Iškyloje paruoštos bulvės gali būti puikus garnyras prie mėsos ar žuvies patiekalų, o gali būti valgomos ir vienos kaip atskiras patiekalas.
„Antai lauže keptos bulvės yra ne tik gardus patiekalas, bet ir puikus būdas prisiminti vaikystę. Ir bene pagrindinis šio patiekalo ingredientas yra žarijų ar malkų suteiktas aromatas“, – pasakoja virtuvės šefas ir dalijasi trimis receptais, kaip paruošti bulves gamtoje.
1. Ant grilio keptos bulvės
Ant grilio geriausia kepti virtas bulves. Tik jų nereikia visiškai išvirti – tiek, kad apminkštėtų.
Bulves atvėsinkite.
Tada bulves apibarstyti druska, pipirais, palaistyti tirpintu sviestu ir alyvuogių aliejumi.
Jei norite bulvėms suteikti ryškesnės spalvos, jas apibarstykite saldžios raudonos paprikos milteliais ir „pamasažuokite“. Tokios bulvės įgauna gražų raudoną atspalvį.
Dėkite bulves ant grilio ir kepkite. Vieną pusę reikėtų kepti apie 5 minutes.
Pavartykite. Jei kepsite nepjaustytas bulves, turėkite mintyje, kad kepti reikės šiek tiek ilgiau.
Norėdami žinoti, ar bulvė iškepė, tikrinkite įdurdami peiliu – jei šis slysta lengvai, vadinasi, bulvė paruošta.
Tokias bulves itin gardu patiekti su česnakiniu sviestu.
Česnakinis sviestas
Česnakinį sviestą patogu pasiruošti iš anksto.
* Česnaką trintuvu sutrinkite su šlakeliu aliejaus, sumaišykite su smulkiai kapotomis petražolėmis, krapais (jei mėgstate, galima įdėti ir žalios kalendros) ir viską išmaišykite su tirpintu sviestu.
* Gautą sviestą palikite atvėsti – jis įgauna kietesnę konsistenciją.
* Česnakinį sviestą dėkite ant karštų bulvių ir skanaukite. Jei trūksta, pagardinkite druska. Bulvytės su tirpstančiu česnakiniu sviestu – be galo gardu.
2. Ant laužo keptos bulvės
Pirmiausia kepimui skirtas žalias bulves reikia itin kruopščiai nuplauti. Žemės sulaiko kaitrą, o ir valgyti tokią bulvę ne itin malonu.
Tada švarią bulvę pabarstykite druska, pipirais, uždėkite česnako, sviesto ir truputį pašlakstykite aliejumi.
Taip paruoštą bulvę įvyniokite į foliją ir dėkite į laužą. Tačiau dėkite ne į laužo vidurį, kur intensyvi kaitra, o į laužo pakraštį. Galima dėti ant žarijų, tačiau jų kiekis neturėtų būti labai didelis, antraip bulvės ne iškeps, o sudegs. Nebūtina bulvių įkasti į žarijas – galima ir ant viršaus. Tiesiog kartas nuo karto pavartyti, kad tolygiai apkeptų iš visų pusių. Vidutinė bulvė iškepa per 20–25 minutes.
Iš laužo ištrauktai bulvei leiskite šiek tiek atvėsti – kad nenusidegintumėte.
Išvyniotą bulvę galima valgyti – ji paruošta. Arba galima ją šiek tiek suspausti, uždėti sviesto, apibarstyti druska, pipirais ir valgyti – bus labai skanu.
Ir, beje, vienas svarbiausių ingredientų čia – žarijų ar malkų kvapas.
3. Ant grilio keptuvėje keptos bulvės
Žalias bulves nuplaukite ir supjaustykite 3–5 mm storio griežinėliais.
Bulves pašlakstykite alyvuogių aliejumi, apibarstykite druska, pipirais.
Įkaitinkite grilio keptuvę, sudėkite į ją bulves, įpilkite alyvuogių aliejaus ir pamaišydami kepkite apie 20 minučių (kepant maždaug 240 laipsnių temperatūroje).
Bulvėms bebaigiant kepti įdėkite sviesto, o šiam ištirpus dėkite rozmarino – jis suteiks intensyvaus malonaus aromato. Taip pat įdėkite česnako – galvą perpjaukite perpus ir skiltelių puseles išspauskite ant bulvių. Pamaišykite – česnakas bulvėms suteiks malonaus poskonio.
Viskas, bulvės paruoštos, galima patiekti ir valgyti.
Skanaus.