– Daug ateina tokių pacientų, kurie kažkur pamatė, išgirdo ir galvoja viskas, man to reikia, noriu tobulos šypsenos?
– Ateina, ateina ir pacientai, kurie nori tobulos šypsenos. Žodis estetika dabar ant kiekvieno kampo, kiekvienoje tarpuvartėje.
– Kaip žmonės įsivaizduoja tą estetiką, ko jie prašo?
– Kad būtų balčiau nei balta ir visi matytų. Bet, ar žinote, kokia pati garsiausia šypsena?
– Monos Lizos?
– Koks svarbiausias šypsenos akcentas?
– Tikriausiai burnos architektūra?
– Akys. Jeigu jūsų dantys spindi labiau nei akys ir bendraujantis žmogus su jumis įsmeigia žvilgsnį ne į akis, o į dantis, tai reiškia, kad kažkas negerai. Kas yra estetinė šypsena? Tai – harmonija.

– Ar laminatės visiems žmonėms yra išeitis? Kam jų visai nereikėtų?
– Pradėkime nuo to, kiek pacientui metų ir kokios problemos. Jeigu jis jaunas, turėtume daryti takoskyrą, kur yra grožio procedūra, estetika ir kur poreikis – problema. Reikia išgryninti klausimą, ar norime būti gražesni, ar sveikesni ir gražesni.
Ar yra problemų, tokių kaip danties emalio sklaidos problemos, įgimti emalio trūkumai, vienas tokių – tetraciklininiai dantys, ypač Lietuvos pajūryje gausu tokių žmonių, dantys yra margi, negražūs. Ar yra formos problemos, kai yra dideli tarpai, nesusiformavę dantukai, ar yra kreivi dantukai? Pagal tai mes ir žiūrime. Ar dantenos skirtingo aukščio, kokia dantų spalva, ar ji tikrai labai tamsi, ar normali.

– Kodėl Lietuvoje laminatės tokios populiarios? Pažiūrėjus, žmonės tai daro ne tik čia, bet keliauja ir į užsienį.
– Jeigu dantys sveiki, bet norime jų gražesnių, baltesnių, jeigu žmogus jaunas, sakykime, trisdešimties metų, tai jam tikrai nereikia laminačių.
– O kokios rizikos yra pažeisti nuosavus dantis dedant laminates?
– Reikia peršlifuoti, išdarkyti danties anatomiją, taip pat adaptacinės savybės ne visų žmonių vienodos. Tai yra labai subtilu, pridėjus 0,2 – 0,3 milimetro per daug, žmogus keičia savo išvaizdą.
– Ar tada mes matome tas dideles šypsenas, kurias tenka kartais matyti gatvėje, ir galvoji, kas čia yra ne taip, atrodo labai daug dantų ir jie nemaži?
– Taip, mažiausi kelių mikronų pokyčiai iš karto matomi. Todėl turiu ne vieną pacientę, kuri ateina nelaiminga su per daug priplombuotais dantimis arba su senomis laminatėmis, pakeistu įvaizdžiu. Tai nelaimingi žmonės, kurie verkia ir geria vaistus.
– Saugus balinimas egzistuoja?
– Saugus balinimas egzistuoja, bet kad tai? Kontroliuojamas medikų, pagrinde higienisto. Balinimas gali būti ofisinis – gydytojo kėdėje, arba namuose.

– Ar mėgsta pacientai balintis dantis?
– Moterys taip, jos kantresnės, o vyrai atsako: „Man daryk iš karto.“
– Su kokias atvejais jie ateina pas jus?
– Gydytojas odontologas arba higienistas turi apžiūrėti, ar dantys sveiki, emalis nenudėvėtas, ar nėra emalio problemų ir emalis turi galimybę balti, ar tie dantys nėra jautrūs, ar pacientas nesilaukia, tada galima balinti.
– Kokios yra rizikos?
– Jeigu balinama kažkokiomis pirktomis standartinėmis priemonėmis parduotuvėje, pavyzdžiui, juostelėmis, kapomis, kurios šiltame vandenyje turi adaptuotis, (yra rizika – red. past.), kad pratekės balinamoji medžiaga. Pirmiausia, ji nebus efektyvi, prasiskies seilėmis ir pateks į burną.
Ar ji kenksminga? Nelabai, aišku ten yra rūgštis, bet tai yra arba 6 procentų peroksidas, arba karbamido peroksidas, bet jie vis tiek skyla į tą patį. Aišku, jie skiriasi, grynas karbamidas, nėra kenksmingas, nes yra maisto produktuose ir (skyla – red. past.) į vandenį ir deguonį.
Visą LNK žinių siužetą galite pamatyti čia: