Laikinasis Lietuvos diplomatijos vadovas Gabrielius Landsbergis sako, kad Aliaksandro Lukašenkos vadovaujama Baltarusija padeda Rusijai apeiti Vakarų įvestas sankcijas, todėl atsakomybėn turėtų būti patraukti abiejų režimų lyderiai.
Vakarų sankcijos
47 straipsnių
Rusijos ir Ukrainos karas jau seniai virto karu, kuriame už kiekvieno jo dalyvio stovi vis galingesnės jėgos ar jų aljansai.
Rusijai Vakarų taikomos sankcijos pasiliks amžiams. Net ir tuo atveju, jeigu Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus laimėtų skandalingasis Respublikonų kandidatas Donaldas Trumpas, jis neketina jų panaikinti, įsitikinęs juo nusivylęs Rusijos Federacijos Saugumo tarybos sekretoriaus pavaduotojas, buv...
Rusija siekia reguliuoti kriptovaliutų naudojimą, nes šalies bendrovės susiduria su vis didesniais sunkumais, susijusiais su užsienio atsiskaitymais, iškilus JAV sankcijų dėl karo Ukrainoje grėsmei.
Teisėsaugos akiratyje esantis buvęs premjero patarėjas, už sukčiavimą nuteistas Airijos lietuvis ir Lietuvos pilietybę dėl ryšių su Rusija praradęs veikėjas. Šias tris menkai susijusias asmenybes sieja vienas bendras vardiklis – nekilnojamasis turtas Dubajuje.
Ketvirtadienį Kremlius piktinosi, kad Vakarai daro „precedento neturintį spaudimą“ Kinijos bankams, priimantiems mokėjimus iš Rusijos, ir pripažino, jog yra „problemų“ su tarpvalstybiniais sandoriais.
Per karą Sirijoje žuvo daugiau kaip 507 000 žmonių, ketvirtadienį pranešė karo stebėsenos organizacija, artėjant 13-osioms konflikto, dėl kurio milijonai žmonių buvo priversti palikti savo namus šalyje ir užsienyje, metines.
Minėdami antrąsias Rusijos – Ukrainos karo metines jau nebeturime tiek vilties, kad ukrainiečiams greitai pavyks pasiekti pergalę mūšio lauke, keik jos buvo prieš metus. Tačiau nebėra ir to pirmųjų karo dienų košmaro, kai atrodė, kad Ukrainos valstybė išvis nustos egzistuoti.
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas antradienį pareiškė, kad prieštarauja branduolinių ginklų dislokavimui kosmose.
Trečiadienį paskelbtais duomenimis, sausį infliacija Rusijoje tebebuvo aukšta – didėjant vyriausybės išlaidoms finansuoti puolimą Ukrainoje, didėjo ir kainos.
Prancūzijos Alpių kurorte Kurševelyje vis dar galima išgerti brangiausio pasaulyje šampano ar išsinuomoti astronominę sumą kainuojančius apartamentus, o tikimybė, kad prabangų „Moncler“ slidinėjimo kostiumą vilkintis žmogus bus rusas, išlieka labai didelė. Tačiau situacija jau pasikeitusi iš esmės. ...
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas mano, kad jo šalis besikeičiančiame pasaulyje yra laimėtojų pusėje, praneša agentūra „Reuters“.
Pastaraisiais mėnesiais daugybė Vakarų ekspertų ir politikų reiškia abejonių ne tik dėl būtinybės remti su Rusija kariaujančią Ukrainą, bet ir dėl Kremliaus režimui ir visai šaliai dėl tarptautinės teisės pažeidimų pritaikytų sankcijų efektyvumo.
Savaitgalį kilus kariniam konfliktui Izraelyje, jau dabar matome, kad tai lems ne tik sugriautus pastatus ir sunaikintą infrastruktūrą, bet ir milžiniškus žmogiškuosius nuostolius. Tai taip pat paveiks pasaulio tiekimo grandines ir žaliavų, ypač naftos, kainas. Nors Lietuvoje esame toli nuo konflikt...
Po skambių Vakarų pareiškimų – priešingas efektas dėl Rusijos: per metus įvyko tai, ko niekas nenorėjo (30)
Praėjo jau daugiau nei metai, kai Vakarai įvedė Rusijai sankcijas. Tačiau vis daugiau ženklų, kad jos neduoda laukto rezultato. Ekspertai įžvelgia ne tik mažus Rusijos praradimus, bet net ir augimo tendencijas.
Sirijos prezidentas Basharas al Assadas ketvirtadienį atvyko į rytinį Kinijos miestą Hangdžou su keleto dienų – tai pirmoji jo kelionė į šią šalį nuo 2011 metų, kai Sirijoje prasidėjo pilietinis karas.
Rusijos modifikacijos galėtų sustiprinti Irano bepiločių orlaivių technologiją ir Teherano kampaniją remiant Sirijos prezidentą Basharą Al Assadą, trečiadienį pareiškė JAV oro pajėgų vadas Artimuosiuose Rytuose.
Du vokiečiai apkaltinti valstybės išdavyste už tai, kad rinko valstybės paslaptis iš Vokietijos užsienio žvalgybos agentūros BND ir perdavė jas Rusijai, penktadienį pranešė prokurorai.
Šiuo metu, kai virš Vilniaus (kurio, skirtingai nei Ukrainos miestų, rusai naktimis nedaužo iskanderais ir šachedais ir kurio dangaus uždaryti patriotais nėra būtinybės) narsiai suka ratus NATO sraigtasparniai ir naikintuvai, į galvą ateina žiauri lietuvių pasaka „Eglė žalčių karalienė“. Tik ne ta b...
Rusijoje tęsiasi rublio kurso kritimas. Pirmą kartą nuo 2022 m. kovo pabaigos antradienį doleris Maskvos biržoje vėl kainavo daugiau kaip 90 rublių. Euro kaina antradienį vienu metu buvo viršijusi 98 rublius – Rusijos nacionalinė valiuta smarkiai atsiliko nuo pernai buvusių aukštumų.