiepijusius nuo COVID-19 asmenis bus galima valdyti, pasitelkus 5G mobilųjį ryšį. Tai, esą, įrodo kelių sekundžių trukmės vaizdo įraše parodomas atspausdintas dokumentas, kuriame matomas 5G už...
Farmacijos kompanijos „Pfizer“ ir „BioNTech“ antradienį pranešė pradedančios savo omikron atmainai pritaikytos COVID-19 vakcinos klinikinius bandymus.
Pirminiai tyrimai Pietų Afrikoje rodo, kad Omikron atmaina užsikrėtusius pacientus „Pfizer“ vakcina nuo ligoninės apsaugo 70 procentų. Naujai atmainai plintant Europoje, britai skuba skiepytis. Tuo metu Prancūzija svarsto pristabdyti naują atmainą griežtesniais ribojimais atvykstantiems iš Jungtinės...
Trečioji, sustiprinanti vakcinos dozė jau prieinama visiems, o didžioji dalis medikų nė nelaukė visuotinai prieinamos galimybės, nes mirčiai į akis jie žvelgia kasdien. „Delfi“ kalbinti šalies medikai sako, kad laukti nebuvo ko, o trys būtini skiepai anaiptol ne naujiena – hepatito B, erkinio encefa...
Jeigu pirmiesiems kartams vakcinuotis nuo kovido yra idealu rinktis „Moderna“ vakciną, tai trečiajam skiepui ekspertai jau pataria skiepytis „Pfizer'iu“. Taip pat daliai žmonių galbūt vertėtų pasiplanuoti skiepą prieš savaitgalį.
Šiuo metu jau turime veiksmingą priemonę koronaviruso pandemijai įveikti ir galime nebeužsidaryti dar vienam karantinui. Tačiau socialiniuose tinkluose iki šiol stipriai sklinda mokslu nepagrįstos melagienos apie vakcinas ir imunitetą, kuriomis įtikėjusieji neskuba skiepytis. Imunologai sako, kad ko...