Vartojant per daug druskos didėja arterinis kraujospūdis, o tai savo ruožtu gali sukelti širdies ir kraujagyslių ligas, taip inkstų ligas, akmenligę, osteoporozę ir net skrandžio vėžį. Pasaulio sveikatos organizacijos rekomenduojama dienos druskos norma – 5 g, deja, daugelis jos suvartoja daugiau ne...
druska
1585 straipsnių
Druska – cheminis junginys, susidedantis iš katijonų ir anijonų, turinčių priešingą el. krūvį.
Socialiniame tinkle „Facebook“ plinta vaizdo įrašas, kurios autorė teigia, kad parduotuvėje parduodamoje druskoje esantis fluoras kenkia sveikatai ir trukdo jodo absorbcijai. „Melo detektorius“ tai patikrina.
Plinta paprastas triukas įveikti langų rasojimą – šią priemonę rasite kiekvienoje virtuvėje: mokslas paaiškino, ar tai veikia? (2)
Trumpėjant dienoms ir vėstant orui, daugelio namų virtuvėje esantis produktas turėtų atsidurti ant palangės.
Druska slepiasi produktuose, apie kuriuos nė nesusimąstote: dėl jos žalos kyla kraujospūdis ir širdies ligos (2)
Druska, kaip ir cukrus, vadinama baltąja mirtimi, mat per didelis jos kiekis labai kenkia sveikatai, didina arterinį kraujospūdį, skatina širdies ir inkstų ligas, akmenligę, osteoporozę ir net skrandžio vėžį. Druska maiste dažnai būna paslėpta, todėl didžiąją jos dalį suvartojame su perdirbtais mais...
Per didelis kraujo spaudimas kamuoja daugybę žmonių. Nors yra dažnai nejaučiamas, jis smarkiai didina širdies ligų ir insulto riziką. Kraujo spaudimui didelę įtaką daro gyvensena, o pakoregavus tam tikrus įpročius, jį galima sumažinti ir be vaistų. Surinkome patarimus, kaip sumažinti kraujo spaudimą...
Šeimos gydytoja pasakė, kokie produktai itin kelia kraujospūdį – suvartojimą reikia mažinti drastiškai (3)
„Kaip įdomu, niekada nebūčiau pagalvojusi apie tokį ryšį!“ – nuostabos neslėpė dėl pastebimai padidėjusio kraujospūdžio šeimos gydytojos kabineto duris pravėrusi pacientė. Nors vaistus nuo arterinės hipertenzijos ji vartojo sąžiningai, jautė svaigimą ir mirgėjimą akyse, o sistolinis („viršutinis“) k...
Sako, ryto valgis turi būti sočiausias, tad kviečiame išsikepti tokią kiaušinienę. Gaminadmi užtruksite apie 15 minučių. Kiaušinienę patiekite su žaliomis daržovėmis.
Vienas receptų, ką galima pagaminti iš kiaulienos sprandinės, – šnicelis. Šiuokart rekomenduojame užkeptą sūriu ir pomidorais. Garnyrui prie šnicelio tinka ir bulvytės, ir makaronai, ir ryžiai.
Konservuoti pomidorai su želatina – vieni mėgiamiausių. Šitaip žiemai paruošti konservuoti pomidorai su želatina yra neištižę ir labai aromatingi.
Tirpstantis burnoje, tai – apie panakotą. Ją drąsiai galima vadinti dievišku desertu. Šįkart kviečiame pasigaminti panakotą su mangais.
Kiekvienas virėjas bent kartą gyvenime persūdė maistą. Druskos perteklius maiste ne tik gadina jo skonį, bet ir labai kenkia inkstams. Kai kuriais atvejais persūdytą maistą galima išgelbėti, todėl neskubėkite jo išmesti.
Ieškantiems naujo recepto, rekomenduojame išbandyti cukinijas, įdarytas daržovėmis ir sūriu. Ir sotu, ir gardu, ir virškinimo neapsunkina. Gaminkite cukinijas, įdarytas daržovėmis ir sūriu, pietums ar vakarienei.
Kai nebesuvalgome, pats metas marinuoti pomidorus. Žiemos metą atidarytas stiklainis su marinuotais pomidorais bus puikus garnyras prie mėsos, žuvies patiekalų.
Ukrainietiškoje mišrainėje – pomidorai, paprikos ir morkos. Nuostabus pagardas prie mėsos, makaronų patiekalų. Ukrainietišką mišrainę vėsioje vietoje galima laikyti iki pavasario.
Turbūt 9 iš 10 pasakys, kad amerikietiškus blynelius mėgsta be galo ir valgytų juos pusryčiams kiekvieną savaitgąlį. Po teisybei, mėgautis amerikietiškais blyneliais galite ir dažniau – pasigaminti juos namuose gana nesudėtinga.
Ar esate gaminę lazaniją su frikadelėmis? Tad pats metas išbandyti. Mėsos ir dviejų sūrių dermė šiai lazanijai suteikia fantastišką skonį.
Gydytojas Morozovas – apie tai, kodėl kūne kaupiasi skysčiai: kai kurios priežastys gana netikėtos (1)
– Tėti, apie ką rašai? – Apie skysčių kaupimąsi organizme. – Fui! Čia gi paprasta – mažiau gerk, mažiau tinsi!
Kviečiame pasigaminti karamelizuotų svogūnų. Svogūnų karamelizavimas padeda išryškinti jų natūralų skonį. Karamelizuotais svogūnais galite gardinti sumuštinius, picas, makaronų patiekalus, sriubą, mėsą, žuvį, omletus.
Pusryčiams ar vakarienei kepami blynai su bananais ir varške yra tiesiog tobuli. Purūs, lengvučiai ir tikrai tirpstantys burnoje. Blynus su bananais ir varške patiekite medumi, plakta grietinėle ar uogiene.
Be abejonės, skaniausia ruošti iš jaunų daržovių – jos cukinijų blynams tinkamiausios. O pagardinti cukinijų blynus galite įtarkuodami morką – garantuojame, kad patiks. Cukinijų blynus valgykite su grietine ar jogurtu.