Ir daug kas galvoja taip pat, kaip mano namuose gyvenanti vienuolikmetė. O kažkas žengia dar toliau (turbūt jau trylikos ateina tokia išmintis) ir pradeda vartoti skysčius išvarančius preparatus. O kaip yra iš tikrųjų: ar galima taikyti paauglių išmintį suaugusiųjų sveikatai? Dėl ko susilaiko skysčiai ir kaip jų atsikratyti?

Straipsnyje nebus nieko apie sunkias ligas, kepenų ir inkstų nepakankamumus, ir kojų venų operacijų indikacijas. Tik apie paprastas ir beveik kasdienes, arba atvirkščiai, kiek netikėtas sulaikyto skysčio įdomesnėse vietose priežastis.

Logika „negersi – netinsi“, aišku, geležinė, bet ir tokia pat lanksti, kaip armatūros strypas. Dėl vandens pertekliaus tinti galima, galima netgi sutinti mirtinai: 2007 metais jauna amerikietė išgėrė 8 litrus vandens per 3 valandas, norėdama laimėti vandens gėrimo varžybose, užėmė antrą vietą ir mirė namuose dėl smegenų edemos. Bet visgi tam reikia pastangų. Vartojant pakankamą skysčių kiekį (30–35 ml kūno svorio kilogramui per dieną) vargu ar sutinsime, jeigu esame sveiki, o ilgesnį laiką vartodami stipriai sumažintą skysčių kiekį – tikrai sveikatą ar bent jau savijautą sugadinsime. Todėl „sausa dieta“ – ne išeitis. Kitas reikalas – kada gerti didesnį skysčių kiekį.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)