1912 m. rugpjūčio 26 d. Liverpulyje gimęs J. Tinniswoodas buvo įrašytas į Gineso rekordų knygą. Šių metų balandžio mėnesį, mirus 114 m. sulaukusiam Juanui Vicente Pérezui Morai, jis tapo seniausiu pasaulyje gyvenančiu vyru.
Kaip praneša BBC, jaunystėje Johnas buvo „gana aktyvus“ ir „daug vaikščiojo“, tačiau tikino, kad „niekuo nesiskiria“ nuo kitų žmonių. Jis pridūrė: „Gyveni arba ilgai, arba trumpai – ir nieko dėl to negali padaryti.“
J. Tinniswoodas, gimęs tais metais, kai nuskendo „Titanikas“, teigė, kad per 112-ąjį gimtadienį jautėsi „kaip ir per bet kurį kitą“.
„Neturiu jokio supratimo, kodėl gyvenu taip ilgai, – sakė jis. – Negaliu sugalvoti jokių ypatingų ilgaamžiškumo paslapčių.“
„Jaunystėje buvau gana aktyvus, daug vaikščiojau pėsčiomis, tik ar tai susiję su ilgaamžiškumu, nežinau. Bet, man atrodo, nesu kitoks. Esu toks pat, kaip kiti“, – pridūrė vyras.
Prasidėjus Pirmajam pasauliniam karui vyrui buvo dveji, o prasidėjus Antrajam pasauliniam karui Johnas buvo ką tik atšventęs 27-ąjį gimtadienį. Jis ieškodavo įstrigusių, dingusių kareivių, organizuodamas maisto tiekimą ir iki mirties buvo laikomas seniausiu pasaulyje Antrojo pasaulinio karo veteranu.
Savo žmoną Blodwen Johnas sutiko diskotekoje Liverpulyje, 1942 m. jiedu susituokė. 1943 m. porai gimė dukra Siuzana. Johnas ir Blodwen kartu išgyveno 44 metus, o 1986 m. jo žmona mirė.
Po Antrojo pasaulinio karo vyras dirbo buhalteriu bendrovėse „Shell“ ir BP, o 1972 m. išėjo į pensiją.
Jis teigė, kad turi įprotį kiekvieną penktadienį valgyti porciją žuvies su bulvytėmis, bet tikino daugiau nesilaikantis jokio ypatingo režimo.
„Valgau tai, ką man duoda, kaip ir visi kiti, – sakė jis. – Nesilaikau specialios dietos.“
„Bet jei per daug geriate, valgote, galiausiai dėl to anksčiau ar vėliau nukentėsite“, – pridūrė jis, akcentuodamas saikingumą.
Be to, Johnas tikino niekada nerūkęs ir labai retai piktnaudžiavęs alkoholiniais gėrimais.
Kaip praneša „The Independent“, būdamas beveik 112 metų J. Tinniswoodas vis dar galėjo savarankiškai atlikti didžiąją dalį kasdienių užduočių – be pagalbos atsikelti iš lovos, klausytis radijo, kad galėtų sužinoti naujienas. Jis pats tvarkė ir savo finansus.
Nuo 2012 m., kai jam sukako 100 metų, Johnas kasmet gaudavo gimtadienio atviruką iš monarcho – iš pradžių iš karalienės Elžbietos II, kuri už jį buvo jaunesnė beveik 14 metų, o vėliau iš karaliaus Karolio III.
Paklaustas, ar, jo nuomone, pasaulis nuo jo vaikystės labai pasikeitė, jis atsakė, kad „mano nuomone, jis nėra geresnis arba beveik nėra geresnis nei tada“.
„Tikriausiai kai kur dabar geriau, bet kai kuriose vietose – blogiau“, – pridūrė jis.
2020 m. tapęs seniausiu Jungtinės Karalystės žmogumi J. Tinniswoodas nesijaudino ir dėl naujai įgyto seniausio žmogaus pasaulyje statuso.
„Man nėra jokio skirtumo, – sakė jis. – Priimu gyvenimą tokį, koks jis yra.“
Duodamas patarimą jaunajai kartai jis sakė: „Visada darykite viską, ką galite, nesvarbu, ar esate mokinys, ar mokytojas. Atiduokite viską, ką turite. Kitaip čia neverta nė vargintis.“
Paskutinius gyvenimo metus vyras leido Southporto slaugos namuose, čia jis ir mirė.
Seniausias kada nors gyvenęs vyras buvo Jiroemonas Kimura iš Japonijos, kuris sulaukė 116 metų ir 54 dienų. Jis mirė 2013 m.
Seniausia pasaulyje gyvenanti moteris ir seniausias gyvas žmogus planetoje šiuo metu yra 116 metų Tomiko Itooka iš Japonijos.