Įprastai gerybiniai odos navikai – apgamai, hemangiomos, dermatofibromos, keratozės, papilomos įprastai nekelia rimtos grėsmės sveikatai. Iš jų supiktybėti gali tik du tipai – apgamai ir dermatofibromos.

Gali atrodyti, kad į darinius, kurie netampa piktybiniais, galima mažiau kreipti dėmesio. Tačiau chirurgas A. Mordas pabrėžė, kad visada reikia kreipti dėmesį, jeigu kokių nors apgamų arba kitokių darinių yra daug arba po vasaros, deginimosi saulėje jų daugėja.

„Baisiausias variantas yra melanoma – greičiau besikeičiantis apgamas, bet būna ir įvairių nepigmentinių darinių, kurie irgi gali pavirsti į odos vėžį“, – sakė medikas.

Į klausimus, kaip reikėtų stebėti apgamus, kada jie gali tapti pavojingi, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, Vilniaus lazerinės dermatologijos centro specialistas atsakė, kad šiuo metu, po karštos vasaros, po karštos saulės žmonės ateina tikrintis apgamų, tačiau turint apgamų daug, kartais net kelias dešimtis, sudėtinga pastebėti, ar kuris nors iš jų nepadidėjo, ypač jei apgamas yra ant nugaros ar ant pakaušio tarp plaukų, kur pačiam žmogui sunku pamatyti.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją