Daugelyje šalių rengiami Europos gynybos planai, formuluojamos aukštųjų technologijų pramonės plėtros strategijos, svarstomos kovos su dezinformacija bei kibernetinėmis atakomis koncepcijos. Visos šios diskusijos, sakyčiau, vyksta su nemaža doze optimizmo, kuris, be kita ko, grindžiamas tuo, kad praeityje Vakarų pasaulis įtikinamai laimėdavo tiek „šaltuosius“, tiek „konvencinius“ karus, o pavojingiausios jo priešininkės (tarp kurių kartais būdavo ir kultūriškai bei istoriškai artimų, bet į beprotiškų ideologijų įtaką patekusių šalių) galiausiai sulaukdavo savotiško istorinio perdirbimo.

Tačiau man atrodo, kad, jei kils nauja konfrontacija, įvykiai klostysis kitaip – ir ne tiek dėl išaugusios Vakarų priešininkių galios, kiek dėl reikšmingų pokyčių pačiame Vakarų pasaulyje.

Mano nuomone, galima išskirti bent tris veiksnių grupes, kurios šiuolaikines Vakarų visuomenes skiria nuo tų, kurios ankstesniais amžiais – nuo modernybės pradžios iki pat komunizmo žlugimo – priešinosi „likusiesiems“.

Nuomonė

Šioje publikacijoje skelbiama asmeninė autoriaus nuomonė. Portalo Delfi redakcijos pozicija negali būti tapatinama su autoriaus nuomone.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (9)