Didžiausias Europoje – 77 tūkst. vietų – lengvosios atletikos stadionas pribloškė olimpinę debiutantę.
Bet „Stade de France“ ji paliko plačiai šypsodamasi.
JAV studijavusi, ištekėjusi, likusi gyventi ir olimpinį normatyvą balandį įvykdžiusi (tose pačiose varžybose, kuriose palankius vėjus pasikinkęs Mykolas Alekna gerino pasaulio rekordą) lietuvė atrankoje tarp 32 konkurenčių užėmė 22-ą vietą ir liko be finalo.
Nepaisant to, po paskutinio metimo ilgai glėbesčiavosi su savo mama ir trenere Vita Zarankiene, kitais artimaisiais.
„Šiemet mano siekis buvo patekti į olimpines žaidynes. Labai džiaugiuosi ir šiuo rezultatu, tikslas įvykdytas“, – sakė 29-erių uteniškė.
Pirmas metimas jai visiškai nepavyko, ir tai suprasdama sportininkė pati per anksti išžengė iš sektoriaus, kad rezultatas nebūtų įskaitytas.
Prieš antrąjį mėginimą I. Gumbs pasakojo atlikusi sporto psichologės rekomenduotus pratimus, padedančius nusiraminti, ir jie suveikė – diskas nusileido už 60,37 m.
Dviejuose pasaulio čempionatuose, kuriuose anksčiau buvo dalyvavusi, lietuvė 60 m ribos neperžengė, tad teigė būtent tai ir norėjusi padaryti Paryžiuje.
„Pirmą metimą sugadino stresas, galvoje nesuveikė kompiuteris. Tiksliau, kaip tik per daug suveikė. Džiaugiuosi, kad paskui pavyko susikaupti, tik mesdama trečią vėl truputį supanikavau“, – pasirodymą komentavo disko metikė, paskutiniu mėginimu švystelėjusi 56,88 m.
Ji pasirodė pirmoje atrankos grupėje, kurios atstovėms dar reikėjo sulaukti likusių varžovių rezultatų. I. Gumbs iš karto nujautė, kad jos rezultatas – pernelyg kuklus finalui. Bet dėl to neapgailestavo, to neleido daryti ir gausus asmeninis užnugaris.
„Mama, sesuo, kaimynai, iš Amerikos svečių privažiavę – vyras su brolio šeima. Ir geriausia draugė – būtinai paminėkite. Daug palaikymo“, – vardijo I. Gumbs.
Lietuvos trispalvių „Stade de France“ tribūnose bus ir daugiau ateinantį pirmadienį, kai startuos vyrų disko metimo varžybos.
„Delfi“ paklausta, kokių pastabų apie olimpinį sektorių savo tautiečiams galėtų perduoti, I. Gumbs spėjo, jog M. Alekna, jo brolis Martynas ir Andrius Gudžius čia jausis kaip žuvys vandenyje.
„Labai geras sektorius, man labai patiko. Jis nėra per „greitas“ – tai reiškia, ne per daug slidus, nušlifuotas. Tokių aš nemėgstu. O šis, manau, ir mūsų vaikinams patiks – sukantis reikia įdėti truputį daugiau jėgos, užtat lengviau suvaldyti judesį.
O įėjusi į stadioną šiek tiek net susigraudinau, tokiame nesu buvusi. Tiek žmonių, tiek triukšmo... Palinkėčiau, kad mūsų vyrai nesupanikuotų, kad tiesiog ramiai dalyvautų, pasitikėtų savo technika ir mėgautųsi akimirka“, – kalbėjo Ieva.
Vis dėlto tam gali prireikti ir smulkių pagalbinių priemonių, kurias pati I. Gumbs pasitelkė po nesėkmingo pirmo bandymo – ir nepasigailėjo.
„Prieš vykstant į Paryžių klausinėjau buvusių olimpiečių, gal turi kokių patarimų. Raivydas Stanys, Airinė Palšytė (Lietuvos šuolininkai į aukštį – „Delfi“) pasiūlė dėl viso pikto turėti su savimi ausų kištukus. Ir tikrai padėjo, nors aplink buvo kosmosas, net drebėjo viskas“, – šypsojosi disko metikė.
Moterų disko metimo atranką laimėjo Tokijo olimpinė čempionė ir dabartinė planetos vicečempionė iš JAV Valarie Allman (69,59 m). Į pirmadienį laukiantį finalą žengė 12 lengvaatlečių, iš jų pusė įvykdė 64 m siekusį normatyvą.