EUR/USD pora stiebėsi iki 1,0670 pasipriešinimo zonos, GBP/USD antroje savaitės pusėje konsolidavosi ties 1,2150 kaina, tuo tarpu USD/JPY stiebėsi iki 115,50 pasipriešinimo zonos.

JAV palūkanų normos ateities sandoriai, remiantis penktadienio uždarymo kainomis, rodo 88,6 proc. tikimybę, kad palūkanų normos JAV bus keliamos kovą.

Toliau kalbant apie monetarinės politikos griežtinimą JAV, būtina paminėti penktadienį paskelbtus mėnesinius šalies darbo rinkos rodiklius. Kaip prognozuota, nedarbo lygis sumažėjo iki 4,7%, vasarį sukurta 235 tūkst. naujų darbo vietų ne žemės ūkio sektoriuje (daugiau nei tikėtasi), taip pat į didesniąją pusę patikslinti sausio mėnesio duomenys.

Kiek nuvylė prastesni nei tikėtasi vidutinio valandinio atlyginimo augimo duomenys (+0,2 proc.), tačiau ir šiuo atveju sausio mėnesio duomenys buvo patikslinti į didesniąją pusę. Bendrai sudėjus šias naujienas rinkoje vyravo ganėtinai pozityvus tonas JAV ekonomikos atsigavimo/augimo klausimu, antra vertus, kaip ir anksčiau, šias naujienas populiariausia valiutų rinkos pora pasitiko kilimu.

Analizuojant EUR/USD būtina atkreipti dėmesį ir į euro judėjimus. Visų pirma, nors ketvirtadienį Mario Draghi pastebėjo, jog, esant reikalui, obligacijų supirkimo programa gali būti pratęsta ilgesniam laikotarpiui, euras buvo linkęs brangti. Visų antra, prie valiutos brangimo prisidėjo ir diskusijos, jog neigiama palūkanų norma gali būti pakelta dar prieš obligacijų supirkimo programos pabaigą. EUR/USD savaitės prekybą pabaigė pakilusi 0,52 proc.

Didžiojoje Britanijoje tęsėsi politikų diskusijos dėl 50-ojo Lisabonos sutarties straipsnio įvykdymo. Bet kuriuo atveju papildomi oficialių derybų dėl išstojimo iš ES pradžios procesai neigiamai sąlygoja Didžiosios Britanijos valiutos kainą ir praeitą savaitė GBP/USD pora pigo 1,07 proc. Atkreiptinas dėmesys ir į EUR/GBP porą, kuri stiebėsi aukščiausios šių metų kainos link. Praėjusią savaitę ši pora brango 1,54 proc.

USD/JPY praeitą savaitę kilo 0,65 proc. Ši pora, kaip ir anksčiau, judėjo pagal JAV ir Japonijos vyriausybių skolos vertybinių popierių pajamingumų skirtumus. Nors iš Japonijos trečiadienį sulaukėme prastesnių nei tikėtasi galutinių IV ketv. BVP augimo duomenų, visgi, kalbant apie makroekonominių naujienų įtaką, šioje poroje labiausiai matyti iš JAV dolerio pusės sąlygojami judėjimai.

Šią savaitę galima laikyti bene svarbiausia pirmąjį šių metų ketvirtį. Posėdžiauja trys centriniai bankai, kai iš JAV tikimasi pirmojo palūkanų normos kėlimo šiemet. Nors šis Federalinio atvirosios rinkos operacijų komiteto sprendimas, apie kurį sužinosime trečiadienį vakare (20 val.), labai tikėtinas, rinkos dalyvių dėmesys kryps į komunikaciją tolimesnės monetarinės politikos klausimais: taškinę diagramą, ir bet kokius komentarus, patvirtinančius poziciją, jog palūkanų normos šiemet bus keliamos tris kartus.

Iš Japonijos centrinio banko ypatingų naujienų nesitikima, antra vertus nederėtų pamiršti praeities įvykių, kai BOJ netikėtai pranešdavo apie pokyčius monetarinėje politikoje. Ketvirtadienį popiet sulauksime ir Didžiosios Britanijos centrinio banko sprendimo monetarinės politikos perspektyvų klausimu. Nors jokių pokyčių taip pat nelaukiama, visgi rinkos dalyviams bus įdomu sužinoti monetarinės politikos vykdytojų nuomonę apie po truputį atsigaunančią infliaciją. Trečiadienį įvyks Nyderlandų parlamento rinkimai, kas tikėtina, bus susiję su padidėjusiu euro kintamumu, o penktadienį prasidės G20 suvažiavimas.

Iš makroekonominių naujienų pusės, antradienį bus paskelbti JAV gamybos produkcijos indekso duomenys, trečiadienį – Didžiosios Britanijos darbo rinkos rodikliai ir, kiek vėliau, JAV infliacijos duomenys ir mažmeninių pardavimų apimtys. Ketvirtadienį popiet bus skelbiami JAV gamybos sektoriaus indekso duomenys, penktadienį – JAV preliminarūs vartotojų pasitikėjimo indekso duomenys.

Derėtų atkreipti dėmesį, jog sekmadienį JAV ir Kanadoje įvestas vasaros laikas, taigi, iš šių valstybių naujienų sulauksime valanda anksčiau Lietuvos laiku.

Pagal Admiral Markets MetaTrader4 Supreme Edition 13.00 val. duomenis, 25 proc. prekiautojų EUR/USD pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje, 53 proc. prekiautojų USD/JPY pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje, 81 proc. prekiautojų GBP/USD pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje. Tokie rinkos nuotaikos duomenys interpretuojami kaip prieštaringas indikatorius, todėl, remiantis jais, šią savaitę tikėtinas tolesnis EUR/USD poros brangimas ir GBP/USD poros pigimas. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, forexlive.com, Admiral Markets naujienų kalendorius, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, fxstreet.com

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją