Atrankos varžybose D. Rapšys buvo dešimtas, nuo finalo jį skyrė 0,52 sek.
3 min. 46,27 sek. – ryškiai geriausias jo šio sezono rezultatas. Iki olimpinių žaidynių 29-erių panevėžietis plaukė pusantros sekundės lėčiau ir pasauliniame reitinge teužėmė 43-ią vietą.
Vis dėlto trenerių Inos Paipelienės ir Pauliaus Povilionio auklėtinis žino galintis geriau, o jo nustatytas Lietuvos rekordas – 3 min. 43,36 sek.
Po pirmo starto olimpiniame Paryžiaus baseine savo pasirodymą D. Rapšys vertino dviprasmiškai.
„Kaip ryte, neblogai prasijudinau. Nesitaupiau, tiesiog 400 m distancijos labai neakcentavome. O svarbiausia tai, kad rytais man labai sunku išsijudinti.
Būtų vakare plaukimas – viskas būtų kitaip. Kūnas parengtas, komanda dirba gerai. Tiesiog čia jau mano paties asmeninis rūpestis – kaip parodyti potencialą rytais“, – komentavo patyręs plaukikas, dalyvaujantis trečiose olimpinėse žaidynėse per karjerą.
„Delfi“ paklaustas, ar nesvarsto ateityje atsisakyti 400 m distancijos ir atsargine rungtimi paversti 100 m plaukimą, kuriame šiemet demonstruoja proveržį, D. Rapšys traukė pečiais.
„Sunku pasakyti. Kartą praėjusiais metais pirmą dieną po atostogų nuplaukiau 400 m vos ne dviem sekundėmis greičiau nei dabar. Sakau, ryte nuplaukiu per 3 min. 51 sek. ir vos išlipu iš vandens. O vakare – 7 sekundėmis greičiau, ir net nepavargstu.
Sunku man suprasti, kaip čia yra. Bet, pasikartosiu, komanda dėl manęs tikrai padaro viską, čia mano asmeninė problema ir galvosūkis, kaip išspausti daugiau ryte“, – kalbėjo D. Rapšys.
Po dienos jo laukia pagrindinis 200 m nuotolis, kuriame šiemet lietuvis tapo pasaulio vicečempionu.
100 m rungtis prasidės antradienį.
Plaukikai Paryžiuje varžosi laikiname baseine, sumontuotame „La Defense“ arenoje. Nantero rajone 2017 metais atidarytas uždaras stadionas talpina 38 tūkst. žiūrovų. Ir pirmą varžybų dieną net per rytines atrankos varžybas tribūnos tikrai nebuvo pustuštės.
„Palaikyti manęs atvažiavusi mama, bet tarp tiek žmonių aš jos net nemačiau, nežinau, kur sėdi“, – sakė D. Rapšys.
Plaukikas nesigraužė, kad dėl laukiančio starto išvakarėse negalėjo dalyvauti olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijoje, kurios nepraleidę sportininkai – kaip ir žiūrovai – peršlapo iki paskutinio siūlo galo.
„Tie, kas buvo, sakė, kad ir gerai, jog nėjau, – šyptelėjo D. Rapšys. – Apskritai oras nepalankus, viskas šlapia. Kiek turėjau drabužių – visus sušlapau.
O pats gyvenimas olimpiniame kaimelyje – kaip universiteto laikais. Visur ilgos eilės, bet nieko. Viskas normalu, gyvenu vienas kambaryje, maistas geras. Prieš tai treniruočių stovykloje porą savaičių miegodavau labai prastai, o čia atvažiavęs jau du kartus gerai išsimiegojau.“
Greičiausiai šeštadienio atrankoje 400 m nuplaukė daugkartinis pasaulio pirmenybių prizininkas iš Vokietijos Lukasas Martensas (3 min. 44,13 sek.). 0,10 sek. atsiliko brazilas Guilherme Costa, 0,47 sek. – kinas Liwei Fei.
Į finalą taip pat žengė australai Elijah Winningtonas bei Samuelis Shortsas, amerikietis Aaronas Shackellis, korėjietis Kim Woominas ir dar dar vienas vokietis Oliveris Klemetas.
Pirmas „už brūkšnio“ liko D. Rapšį vos 0,08 sek. lenkęs tunisietis Ahmedas Jaouadi, 11-ą vietą užėmė Tokijo olimpinių žaidynių bronzinis medalininkas iš JAV Kieranas Smithas.
Iš viso jėgas bandė 37 sportininkai.