200 m plaukimo krūtine finale lietuvė liko ištikima savo taktikai ir pradžioje niekur neskubėjo, stumdamasi į priekį ilgais grybšniais. Nors įpusėjus distancijai plaukė paskutinė aštunta, antroje dalyje K. Teterevkova skynė savo kantrybės vaisius ir vieną po kitos medžiojo konkurentes.

Jau užbaigusi pasirodymą ji užsiminė, jog galbūt būtų pasistengusi palypėti dar aukščiau, bet iš pirmojo takelio, kuriame plaukė, negalėjo matyti visų varžovių.

„Gaila, nemačiau, kas vyko kitame baseino šone. Bet sunku pasakyti, ką būčiau dariusi, jei ir būčiau mačiusi. Gal pasimesčiau, pradėčiau ne savo tempu plaukti. Šonas – visai gerai, leido susikaupti ties savo plaukimu“, – neapsisprendė Kotryna.

Jos rezultatas – 2 min. 23,75 sek. – blogesnis nei pusfinalyje. Tai šiek tiek nustebino plaukikę.

„Pirmus 50 m plaukiau taip lengvai, kad nesupratau, kas vyksta. Finišuodama mačiau, kad lyderės – priekyje, bet tiesiog dirbau savo ritmu.

Palietusi sienelę pirma švieslentėje pamačiau savo vietą – labai apsidžiaugiau. Tada išvydau rezultatą – šiek tiek prasčiau nei pusfinalyje... Na, bet nesigraužiu, šiame baseine labai sunku siekti gerų laikų. Labiausiai mane tenkina vieta – kaip Dano“, – atsiliepė sportininkė.

Ji užbaigė antrąsias karjeroje olimpines žaidynes – ir, panašu, aukšta nata ne tik protokole, bet ir savo pačios viduje.

„Dabar esu stipresnė nei buvau. Ir, tikiuosi, būsiu dar stipresnė“, – šyptelėjo K. Teterevkova.

Bet šiuo metu jai rūpi kiti dalykai. Iš viso penkis kartus „La Defense“ arenoje startavusi lietuvė neslėpė norinti kuo greičiau palikti baseiną.

Per likusį laiką Paryžiuje ji neplanuoja žiūrėti jokių varžybų.

„Galvoju, kad dabar ilsėsiuosi du mėnesius nuo plaukimo. Labiausiai noriu apkabinti tėvus ir brolį, kurie yra čia atvykę. Turime labai artimą ryšį, mačiau juos ir šįvakar prieš pat eidama į baseiną.

O į pastarąjį jau nebegrįšiu – lieka keliavimas po miestą ir apylinkes. Su tėvais ketiname nuvažiuoti į Disneilendą. Labai laukiu, apie sportą nebenoriu nė kalbėti“, – sakė Kotryna.

Beje, ji atskleidė pastarąsias tris dienas praleidusi ne olimpiniame kaimelyje, o viešbutyje.

„Taip nusprendė treneris. Ten ramiau, tyliau, ir susisiekimas paprastesnis. Tie visi praėjimai, autobusai, eilės labai mane vargino. Ir amerikiečiai ten pat gyvena“, – paaiškino K. Teterevkova.

Ray Looze’as

Ne vieną iš pastarųjų atletė pažįsta asmeniškai, nes praėjusį sezoną sportavo kartu su Indianos universiteto komanda, vadovaujama amerikiečio Ray Looze’o. Pastarasis Paryžiuje buvo asmeninis Lietuvos plaukikės treneris.

Ir mažiau jo dėmesio sulaukusi kita auklėtinė, tituluotoji Lilly King, ketvirtadienį liko toli už K. Teterevkovos nugaros. Dukart olimpinė čempionė bei pasaulio rekordininkė iš JAV buvo tik aštunta.

„Tikrai nustebau dėl jos rezultato. Lilly labai gerai plaukia 200 m. Matyt dėl amžiaus jau šiek tiek sunkiau. Na, man dabar tik dar didesnis pasitikėjimas savimi – kartu treniravomės, o dabar aš ją aplenkiau. Šiaip ji yra itin darbšti, neleisdavo ir man ilsėtis, nes treneris visada liepdavo laikytis kartu su ja“, – prisiminė K. Teterevkova.

Lilly King

Olimpietė su Indianos universitetu buvo sutarusi tik dėl vieno sezono, tad kas jos laukia ateityje?

„Kur plauksiu kitą sezoną, dar nenoriu labai skelbtis. Bet ne JAV. Su treneriu dar neatsisveikinau, su Indianos universiteto plaukikų grupe – taip. Apskritai džiaugiuosi, kad ten važiavau, tai labai sustiprino mane pirmiausia psichologiškai. Aišku, ir fiziškai“, – kalbėjo K. Teterevkova.

Pusfinalyje paveržtą pirmąją vietą finale išlaikė ir pirmąsyk olimpine čempione tapo amerikietė Kate Douglass, nuotolį įveikusi per 2 min. 19,24 sek. bei pagerinusi Šiaurės ir Pietų Amerikų rekordą.

0,36 sek. pralaimėjo Tokijo olimpinė čempionė Tatjana Smith iš Pietų Afrikos Respublikos, bronzą pelniusi olandė Tes Schouten atsiliko jau gerokai daugiau – 1,81 sek.

Ketvirta buvo priešingame baseino krašte nei K. Teterevkova plaukusi japonė Satomi Suzuki, šešta – kinė Shiwen Ye, septinta – dar viena Pietų Afrikos Respublikos plaukikė Kaylene Corbett.

Primename, kad išvakarėse K. Teterevkova atrankoje nuotolį įveikė per 2 min. 24,59 sek. ir užėmė 10-ą vietą, o pusfinalyje padidino tempą iki 2 min. 23,42 sek., fiksavo geriausią asmeninį sezono rezultatą ir buvo septinta.

Pernai jos pasiektas Lietuvos rekordas yra 2 min. 22,86 sek.

Prieš tai perpus trumpesnėje distancijoje lietuvė pusfinalyje buvo 16-a.

Plaukikai Paryžiuje olimpinius medalius dalinsis dar tris dienas, bet visi septyni Lietuvos rinktinės nariai savo pasirodymus jau užbaigė.

Finalo rezultatai

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją