Įdomus faktas, iliustruojantis, kiek daug laiko turėjo praeiti, kol įvyko progresas ir kaip sparčiai progresas vyksta šiuo metu, – prireikė net 4 mln., metų, kol žmogaus gyvenimo trukmė pailgėjo nuo 20 iki 31 m., kiek vėliau per 115 metų gyvenimo vidurkis pailgėjo iki 41 metų. Ilgaamžiškumą spartinantys veiksniai – įvairios technologijos ir medicina labai sparčiai vystosi. Neabejotinai gyvename gerokai ilgiau už savo protėvius, tik ar visą gyvenimą galime pasigirti puikia sveikata ir ką galima patobulinti, kad gyventume ne tik ilgai, bet ir kokybiškai? Galimus atsakymus į šį klausimą konferencijoje „Login“ pateikė gydytoja Marta Kobzevaitė.

Genai nėra likimas, o kūno ir psichikos vienovė – išskirtinai svarbi

Kaip užtikrinti, kad gyventume kokybišką gyvenimą? Atsakymo, pasak gydytojos, ieško epigenetika – mokslas apie genus, tyrinėjantis genų raišką ir teigiantis, kad vienus genus paskatina, kitus išjungia elgsena, aplinka, nekeičiant DNR sekos.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)