Prastai pasijutusi jauna moteris kreipėsi į gydytoją, nes manė, jog nuo mokinių užsikrėtė gripu. Tačiau gydytojas jai pasakė, kad veikiausiai kaltas stresas bei vidinės ausies infekcija.
Tačiau galva jai ir toliau svaigo, kankino nuovargis, todėl April vaikinas nuvedė ją pas savo šeimos gydytoją. Ši nustatė, jog merginos kraujo rodikliai yra pavojingai maži, ir nusiuntė ją į ligoninę.
Galiausiai medikai A. Heath pilve aptiko gerybinį auglį, kuris buvo jau trūkęs, ir ji lėtai kraujavo.
Merginai teko kelis kartus perpilti kraują, o vėliau Norfolko ir Noridžo universitetinėje ligoninėje ją operavo.
Nežinodami, ar auglys buvo piktybinis, gydytojai šešias valandas trukusios operacijos metu pašalino jį bei kelis limfmazgius. Atlikti tyrimai parodė, kad auglys buvo gerybinis. Vėliau A. Heath dėl kraujo krešulio kilo komplikacijų, tačiau ji atsigavo ir buvo išleista namo sveikti.
„Kelias dienas prastai jaučiausi ir man svaigo galva. Maniau, kad tai tiesiog gripas. Dirbant mokykloje viskuo galima užsikrėsti, – pasakojo April. – Kai nuėjau pas savo šeimos gydytoją, mano pulsas ramybės būsenoje buvo 140 dūžių per minutę. Tuomet ir supratau, kad kažkas ne taip. Esu sveika ir sportiška, todėl mano normalus pulsas yra 50–60 dūžių.“
„Iš pradžių gydytojas man diagnozavo ausies infekciją ir skyrė beta blokatorių dėl nerimo. Dėl jų jaučiausi siaubingai, todėl greitai nustojau juos gerti“, – pridūrė ji.
Tačiau ir po dviejų savaičių negalavimai nepraėjo: April jautėsi silpnesnė ir buvo labai išbalusi. Jos vaikinas Matthew Hewittas labai sunerimo ir nusivežė pas savo tėvus į Aylshamą, Norfolko grafystėje, ten jie nuėjo pas gydytoją.
Kai galiausiai April pateko į ligoninę, jos kraujotakoje buvo likę pavojingai mažai kraujo. Medikai iš pradžių manė, kad jos skrandyje yra opa ar net vėžys, tačiau vėliau žarnyne aptiko 4 cm auglį. Jis jau buvo trūkęs ir buvo prasidėjęs stiprus vidinis kraujavimas. Dėl auglio didelėje kraujagyslėje už skrandžio susiformavo kraujo krešulys.
Atlikę kompiuterinės tomografijos tyrimą medikai nustatė, kad auglys buvo labai nepatogioje padėtyje, todėl reikės sudėtingos operacijos jam pašalinti.
„Nemaniau, kad viskas buvo taip blogai. Dar prieš atvykdama į ligoninę sportavau. Ligoninėje mane tiesiog užbombardavo tais visais medicininiais terminais. Nenustodama verkiau. Buvau labai pasimetusi, tačiau žinojau, kad man geriausia bus ligoninėje“, – pasakojo April.
Edo Cheongo vadovaujama chirurgų komanda pašalino merginai auglį, kelis limfmazgius ir atliko dalies plonojo žarnyno rekonstrukciją. Laimei, biopsija parodė, kad auglys nebuvo piktybinis.
Šis auglys buvo labai retas, iki šiol užfiksuoti tik keturi tokie atvejai pasaulyje.
„Keista, kai pagalvoji, kad esu viena iš keturių žmonių pasaulyje, kurie turėjo tokį auglį. Laimei, dabar jaučiuosi gerai. Norėjau vėl mokytis iš karto po operacijos, tačiau sveikimas užtruko ilgiau.
Turėjau atidėti savo pedagoginę praktiką, tačiau ketinu ją užbaigti gruodį. Esu labai dėkinga visam ligoninės personalui, nes jis buvo nuostabus“, – sakė April.