Organizmas priverčiamas dirbti
Masažistė-kosmetologė Deimantė Liutkevičiūtė propaguoja Kinijos sveikatos ir grožio sistemą. Sertifikuota specialistė atlieka procedūras veidui, kūnui bei specialiai moterims. Pastarieji slepiasi po magiškai skambančiais pavadinimais – Laimės sodas bei Mėnulio pilnatis. Pirmoji skirta jauninti kiaušides bei stimuliuoti jų veiklą – tai esą sumažins skausmus mėnesinių metu, sureguliuos mėnesinių ciklą, pavėlins menopauzės laikotarpį, sumažins menopauzės simptomus ir net padidins lytinį potraukį. Skamba nerealiai? Moters teigimu, tai ne stebuklai ir juos padeda pasiekti pats organizmas.
„Atlieku įvairius masažus, bet dabar daugiausiai dirbu su kiniškais masažais, kurie orientuoti į specifines moterų zonas bei veidą. Kinietišką veido masažą sudaro trys pagrindinės procedūros, turinčios skirtingus efektus. Po kiekvieno masažo efektas išlieka mažiausiai savaitę, net jei tai vienkartinė procedūra. Viena jų – darbas su raumenimis, kurie yra sunykę, pasislinkę. Kitos procedūros metu dirbama su odos paviršiumi ir giluminiais jos sluoksniais – oda valoma, bet nepažeidžiama nei ji, nei raumenys. Šią procedūrą atlieku tiems, kurie turi bėdų su kapiliarais, užsikimšusiomis poromis, odos nelygumais, mažais randeliais. Svarbu tai, kad šios procedūros natūralios ir nekenkia odai net atliekamos ilgą laiką. Efektai išgaunami natūraliai, su paties organizmo pagalba“, - žada ji.
„Jei gyventume kitoje geografinėje zonoje, gal būtų kitaip, tačiau dabar visi keturi metų laikai skirtingai veikia mūsų odą ir ne visada mokame ja pasirūpinti. Nevadinčiau to stebuklais. Tiesiog organizmą galima priversti dirbti, o tai galima pasiekti stimuliuojant reikiamas vietas, atlaisvinant atsakingus raumenis. Tam reikia žinių“, - sako D. Liutkevičiūtė.
Čia kalba ir pasisuka apie egzotiškai skambantį ir daug žadantį masažą „Laimės sodas“.
„Norint atitolinti menopauzę paprasčiausiai reikia atpalaiduoti vieną raumenį, kad šis neužspaustų kiaušidžių. Šis raumuo su laiku – gali ir nuo sporto ir nuo jo nebuvimo – sukrinta, ima spausti. Vien dėl jo ir mėnesinės būna skaudžios. Jei mokėsi išlaikyti vidinius raumenis stiprius ir sveikus, tai nesvarbu, kiek tau bus metų, efektą jausi tarsi būdamas 20-30ies. Kai nebebus raumenų, tada jau nepadarysiu nieko“, - pasakoja specialistė.
Raumenys stimuliuojami ir kito - „Mėnulio pilnaties“ - masažo metu, po kurio, žadama, krūtinės oda taps pastebimai stangresnė, krūtinė didesnė, o forma išraiškingesnė ir patrauklesnė. Tai esą ir puiki profilaktika prieš krūtinės ligas, nebevargins mastopatijos skausmai.
„Moterys šį masažą renkasi dažniau dėl didinimosi, bet aš jį rekomenduoju labiau dėl krūtų formos. Čia vėlgi nėra jokių stebuklų, ypač tiems, kurie žino krūtinės anatomiją. Krūtinės didinimas vyksta sustumiant visus riebalus, kurie yra nereikalingi aplink krūtinę. Tai yra ilgas procesas ir tinka tik toms, kurios turi tų „atliekamų“ riebalų. Tačiau norint gerų efektų, geriau rūpintis krūtinės forma, nes gražesnė ta, kuri ne didesnė, o apvalesnės, tvirtesnės formos. Forma vėlgi priklauso nuo vieno raumens, kurį masažuojant galima viską keisti. Priklauso ta forma ir nuo to, kaip ją prižiūri, kokią liemenėlę dėvi ir pan. Sutikime, kad daugelio moterų krūtys galėtų atrodyti gražiau, jos yra neprižiūrėtos“, - sako D. Liutkevičiūtė.
