Šiaulietė E. Šimkutė-Esenku sakė, kad badavimas mūsų organizmui, visai virškinimo sistemai yra tarsi atsinaujinimas.
„Jeigu dar [badaujant] įjungiame, pvz., čigongo praktikas, poveikis yra ir ląstelių lygmenyje, atsiranda proto šviesumas.
Ką pačios moterys akcentuoja, ypač tos, kurios antrą kartą laikosi badavimo, kad ateina daugiau skaidrių minčių, ateina tam tikri suvokimai ir darbuose gimsta sprendimai, nes vis dėlto pilvas yra mūsų antrosios smegenys ir čia kaupiama daug visokios emocinės informacijos.
Taigi, detoksas skirtas ne kankinimui, o sveikatingumui, nes kada atsinaujina ląstelės, virškinimo sistema, žmonės pastebi, kad pagerėja sveikata. Jeigu turi kažkokias nesudėtingas problemas, ypač susijusias su virškinimu, sako, kad va dabar aš jau pradedu kiekvieną dieną šalinti, o ne du–tris kartus per savaitę ir pan.“, – LNK laidai „Labas vakaras, Lietuva“ pasakojo badavimo stovyklų organizatorė.
E. Šimkutė-Esenku neslėpė, kad savijauta badavimo proceso metu yra banguota: tai energijos yra labai daug, tai ji nuslūgsta ir net reikia 10 min. prigulti pagulėti.
„Badavimas nėra toks egzistavimas, kai visą laiką negerai jautiesi ir reikia gulinėti. Realiai pirmosios dvi dienos būna sunkiausios, o po to kūnas adaptuojasi prie to, kad mes nevalgome.
Man asmeniškai lengviau nevalgyti 6–7 dienas, negu 1–2 dienas, nes kai organizmas adaptuojasi, mes jau jaučiamės visai kitaip, tuo labiau, jeigu dar integruojame meditaciją, judesį, pasivaikščiojimą iki miško, pirtį, vantas. Visu tuo mes pažadiname savo kūną ir tas detokso procesas būna lengvesnis“, – patikino šiaulietė.
Badavimo metu ir ne tik Edita naudoja ir bambukinę šluotelę, kuria tapšnojant per kūną jis yra tarsi pažadinamas. Tai padeda pamasažuoti kūną.
Norintiems savarankiškai pabandyti badauti, šiaulietė siūlė visų pirma nepamiršti likti sąmoningais – po dienos badavimo nepulti persivalgyti.
Taip ji patarė vartoti daug skysčių: vandens, žolelių arbatų ir badaujant skirti daugiau laiko poilsiui.
„Reikia suprasti, kad tada šiek tiek sulėtėja mąstymas ir judesiai, nes reikia įjungti taupymo režimą“, – paaiškino E. Šimkutė-Esenku.
Iš badavimo režimo E. Šimkutė-Esenku rekomendavo išeiti palaipsniui, nepulti iš karto prie tokio sunkaus maisto, kaip kotletai ar cepelinai.
Visą LNK laidos „Labas vakaras, Lietuva“ siužetą galite peržiūrėti čia: