Kūdikiai (nuo 4 iki 12 mėnesių) – 12–16 valandų.

Tokio amžiaus kūdikiai paprastai naktį miega apie 6–8 valandas – geriausiu atveju, kiti du–trys kartai tenka dienos miegui. Įprastai tokio amžiaus mažyliams problemų dėl miego nekyla.

Mažamečiai (12–24 mėn.) – 11–14 valandų.

Kai mažylis ima vaikščioti ir kalbėti, jo miego poreikiai kinta. Dažnu atveju jis pradeda ilgiau miegoti naktį ir mažiau – dieną, sutrumpėja jo pietų miego trukmė.

Daugeliui tokio amžiaus vaikų labai svarbi miego rutina. Amerikos miego medicinos akademija pažymi, kad švelnių, bet griežtų ribų nustatymas, nuosekli miego tvarka padės mažyliams išsimiegoti kokybiškai.

Ikimokyklinio amžiaus vaikai (nuo 3 iki 5 metų) – nuo 10 iki 13 valandų.

Tikėtina, kad tokio amžiaus vaikai nustos miegoti pietų miegą, o didžiąją miego dalį sudarys naktinis miegas. Šis procesas dažnai vyksta palaipsniui.

Pereidami prie kitokio režimo, pasistenkite, kad jūsų vaikas po pietų galėtų atsipalaiduoti ir pasisemti energijos. Galbūt norėsite šiek tiek paankstinti ir jų naktinio miego laiką, kad kompensuotumėte pietų miego laiką.

Mokyklinio amžiaus vaikai (nuo 6 iki 12 metų) – nuo 9 iki 12 valandų.

Kai vaikas pradeda lankyti mokyklą, jo darbas numeris 1 – mokytis. Pakankamai išsimiegoję, jie gali užsiimti protine veikla.

Specialistai teigia, kad vaikai, kurie nepakankamai miega, dažniau turi problemų susikaupiant ir negali pasigirti pavyzdingu elgesiu mokykloje. Tikinama, kad miegas turi reikšmę ir mokslo rezultatams. Esant miego trūkumui, gali būti sunku ne tik mokykloje, bet ir sportuojant ar užsiimant kita popamokine veikla.

Pirmosios kelios miego valandos paprastai būna gilaus miego laikas. O štai daugiausia sapnų susapnuojama antroje nakties pusėje

Paaugliai (nuo 13 iki 18 metų) – nuo 8 iki 10 valandų.

Kiek valandų miego reikia paaugliui? Daugiau, nei manote.

Šiame amžiuje miegas gali būti lengvai nustumtas į šalį – pirmenybė teikiama mokslams, užklasinei veiklai, susitikimams su bičiuliais. Vis dėlto susikurti sveiką miego rutiną yra būtina.

Kodėl toks svarbus miegas 5–11 metų vaikams?

Savo ruožtu „Raising Children“ išskiria, kad kokybiškas miegas yra ypatingai svarbus 5–11 metų vaikams. Jei vaikas išsimiegos gerai, kitą dieną jis bus ramus, jausis laimingas ir pasiruošęs veikloms mokykloje. Kokybiškas miegas padeda susikaupti, gerina atmintį, tampa svarbiu faktoriumi valdant emocijas ir elgesį.

Pakankamas miego valandų skaičius svarbus ir vaiko sveikatai. Tinkamas poilsis stiprina imuninę sistemą ir mažina infekcijų bei ligų riziką.

5–11 metų vaikams rekomenduojama miegoti 9–11 (kiti specialistai sako, kad 12) valandų per parą. Pavyzdžiui, jei jūsų vaikas prieš mokyklą pabunda 7 val. ryto ir puikiai jaučiasi išmiegojęs maždaug 10 valandų, į lovą jis turėtų eiti apie 21 val. Reikėtų atkreipti dėmesį ir į individualius vaiko įpročius. Kai kurie vaikai, nuėję į lovą, užmiega labai greitai ir giliai. Kitiems užmigti trunka ir 20 minučių.

Vaikai naktį miega skirtingai. Pirmosios kelios miego valandos paprastai būna gilaus miego laikas. O štai daugiausia sapnų susapnuojama antroje nakties pusėje.

Specialistai pabrėžia vakaro rutinos svarbą

Kaip padėti vaikui gerai išsimiegoti?

„Raising Children“ paskelbė rekomendacijas, padėsiančias pagerinti vaiko miegą.

1. Rutina prieš miegą. Šiame amžiaus tarpsnyje labai svarbu laikytis miego režimo. Pavyzdžiui, vaikas, kuris paprastai eina miegoti 20.30 val., tam turėtų pradėti rengtis likus maždaug 40–45 min. iki miego.

19.45 val.: apsirengti pižamą, išsivalyti dantis, nueiti į tualetą.

20.15 val.: ramus laikas miegamajame su knyga, pasakėle prieš miegą arba ramus pokalbis.

20.30 val.: šviesos užgesinimas, metas miegui.

2. Atsipalaidavimas prieš miegą. Po mokyklos jūsų vaikas gali vis dar mąstyti apie dienos įvykius ir rūpesčius. Jei prieš miegą vaiko mintys vis dar užimtos šiomis temomis, tai gali sukelti nerimą, gali aplankyti jautrūs sapnai. Padėkite vaikui prieš miegą atsipalaiduoti, skirdami laiko ramiai, tyliai veiklai. Pavyzdžiui, paleiskite ramią muziką, kartu paskaitykite pasaką arba paskatinkite vaiką prieš miegą išsimaudyti šiltoje vonioje.

3. Kasdieniai įpročiai. Šie patarimai gali padėti vaikui išsimiegoti kokybiškai – laikykitės reguliaraus miego ir kėlimosi laiko, net ir savaitgalį; valandą prieš miegą išjunkite kompiuterius, planšetinius kompiuterius ir televizorių; pasirūpinkite ramia, silpnai apšviesta miego vieta; dienos metu, ypač rytais, pasirūpinkite natūralia šviesa; venkite stiprios arbatos, gazuotų gėrimų, saldumynų, ypač vėlyvą popietę ir vakare.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją