Pagalvės, kimštos vaistažolėmis
Ne veltui mūsų protėviai miegojo ant šienu kimštų pagalvių. Jau nuo senų laikų žinoma, kad vaistažolių skleidžiamus kvapus žmogus pasisavina gerai ir greitai.
Todėl žolininkai rekomenduoja į savo pagalves prisikimšti vaistažolių, kurių kvapas mus nuramintų ar padėtų esant didelei slogai. Įrodyta, kad įvairios biologiškai aktyvios kvapios augalų medžiagos, patekusios per kvėpavimo takus, stipriai veikia žmogų. Jos patenka į kraują visiškai nepakitusios.
Lietuvoje niekad nebuvo labai populiaru miegoti ant vaistažolėmis kimštų pagalvių. Tačiau vaistininkai ir žolininkai akcentuoja, kad būtent per odą žolelių kvapai geriausiai naikina virusus, grybelius, bakterijas. Be to, jie gaivina orą, mažina dujų, dūmų, dulkių poveikį. „Gintarinės" vaistinės vaistininkė Kristina Vaičaitienė sako, kad į pagalves dedamos džiovintos žolelės, kurios turi eterinių aliejų.
Gero miego paslaptis
Norintiems ramiai išsimiegoti, pamiršti įtampą ir stresą vaistininkė K. Vaičaitienė vardija, kokias vaistažoles reikėtų įsikišti į pagalvę, norint ramiau miegoti.
Ant jų taip pat rekomenduojama miegoti, kai skauda dantį.
Tačiau ne tik apyniai turi raminamąjį poveikį. Vaistininkė primena ir valerijono žoles, sukatžolę.
Lengvesniam atsikosėjimui
Vaistažolių kvapų terapija gali padėti ne tik besiskundžiantiems nemiga. Ji veiksminga ir peršalus. Norint pravalyti kvėpavimo takus ar atlaisvinti užsikimšusią nosį, žolininkai pataria į pagalvę paberti džiovintų čiobrelių.
Be to, vaistininkė teigia, kad peršalus gerai kambaryje pasimerkti pušies šaką, kuri dezinfekuos namų orą ir pagerins savijautą.
Svarbu jausti saiką
Žolininkai turi ir daugiau rekomendacijų, kaip naktį kvėpuoti gaivinančiu oru. Tam galima naudoti levandas, rožių žiedlapius, šalavijo lapus, ramunėlių žiedus, rozmarino lapus. Organizmą ir imunitetą stiprina tie patys čiobreliai, rozmarinai, šalavijai, melisos. Kvėpavimo takus dezinfekuoja levandos, mėtos, šalavijai, anyžiai, katžolės, džiovintos citrinos žievelės, tujos šakelės.
„Gintarinės" vaistinės vaistininkė K. Vaičaitienė, bevardindama džiovintų vaistažolių naudą, primena, kad bet kokia medžiaga, vartojama nesaikingai, gali būti pavojinga sveikatai. Todėl ji pataria nepiktnaudžiauti ir žolelių kiekiu pagalvėje.
Specialistė įspėja ir dėl sukatžolės: ji ramina, slopina, todėl žmonėms, kurių ir taip žemas kraujo spaudimas, patariama jos naudoti kuo mažiau arba išvis jos atsisakyti.
„Neperdozuoti, nes vaistažolės irgi yra su veikliomis medžiagomis ir tai nėra toks visai nekaltas dalykas“, – teigia K. Vaičaitienė.
Anot jos, geriausia į pagalvę įsidėti mažiau nei saują džiovintų žolelių, tačiau kiekvienas žmogus jaučia, kada skleidžiamas kvapas jam malonus, o kada jau per stiprus.
Miegoti ant vaistažolėmis pribertos pagalvės tikrai yra naudinga, tačiau nereikėtų piktnaudžiauti jų kiekiu. Geriausiai išsimiegosite į pagalvę įdėję saujelę džiovintų žolelių pagal poreikį.