Pradėjo nuo baldo gamybos savo namams

Pasakodama apie savo verslo įkūrimą, L. Kaplevskė sako, jog situacija buvo labai paprasta ir netgi buitiška. Anot pašnekovės, pirmiausia ji su vyru įsigijo butą, pradėjo jį įsirengti, o kai atėjo laikas virtuvei, jiedu ėmė ieškoti virtuvinių baldų.

L. Kaplevskė sako, jog tuo metu sutuoktinių pajamos buvo ribotos, o už kainą, kurią buvo įsivardinę, nerado tokių virtuvės baldų, kokių norėjo.

„Mano vyras pasiūlė pasigaminti virtuvę patiems, tačiau aš sutikau tik po trečio karto. <...> Turbūt tuo metu tai buvo Lietuvos standartas – balta blizgi virtuvė, ąžuolinis stalviršis“, – prisimena laidos viešnia ir priduria, jog nufotografavę šį savo gamybos baldą, sutuoktiniai į internetą įkėlė skelbimą ir pabandė rasti pirmųjų klientų.

Pašnekovė šypsodamasi dalinasi patarimu verslams iš savo patirties – nedarykite to prieš savo atostogas. L. Kaplevskė sako, jog vietoje to, kad atostogautų, ji su vyru atsakinėjo į pasipylusias užklausas.

Laura Kaplevskė

„Labai greitai sulaukėme pirmo kliento. Iš pirmojo avanso pirkome ne tik medžiagas, bet įrankius ir viską, ko mums reikėjo darbui. Mums labai pasisekė, nes pirmojo kliento virtuvė buvo lofte, kuris dar buvo statomas. Tai reiškia, kad mes dar neturėdami savo patalpų turėjome erdvę, kurioje galėjome dirbti“, – verslo pradžią prisimena laidos viešnia.

Ji priduria, jog verslą pradėjo dviese su vyru. Pasak L. Kaplevskės, buvo labai aiškus pasiskirstymas – Laura skaičiuodavo kainas, pardavinėdavo, aptarnaudavo klientus rodydama plokščių pavyzdžius, o jos vyras buvo atsakingas už baldų gamybą ir rūpinosi medžiagų užsakymu, projektų paruošimu.

Tiesa, laidos dalyvė prisimena, jog tais atvejais, kai matydavo, kad reikia pagalbos, jos prašydavo giminaičių. Dabar, sako L. Kaplevskė, įmonėje jau dirba samdomi darbuotojai, o giminaičiai gali atsikvėpti.

Ambicija – tapti žinomiems Europoje

Paklausta apie tai, kaip greitai susiformavo klientų eilė, L. Kaplevskė sako, jog verslo pradžioje su vyru imdavosi kiekvieno darbo, kurį gaudavo. Tai reiškia, pasakoja pašnekovė, kad jeigu gaudavo užsakymą pagaminti vieną spintelę prie esamos virtuvės, sutuoktiniai tą ir darydavo. Kaip tikina laidos viešnia, dabar tokių užsakymų jiedu jau nebepriima – tiesiog neapsimokėtų.

„Tuo metu ėmėmės visko. Supratome, kad mus reikia užsiauginti kompetencijas, apčiuopti rinką ir įsivažiuoti. Mūsų tempai buvo visai kitokie, negu jie yra dabar“, – prisiminimais dalinasi laidos viešnia.

Laura Kaplevskė, Julija Leimonė

Nors verslas skaičiuoja jau penkerius gyvavimo metus, L. Kaplevskė sako jaučianti, jog jos ir vyro verslas dar tik startuoja. Pašnekovė sako žinanti, kad Europoje pagrindiniai baldų gamintojai yra italai, antroje vietoje – vokiečiai, o trečios vietos niekas nežino. Kaip tikina verslininkė, jos vidinė ambicija yra būti Europos baldų gamybos trejetuke ir kad pasaulyje Lietuva būtų žinoma kaip Italija ar Vokietija.

Laura ir jos vyras orientuojasi į nestandartinių baldų gamybą. Anot pašnekovės, kalbant apie būtent tokius baldus galima išskirti dvi puses. Viena vertus, sako L. Kaplevskė, baldo gamyba yra tradicinė – yra standartai, kaip pagaminama konkreti spintelė ar stalas. Moters teigimu, yra tam tikros technologijos ir jos nepakeičiamos.

Kita vertus, sako L. Kaplevskė, nestandartinių baldų gamyba orientuota į individualią erdvę.

„Jeigu baldą įsigysite parduotuvėje ir jeigu pats nesiimsite pjūkliuko, baldas galbūt tiesiog netiks“, – svarsto pašnekovė ir priduria, jog nestandartinių baldų gamyba yra orientuota į kliento poreikius, estetišką ir vientisą vaizdą.

Rado kelią link pelningo verslo

Nors ir turintys nemažai patirties versle, Kaplevskiai nusprendė prisijungti prie banko „Swedbank“ ir „Delfi“ inicijuoto Verslo akademijos sprinto. Kaip tikina laidos viešnia, po motinystės atostogų ji norėjo labiau įsitraukti į šeimos verslą, o minėtas sprintas tapo tam puikia proga.

Laura Kaplevskė

Tiesa, pašnekovę Verslo akademijos sprinte paskatino dalyvauti ir kita priežastis.

„Pasiėmiau aš mūsų finansus, pasižiūrėjau, kas gaunasi, o gaunasi nuostolis. Tada pasižiūrėjau, kokios tolimesnės prognozės, – mes priimame užsakymus į priekį, sutartis pasirašome tolimesniems mėnesiams. Įsivertinusi užsakymus pamačiau, kad prognozės dar liūdnesnės nei nuostolis, kuris yra dabar“, – verslo iššūkiais dalinasi L. Kaplevskė.

Pašnekovė priduria, jog pamačiusi tokią situaciją nutarė užsiregistruoti į Verslo akademijos sprintą. Tiesa, laidos viešnia dalinasi, jog dalyvavimas minėtame sprinte jau davė vaisių.

„Pirmas dalykas, ką mes pakeitėme savo įmonėje, tai išskaidėme procesą, išskaidėme atsakomybes. Iki šiol tie patys darbuotojai gamindavo baldą ir jį montuodavo, o dabar esame atskyrę šias atsakomybes – vieni gamina, kiti montuoja. Tokiu būdu mes padidinome gamybos pralaidumą“, – džiaugiasi pašnekovė ir priduria, jog toks sprendimas yra tiesus kelias link pelningo verslo.

Ji tęsia, jog dėl geresnio verslo vystymosi teko atsisveikinti su keliais komandos nariais.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)