Ilgaamžiškumo ir kokybiško ilgo gyvenimo tema sulaukia vis daugiau žmonių susidomėjimo, kuriasi grupės internete, gausu nuorodų, siūlančių puikią išvaizdą be sporto, sveikatą be didelių pastangų ir kitokių vilionių, – deja, ne visuomet skelbiama informacija yra teisinga.
„Northway“ šeimos gydytojas Valerijus Morozovas priduria, kad sveikata ir ilgaamžiškumas – vienas paklausiausių šių dienų dalykų, be to, bene labiausiai parduodamas: internete vos įvedus paiešką apie ilgaamžiškumą atsiranda begalė pardavėjų.
V. Morozovas sako, kad balansas turi būti visur, ir svarbu ne tik, ką valgome ar kokia aplinka mus supa.
„Turi būti sveika gyvensena, turi būti ir režimas, ir ekologija, ir infekcinių ligų prevencija, ir tai, į ką dabar visi orientuoti, – biocheminiai pokyčiai, energijos užtikrinimas ir taip toliau. Bet jai kalbėsime apie tas 50 tūkstančių nuorodų, tai didžioji jų dalis siūlo labai greitą ir paprastą sprendimą. Kad ir kaip būtų, mes esame vartotojai, ir ta vartotojiška kultūra mums labai priimtina, – visi norim greitai. Niekas nenori keltis 5-ą valandą ryto, nieks nenori gultis į pilną ledukų vonią, nieks nenori taikyti protarpinio badavimo ar nevalgyti 16 valandų, bet visi nori išgerti tabletę ir jaustis jauni“, – dalijasi pašnekovas.
Statistika rodo, kad Lietuvoje vidutinė vyrų gyvenimo trukmė siekia apie 70 metų, moterys sulaukia 79-erių. Medikas sako, kad lietuviams vis dar trūksta dėmesio savo sveikatai.
„Deja, kalbant apie didžiąją dalį ligų, nuo kurių per anksti mirštama, reikia kalbėti apie jų prevenciją. Ir tai – ne apie ilgaamžiškumą, o apie mediciną, kuri mums prieinama, – širdies kraujagyslių ligos, onkologija. Tos ligos užpuola vis jaunesnius, nes mes einame metaboliniu keliu, gauname labai daug metabolinių ligų; tie dalykai koreguotini, tereikia tik laiku nueiti pas savo šeimos gydytoją. Tą galima ir dar daugiau „pastumti“ – tikrai galime siekti 100-o ir daugiau metų amžių“, – patikina šeimos gydytojas.
Delfi konferencijoje „Longevity“ V. Morozovas rengia pranešimą būtent apie piliules – ką jos duoda ir ko galima tikėtis.
„Galbūt kada nors bus penki vaistai, penki papildai ar penkios piliulės, kurios tau gali padėti“, – sako medikas.
T. Stasiukevičius kviečia spalio 15–16 dienomis visus Delfi Plius prenumeratorius tiesiogiai nuotoliniu būdu stebėti pranešėjus ir dalyvauti.
„Tai pat turėsime atskirą pokalbių erdvę, kuri bus pasiekiama visiems Delfi vartotojams, ten lygiai taip pat gvildensime tas temas, labai daug kalbėsime ir apie miego režimą, mitybą, gausybę kitų dalykų, pavyzdžiui, sportą. Šiek tiek paliesime technologinį kampą: yra daug naujovių ir šioje srityje, ką galima panaudoti savo sveikatai ir kaip pailginti gyvenimo trukmę“, – atskleidžia T. Stasiukevičius.