Apie tai Ilgaamžiškumo konferencijoje „Longevity“ pranešimą skaitė ir vėliau dalyvavo pokalbyje dr. Šarūnas Paškevičius, „Longevity lab“ mokslininkas.

Turi unikalių medžiagų

Kaip pasakojo dr. Š. Paškevičius, medicininiai grybai gali būti ir valgomi, ir nevalgomi.

„Pranešime kalbėjau apie 4 grybus – kordicepsą, liūto karčius, tikrinį blizgutį ir juodojo beržo grybą.

Kordicepsas randamas Tibete, Nepale ir Butane, jis auga 3–5 km aukštyje. Šis grybas išskirtinis tuo, kad jo sporos užkrečia drugio lervas arba skruzdes, juos tarsi užvaldo, minta jų syvais ir iš jų iškyla vaisiakūnis. O tada vėl platina savo sporas. Kiti grybai aptinkami ir Europoje, o liūto karčius gali užsiauginti ir pats“, – pasakojo dr. Š. Paškevičius.

Nors skamba kaip mokslinė fantastika, tačiau iš tiesų apie grybus žinome dar labai mažai. O jei grybų augimo temperatūra taptų artima mūsų fiziologinei temperatūrai, žmonijai netgi iškiltų grėsmė, mat kordicepsas plisti gali labai staigiai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)