Pasak masažo žinovės, pas ją dažniau lankosi moterys, turinčios realių problemų, kitas čia atveja smalsumas.
„Lietuvoje yra labai daug specialistų, užsiimančių grožio procedūromis. Moterys yra nepatiklios – nežino kur eiti ir ką daryti. Tas nepasitikėjimas ir neleidžia joms ateiti ir tiesiog išsipasakoti, identifikuoti problemą ir ją spręsti. Kartais taip ir yra geriau – yra daug specialistų, nemokančių dirbti ir tik žalos pridarančių. Ir pas mane neretai ateina klientės, kurių veidai „sugadinti“ profesionalais save vadinusių kosmetologų ar masažistų“, - pripažino moteris.
Geriausias gydytojas – pats žmogus
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Reabilitacijos klinikos vadovas prof. Aleksandras Kriščiūnas pirmiausiai siūlo skirti dvi masažų rūšis – gydomąjį ir higieninį.
Jo teigimu, higieniniai masažai skirti pagerinti savijautai, grožiui ir „smegenų pudravimui“.
„Tam naudojamos žvakės, kvapai, šokiai, muzika, šviesos efektai. Yra toks naujas masažas Maori, kurio metu yra skleidžiamas sandalo kvapas, atitinkama muzika, tada masažistė apsirengia paukščio rūbą ir šoka aplink ir vadina tai masažu. Tai atliekama pirtyse, SPA, bet to nereikai maišyti su gydomaisiais masažais, turinčiais savo priemones ir savo tikslus“, - perspėja A. Kriščiūnas, perspėdamas gydomojo masažo nemaišyti su manualinės terapijos masažu, kuriuo gali užsiimti gydytojas, baigęs 320 val. kursus.
Paklaustas, ką mano apie stebuklingą išgijimą žadančius masažus, klinikos vadovas buvo skeptiškas.
„Skeptiškai vertinu tai. Gydomojo masažo tikslas yra pagerinti kraujotaką, sureguliuoti raumenų tonusą. Jei nėra kažkokių sustandėjimų, gali įtemptus raumenis atlaisvinti. O kai nori žmonės užsidirbti pinigų, jie pažada išgydyti viską. Čia yra daug šarlatanizmo, šamanizmo. Žmonėms, kuriems tokie masažai padeda, atsakymas yra psichologija. Labai dažnai kai žmogus būna reabilitacijos bazėje, jo klausia – tai kas tau labiausiai padėjo? Žinote, ką jis atsako? Masažai! Ne kineziterapija, kuri yra efektyvesnė – mat jos metu pačiam žmogui reikia vargti, ne gydytojas, o masažas“, - piktinosi A. Kriščiūnas.
Jis juokėsi, kad šiandien internete galima rasti masažą nuo bet kokios ligos - masažai ir su akmenimis, ir be jų, masažai pagal akių spalvą ir panašiai. Tačiau, specialisto teigimu, geriausias ligos gydytojas yra pats žmogus.
„Masažais galima ir pakenkti. Žmogus sudeda savo visas viltis, atiduoda jas masažistui ir nieko nebedaro. Tačiau žmogus privalo jaustis atsakingas už savo ligą, kad jo organizmas pats kovotų, stengtųsi. 90 proc. pasveikimo priklauso nuo žmogaus – ne nuo gydytojo ar masažo. O žmogus sumoka didžiausius pinigus už masažą ir atsipalaiduoja, nieko nebedaro. O tie, kurie nori pinigų, prižadės tau bet ką – ir bėgiosi, ir skraidysi po masažų, tik ateik pas mane dešimt kartų“, - sakė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Reabilitacijos klinikos vadovas.
Daugiau įdomių ir vertingų sveikatos, psichologijos naujienų – mūsų „Facebook“ paskyroje. Prisijunk ir apie viską sužinok pirmas!