„Dauguma žmonių didžiąją dienos dalį, vidutiniškai apie 10 valandų, praleidžia sėdėdami. Dėl šios priežasties svarbu geriau suprasti, kaip sėdėjimas ir apskritai sėdimas darbas gali paveikti sveikatą ir ar šį poveikį galima sušvelninti mankštinantis ir užsiimant fizine veikla“, – portalui „Medical News Today“ sakė Masačusetso ligoninės širdies elektrofiziologas, medicinos mokslų daktaras Shaanas Khurshidas.

S. Khurshidas yra vienas iš naujo tyrimo, neseniai paskelbto JACC, pagrindiniame Amerikos kardiologijos koledžo žurnale, bendraautorių, kuriame buvo nagrinėta, kokia sėdėjimo trukmė sukelia neigiamas pasekmes sveikatai.

Lūžio taškas, jei sėdima ilgiau nei 10,6 val. per dieną

Atlikdami šį tyrimą, kuris taip pat šiais metais buvo pristatytas Amerikos širdies asociacijos mokslinėse sesijose, mokslininkai analizavo beveik 90 000 žmonių, vidutiniškai 62 metų, duomenis iš Jungtinės Karalystės biobanko.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją