1 min. 45,46 sek. – bendrame D. Rapšio dosjė toks rezultatas tikrai prapultų tarp kitų.

Pasaulio vicečempionas Paryžiuje pasiekė aukščiausią poziciją olimpinėse žaidynėse per savo karjerą, bet guostis tuo nenorėjo.

„Buvo sunku. Bandžiau plaukti, kaip treneriai liepė, pasitikėdamas savimi. Padariau, ką šiuo metu galėjau, bet tai vis tiek nėra tas, ką iš tiesų sugebu.

Apmaudu dėl laiko, o ne vietos – ne dėl jos čia plaukiame. Geriau jau būčiau aštuntas, bet sekunde greitesnis. Kad ir trečias būčiau su dabartiniu laiku – aišku, smagu tuo medaliu pamosikuoti, bet iš tiesų, koks skirtumas. Grįžęs į lovą vis tiek liūdėčiau“, – komentavo plaukikas.

Finale jis palaipsniui didino apsukas ir kilo rikiuote aukštyn, vis dėlto iki lyderių tempo pritrūko.

Auksą pelnė favoritas iš Rumunijos Davidas Popovici, kurį nuo lietuvio skyrė 0,74 sek. Finišo dramą vos 2 šimtosiomis sekundės dalimis čempionui pralaimėjo britas Matthew Richardsas, bronza atiteko amerikiečiui Luke’ui Hobsonui.

Tarp D. Rapšio ir pjedestalo dar įsispraudė praėjusių žaidynių olimpinis vicečempionas iš Didžiosios Britanijos Duncanas Scottas, identišką rezultatą kaip ir Lietuvos atstovas fiksavo dvigubai ilgesniame nuotolyje auksą Paryžiuje jau laimėjęs vokietis Lukasas Martensas, o už nugaros liko australas Maximillianas Giuliani bei japonas Katsuhiro Matsumoto.

„Planas buvo per tankiai „nemalti“, ilgesni grybšniai. Analizavome, ruošėmės – norėjau plaukti taip, kaip galiu. Bet kartais jei per daug galvoji, naudos tai neduoda. Gal, kaip sako Rūta Meilutytė, tikrai geriau tiesiog bandyti pasimėgauti tuo plaukimu.

Viskas pastarosiomis dienomis man vyko sklandžiai, nebuvo jokių rūpesčių. Jaučiausi tikrai gerai. Kartais kai jautiesi per daug gerai, per daug įsisvajoji, tuomet būna sunku išpildyti. Pradedi spausti, kažką keisti, ir nebeišeina. O, pavyzdžiui pasaulio čempionate Dohoje jokių lūkesčių nebuvo, ir plaukiau taip lengvai“, – prisiminė D. Rapšys.

Ir Lietuvos, ir užsienio specialistai neįspūdingus elitinių plaukikų rezultatus „La Defense“ arenos baseine bando paaiškinti jo gyliu, kuris yra maždaug pusmetriu mažesnis nei įprasta.

„Matau, kad visiems nelengva buvo, visi toli nuo asmeninių rezultatų. Nežinau, ar tai dėl gylio. Bet faktas, kad po mėnesio atostogų grįžęs į baseiną plaukiu greičiau. Toks gyvenimas...“ – atsiliepė D. Rapšys.

Paklaustas, ar dar bus bandymų sužibėti ateities olimpinėse žaidynėse, jis ilgai nedvejojo.

„Aišku, bus. Bet kažką reikia pakeisti. Atrodo, kuo mažiau ruošiuosi, tuo greičiau plaukiu. O kuo daugiau jėgų atiduotu, dirbu iki nualpimo, tuo blogiau. Keistas tas sportas, labai keistas. Reikės pagalvoti apie tai, įdomu, ką treneriai pasakys“, – svarstė jau trejose žaidynėse pasirodęs atletas.

Primename, kad prieš dieną rytinėse atrankos varžybose D. Rapšys tarp 25 dalyvių buvo antras (1 min. 45,91 sek.), o pusfinalyje tarp 16 stipriausių finišavo šeštas (1 min. 45,48 sek.).

Trenerių Inos Paipelienės ir Pauliaus Povilionio auklėtinio 2019 metais pasiektas Lietuvos rekordas – 1 min. 44,38 sek.

Prieš tai olimpinį pasirodymą jis pradėjo dešimta vieta dvigubai ilgesniame nuotolyje.

Antradienį Lietuvos plaukikas dar varžysis 100 m distancijoje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)