Azijos rinkos pirmadienį svyravo po Volstrito akcijų išpardavimo, investuotojams švelninant lūkesčius dėl Federalinio rezervų banko palūkanų normų mažinimo, kadangi nuogąstaujama, jog Donaldo Trumpo politika gali vėl pakurstyti infliaciją.
euras
928 straipsnių
Euras yra 20-ies Europos Sąjungos (ES) šalių bendroji valiuta. Euras įvestas 1999 m. sausio 1 d. kaip nepiniginė atsiskaitymo priemonė, o popieriniai pinigai pasirodė 2002 m. sausio 1 d. Eurui žymėti naudojamas abėcėlinis kodas „EUR“ ir oficialus euro grafinis ženklas €.
Jeigu norite išgirsti, kaip skamba marche funèbre (iš pranc. laidotuvių maršas) Europos Sąjungai (ES), perskaitykite Mario Draghio ateities konkurencingumo ataskaitą. Šiek tiek užtruksite, nes šis analitinis opusas išdėstytas ilgame beveik 400 puslapių tekste. Sužinosite daugybę liūdnų naujienų. Nur...
Euro įvedimą Lenkijoje artimiausiu metu palaikančių gyventojų skaičius per metus sumažėjo nuo 34,9 proc. iki 30,7 proc., rodo Ekonominės laisvės fondo užsakymu atliktas tyrimas.
Bulgarijos Liaudies Susirinkimas (parlamentas) penktadienį, liepos 26-ąją, pirmuoju svarstymu pritarė vyriausybės pateiktam įstatymo projektui dėl euro įvedimo šalyje.
Būsto paskolos Baltijos šalyse vis dar išlieka aukščiausios euro zonoje, skolininkams viltingai žvelgiant į bazinių palūkanų normų karpymą šiame valiutos bloke ir tikintis, kad „Euribor“ toliau kris. Liepos viduryje laukiamas dar vienas palūkanų normų sumažinimas. Savo ruožtu vietos reguliuotojas ir...
Europos Komisija trečiadienį paskelbė 2024 m. Konvergencijos ataskaitą, kurioje pateikiamas euro zonai nepriklausančių valstybių narių pažangos siekiant įsivesti eurus įvertinimas.
Socialiniame tinkle „Facebook“ atsirado nuogąstaujančių dėl „Swedbank“ bankomatuose diegiamos funkcijos atsiskaityti bekontakčiu būdu. Anot jų, bankomatuose bus galima vykdyti operacijas kūne esančio lusto („čipo“) dėka. „Melo detektorius“ patikrina šį teiginį.
Rusijos centrinis bankas penktadienį nepakeitė palūkanų, nors infliacija gerokai viršija planinius vyriausybės rodiklius ir daugelis ekspertų perspėja, kad dėl išaugusių karinių išlaidų ekonomika gali perkaisti.
Šiemet eurui suėjo 25-eri. Nuo to, kaip atrodė euro zona anksčiau ir dabar – daug kas pasikeitė: buvo pakilimų, buvo nuopuolių, buvo ir plėtros, o pastarosios galimybės – dar neišsemtos. Taigi, kaip euro zona laikosi šiandien? Apie tai buvo kalbama Žinių radijo laidoje „Europos greitkeliu“.
Europos Centrinio Banko (ECB) valdančioji taryba ketvirtadienį nusprendė nekeisti nė vienos iš trijų pagrindinių palūkanų normų.
Šimtas didžiausių Lietuvoje veikiančių gamybos bendrovių per pastarąjį dešimtmetį sukūrė beveik 30 mlrd. eurų ekonominės naudos Lietuvai, rodo asociacijos „Investors‘ Forum“ iniciatyva atliktas tyrimas. Vidutiniškai 50 proc. gamybos įmonės sukuriamos vertės per įvairius mokesčius teko valstybei. Lik...
Europos idėja visada buvo grindžiama argumentu, kad yra išsprendžiamos problemos, kurių šalys vienos nepajėgtų įveikti. Po Antrojo pasaulinio karo ateities viziją kūrę vadovai suprato, kad vienintelis būdas užtikrinti taiką mūsų žemyne yra suvienyti mūsų šalių ekonomiką. Suvienytoje Europoje ilgaini...
Lapkritį euro zonos metinės infliacijos duomenys gerokai sumažėjo ir sparčiai artėjo prie pageidaujamos 2 proc. ribos. Kokios yra naujausios finansų analitikų prognozės dėl infliacijos 2024 m. ir kokio palūkanų mažinimo galime tikėtis iš Europos Centrinio Banko (ECB)?
Nerimo ženklai euro zonoje – euro kursas JAV dolerio atžvilgiu vėl silpnėja ir vėl artėja prie ribos, kada 1 euras buvo lygus vienam doleriui. Ar Europos Centrinis Bankas nepersistengė ir ką mums reiškia silpnėjanti euro valiuta? Apie tai buvo kalbama LNK vidurdienio žiniose.
Remiantis kai kuriais skaičiavimais, euras šiuo metu yra brangiausias per visą istoriją ir gali būti pasirengęs nuosmukiui, jei euro zonos ekonomika pradės silpnėti ir Europos Centrinis Bankas (ECB) bus priverstas švelninti savo politiką.
Amerikos doleris euro atžvilgiu toliau pinga, pasiekdamas daugiau kaip metų žemumas. Analitikų teigimu, tai nėra palanku eksportuotojams, parduodantiems prekes už Atlanto, tačiau Lietuvai ir jos gyventojams galima įžvelgti naudos.
Šių metų birželio 25 d. sukako 30 metų, kuomet po daugiau nei penkiasdešimt metų pertraukos į apyvartą buvo išleistas litas. Visgi šią nacionalinę Lietuvos valiutą nuo 2015 metų pakeitė euras, o jo įvedimui šalyje vis dar netrūksta skepticizmo.
Skandinavijoje – istoriniai valiutų nuvertėjimai: kaip toli nusiris NT krizė ir kiek paveiks lietuvius? (11)
Krizė Švedijos būsto rinkoje ir šalies valiutos nuvertėjimas gali tapti gera naujiena apsiperkantiems Skandinavijos šalyse, tačiau daliai Lietuvos verslo situacija pasunkėja, sako ekonomistai. Kalbėdami apie nekilnojamojo turto situaciją, kai kurie ekspertai Šiaurės šalių naujienose mato ne tik rizi...
JAV dolerio kursas euro atžvilgiu ketvirtadienį pasiekė vienerių metų žemumas.
Euro zonos ekonomikos augimas kovą paspartėjo, penktadienį parodė vienas atidžiai stebimas rodiklis.