Karas be sienų: Iranas ir Šiaurės Korėja atrado Rusiją

Rusijos karas su Ukraina vyksta jau trečius metus – ir net jeigu Vladimiras Putinas nebandytų jo vaizduoti kaip „antiimperialistinių jėgų“ ir „kolektyvinių Vakarų“ konfrontacijos, būtų labai naivu manyti, kad į jį neįsitrauks vis naujos ir naujos jėgos. Ir jeigu Ukrainą palaikanti Vakarų koalicija natūraliai susiformavo vos tik karui prasidėjus ir iki dabar nepatyrė esminių pokyčių, tai aktyviausi Rusijos sąjungininkai dienos šviesoje pasirodė ne iš karto ir koalicijų iki šiol nekūrė.

Kalbant apie tokius sąjungininkus, pirmiausia omenyje turiu du atstumtųjų režimus: Irano ir Šiaurės Korėjos. Santykius su jais Maskva užmezgė seniau, tačiau prasidėjus karui jie tapo ypač svarbūs. Jau 2022 metais Rusijos kariuomenė Ukrainoje pradėjo naudoti Irano dronus (nors Teheranas ir deklaravo, kad „nedideli kiekiai“ buvo pristatyti dar iki prasidedant „specialiajai karinei operacijai“) ir labai greitai Maskva susitarė dėl licencijos gamintis Irano produkciją gamykloje, specialiai šiam tikslui pastatytoje Alabugoje (jeigu tikėtume nepriklausomais šaltiniais, vien šiais metais ten pagaminta 6 tūkst. dronų).

Nuomonė

Šioje publikacijoje skelbiama asmeninė autoriaus nuomonė. Portalo Delfi redakcijos pozicija negali būti tapatinama su autoriaus nuomone.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją