Žaizdas gydo laikas, kurį praleidžiame miegodami

Visi prisiminimai smegenyse koduojami kaip keliai tarp smegenų ląstelių neuronų, todėl prisiminimas yra naujas tinklas tarp smegenų ląstelių. Kai ką nors prisimename, šis tinklas aktyvuojamas, juo sklinda elektrinis impulsas.

Kai kas nors įvyksta, smegenyse iš pradžių prasideda pirminis įrašymas, o tada išsaugojimas, apdorojimas, įpynimas į jau esančius tinklus.

„Informacija nėra tiesiog išsaugojama taip, kaip viskas įvyko, kaip vaizdo įraše. Informacija yra stipriai apdorojama, nuo jos nuimamas susijęs emocinis krūvis, ištraukiamos svarbiausios detalės. Ji įpinama į jau jūsų turimus neuronų tinklus, į jau turimą informaciją, į gyvenimo istoriją.

Šis žingsnis, apdorojimas vyksta būtent mums miegant. Kas rytą atsikeliame su pakeistomis smegenimis, nes kol mes miegame, jos dirba. Paskutinis atminties žingsnis yra pats atsiminimas“, – kalbėjo neuromokslininkė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)